قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ارور توقف اینستاگرام (Instagram has stopped)

بازدید : 372

اینستاگرام یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل در میان کاربران تلفن های هوشمند است. با این وجود کاربران اینستاگرام ارور های متعددی را دریافت می کنند. که گاهی اوقات رفع کردن بعضی از این ارورها مثل ارور توقف اینستاگرام سخت است. حتی ممکن است شما موفق شوید که این ارور را برای مدتی رفع کنید ولی دوباره بازگردد. 

در واقع یکی از رایج ترین این ارور ها، خطایی مبنی بر اینکه اینستاگرام متوقف شده است می باشد.

در بسیاری از موارد شما اپلیکیشن را می بندید، دوباره باز می کنید. اما ارور همچنان سر جای خودش است.

پیدا شدن این ارور،در میان کاربران اینستاگرام بسیار رایج است. در این نوشتار به ارائه راهکارهایی برای رفع ارور توقف اپلیکیشن  اینستاگرام می پردازیم.

اگر شما به دنبال جوابی برای سوال رفع ارور توقف اینستاگرام هستید، به جای درستی مراجعه کرده اید. در این نوشتار ما بهترین راهکارها را برای این مشکل جمع آوری کرده ایم. همچنین به بررسی علل این مشکل می پردازیم. بنابراین، شما علت هر راهکار را خواهید دانست. همچنین ما راهکارهایی برای جلوگیری از ظاهر شدن ارور توقف اینستاگرام در آینده به شما ارائه خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

 

دلایل رایج رخ دادن ارور توقف اینستاگرام چیست؟

دلایلی وجود دارند که چرا اپلیکیشن این ارور را نمایش می دهد. ما در اینجا علل مختلف و رایج برای رخ دادن این ارور را بررسی می کنیم. به این ترتیب، شما علاوه بر اینکه می توانید مشکل خود را حل کنید. از بروز آن در آینده نیز جلوگیری می‌کنید. 

ارور توقف اینستاگرام

مشکلات اتصال

یکی از دلایل بسیار رایج برای رخ دادن این ارور اتصال شما به اینترنت است. وقتی که شما  به شبکه اینترنت کندی وصل باشید، شما این ارور را دریافت می کنید. حتی در صورتی که اینترنت شما فقط برای لحظاتی کند شده باشد شما مستعد دریافت ارور توقف اینستاگرام هستید.

چه به شبکه وای فای متصل شدید و چه اتصال شما از طریق اینترنت همراه است، اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است! ممکن است که وضعیت شبکه شما حالت نرمال را نشان دهد. اما برای اطمینان از مرتب بودن اوضاع یکبار دیسکانکت شوید. این کار اینترنت شما را رفرش می کند. در صورتی که مشکلی بوده که تاکنون نشان داده نمی شده، اکنون نمایش داده می شود. ضمن اینکه برخی از مشکلات با متصل شدن دوباره حل می شود.

برای تست کردن اینترنت، سعی کنید  وب سایتی را در مرورگر خود باز کنید. اگر سرعت نرمال بود مشکل از اینترنت شما نیست.

 

یک باگ در اپلیکیشن شماست!

باگ چیست؟ باگ خطایی است که درون برنامه نویسی اپلیکیشن رخ می دهد و ممکن است موجب بالا نیامدن اپلیکیشن شود. ممکن است فایل های خراب درون فولدر اینستاگرام شما جمع شده باشند. و به مرور موجب به وجود آمدن خطاهای مختلف شوند.

این باگ ها در رفتار اپلیکیشن دخالت می کنند. و باعث می شوند که ارور های مختلف پدید بیایند. بهترین راه برای خلاص شدن از شر این نوع از فایل ها، دوباره اینستال کردن اپلیکیشن است.

به این ترتیب هر فایل مضری که در پوشه اینستاگرام شما وجود داشته پاک می شود. بعد با دوباره اینستال شدن شما دیتای سالم دریافت خواهید کرد. 

پیشنهاد هایی مبنی بر پاک کردن دستی دیتای اینستاگرام وجود دارد. اما این کار در اکثر موارد جواب نمی دهد. به این دلیل که شما ممکن است بعضی از چیز های مهم را نیز پاک کنید. اما در پاک کردن کلی اپلیکیشن این مشکلات وجود ندارد. 

خطا در آپگرید کردن اپلیکیشن اینستاگرام

اگر شما اپلیکیشن اینستاگرامتان را به جدیدترین ورژن آن آپدیت نکرده اید، مستعد دریافت ارور توقف اینستاگرام هستید. با این حال در برخی موارد، با وجود آپدیت نکردن اینستاگرام، اپلیکیشن به خوبی کار می کند.

بیشتر آپدیت هایی که اینستاگرام ارائه می دهند، برای رفع باگ هایی است که یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن چنین خطایی هستند. بنابراین شما با آپدیت کردن اپلیکیشن توانید از شر این خطاها خلاص شوید.

آپدیت کردن وقت زیادی از شما نمی گیرد. شما بسته به تلفن همراهتان وارد گوگل پلی یا اپ استور می‌شوید. و می توانید ببینید که آپدیت جدید وجود دارد یا خیر. اگر آپدیتی در دسترس باشد آن را در یک یا دو دقیقه می توانید دانلود کنید. 

 

مشکلات سرور اینستاگرام

گاهی اوقات مشکل شما نیست. نه تلفن شما، نه اینترنت و نه اپلیکیشن شما. بلکه مشکلات از سرورهای خود اینستاگرام هستند. در چنین زمانی کاربران نمی‌توانند کارهای معمول را با اپلیکیشن انجام دهند و بنابراین آنها ارور توقف اینستاگرام را دریافت می کند. 

شما نمی توانید این موقعیت را کنترل کنید. شما باید تا زمانی که سرور ها دوباره فعال شوند صبر کنید. حتی اگر شما در میان بعضی از کارهای معمول با اینستاگرام مثلا آپلود کردن عکس یا ویدیو باشید، کارهای شما متوقف خواهند شد.

بنابراین هنگام دریافت چنین اروری، همواره با دوستان و خانواده خود هم این موضوع را در میان بگذارید. در این صورت می توانید بفهمید که آنها نیز این مشکل را دارند یا خیر. اگر مشکل همگانی باشد، قطعاً از سمت سرور اینستاگرام است. و شما باید چند ساعت صبر کنید تا همه چیز به حالت نرمال برگردد.

 

اکانت اینستاگرام به طور مقطعی غیرفعال شده (دی اکتیو شدن اکانت اینستاگرام)

این یک دلیل دیگر برای دریافت ارور توقف اینستاگرام است. وقتی اکانت شما غیرفعال شده باشد، یا شما از انجام برخی است کار ها در اینستاگرام منع شده باشید،  ممکن است این ارور را دریافت کنید. برای مثال شما ممکن است از کامنت گذاشتن منع شده باشید. و وقتی که تلاش کنید کامنت بگذارید با این ارور مواجه خواهید شد.

دلیل دیگر ممکن است این باشد که شما اکانت خود را دی اکتیو کرده‌اید. اگر اکانت شما اکتیو نباشد و شما تلاش کنید که پست بگذارید، شما ارور دریافت خواهید کرد.  پروفایل خود را چک کنید تا مطمئن شوید اکانت شما دی اکتیو نیست.

اگر تلفن شما دست کس دیگری بوده باشد، ممکن است تصادفا اکانت شما را دی اکتیو کرده باشند. شما احتیاج دارید که اکانت خود را به حالت نرمال برگردانید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام می توانید به مقاله دی اکتیو کردن اکانت مراجعه نمایید. همچنین در صورتی که نیاز به بازیابی اکانت خود دارید ولی راهکار آن را نمی دانید. ما نوشته ای در این خصوص برای شما آماده کرده ایم: بازیابی اکانت اینستاگرام در چند دقیقه!

 

تنظیمات تلفن

برخی از تنظیمات تلفن شما می توانند موجب شوند که اینستاگرام به طور صحیح کار نکند. یا ممکن است اپلیکیشن های دیگری به اینستاگرام اجازه ندهند که به نحوی که باید عمل کند. اگر شما به طور ناگهانی شروع به دریافت چنین پیام هایی بعد از تغییرات در تنظیمات تلفن همراهتان کردید، در این صورت آن تغییرات را غیر فعال کنید.  

چون ممکن است این تغییرات در تنظیمات، موجبات خطا را فراهم آورده باشند. همچنین اگر شما چندین اپلیکیشن را همزمان باز کردید، به خصوص گیم ها و این اپلیکیشن ها در حال ران شدن در پس زمینه هستند، نیاز دارید که این اپلیکیشن ها را ببندید. 

 

چه مشکلات دیگری ممکن است همین دلایل را داشته باشند؟

گاهی اوقات مشکلات متفاوتی هم وجود دارند که ساختاری شبیه ارور توقف اینستاگرام دارند.

در این موارد شما ارور توقف اینستاگرام را را دریافت نمی کنید. اما در واقع راه‌حل‌ها و دلایل بسیار شبیه به توقف اینستاگرام هستند.

به همین دلیل ما در این قسمت برخی از این موقعیت ها را با شما به اشتراک می گذاریم.

اگر شما هر یک از این موقعیت ها را تجربه کردید، می توانید همین راه کارها را را برایشان به کار بگیرید.

مورد اول: وقتی شما اپلیکیشن اینستاگرام را باز می کنید. ولی اپلیکیشن باز نمی شود.  و هیچ اروری هم نمایش داده نمی شود.

مورد دوم: شما اپلیکیشن را رفرش می کنید. اما با وجود رفرش کردن محتوای جدیدی نمی بینید. این به این معنی است که اپلیکیشن به درستی کار نمی کند.

مورد سوم: وقتی شما دکمه لایک را فشار می دهید هیچ اتفاقی نمی افتد. در واقع لایک شما در در پست نمایش داده نمی شود. 

مورد چهارم: وقتی شما تلاش می کنید که یک عکس را آپلود کنید. ولی عکس در فید شما نمایش داده نمی شود. و هیچ پیامی هم مبنی بر چرایی این موضوع دریافت نمی‌کنید.

در تمام این موارد اپلیکیشن اینستاگرام به درستی کار نمی کند. و شما باید همان راهکارهایی که در ادامه برای ارور توقف اینستاگرام به شما ارائه می دهیم را برای رفع این مشکلات به کار گیرید.

 

چگونه ارور توقف اینستاگرام را برطرف کنیم؟

حالا زمان این است که قدم هایی که شما برای رفع ارور توقف اینستاگرام نیاز دارید را مشخص کنیم.  شما ممکن است به امتحان کردن دو یا سه تا از این موارد احتیاج داشته باشید. ولی ما معتقدیم که راهکارهایی که در زیر آورده شده اند شما را کمک می‌کند که بالاخره مشکلتان را حل کنید. به صورتی که اکانت شما غیر فعال نباشد. 

با توجه به آنچه گفته شد، به ارائه راهکار ها می پردازیم.

 

راهکار اول: اینستاگرام را آپدیت کنید

در صورتی که شما مطمئن هستید که مشکل اینترنت ندارید این راهکار را امتحان کنید. برای آپدیت کردن اینستاگرام، به گوگل پلی مراجعه کنید و در آنجا از لیست my apps and games گزینه آپدیت را برای اینستاگرام انتخاب کنید. معادل فارسی آپدیت، همان به روز رسانی است. 

آپدیت اینستاگرام

راهکار دوم:  اپلیکیشن را دوباره نصب کنید

اگر راهکار اول نتوانست به شما کمک کند، شما احتیاج دارید که اپلیکیشن را از اول نصب کنید.  مقادیر زیادی از فایل های مضر وجود دارند که با آپدیت شدن از بین نمی روند. بنابراین شما احتیاج دارید که اپلیکیشن را حذف و دوباره نصب کنید. 

توجه کنید که برای این کار، لازم است به تنظیمات بروید و اپلیکیشن را uninstall کنید. این کار با حذف صرف آیکون اپلیکیشن از دسکتاپ شما متفاوت است.

 

راهکار سوم:  گوگل پلی  را  آپدیت کنید

برای کاربران اندروید، اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که به سرویس های گوگل بستگی دارد. بنابراین زمانی که گوگل پلی آپدیت نباشد، می تواند مشکلات زیادی برای اپلیکیشن ها به وجود بیاورد. اپلیکیشن هایی وجود دارند گاها از شما درخواست می کنند که آخرین ورژن گوگل پلی را دریافت کنید. 

گوگل پلی نمی تواند به تنهایی آپدیت شود. برای آپدیت شدن شما باید اتو آپدیت را فعال کنید. 

با وجود این گزینه تقریباً تمامی اپلیکیشن ها آنها به روز می شود. توجه داشته باشید که برای این کار شما نیاز به یک اتصال وای فای خوب دارید. در غیر این صورت این کار می تواند بسیار زمان بر باشد.

راهکار چهارم: دیتای اپلیکیشن اینستاگرام را پاک کنید

اگر شما همچنان ارور توقف اینستاگرام را دریافت می کنید، احتیاج دارید که دیتای اپ را پاک کنید. حتی در صورتی که اپلیکیشن را uninstall کنید، دیتای اپلیکیشن پاک نمی شود.

اگر شما می‌خواهید دیتای اینستاگرام را بدون از دست دادن همه چیز پاک کنید، می توانید با کمک یک اپلیکیشن شخص ثالث از آن بکاپ بگیرید. سپس به تنظیمات بروید. از گزینه apps and preferences اینستاگرام را پیدا کنید. شما می توانید گزینه پاک کردن کش و دیتا (deleting cache and data) را ببینید.

پاک کردن دیتای اینستاگرام

راهکار پنجم: گزینه speed up your GPU را از گزینه های توسعه دهندگان خاموش کنید

راهکار دیگری که ممکن است کار کند خاموش کردن این گزینه است. این گزینه می تواند باگ هایی را به وجود بیاورد که باعث شود اپلیکیشن اینستاگرام متوقف شود.

  • برای این کار به تنظیمات بروید
  • از آنجا developer options را انتخاب کنید. 
  • به hardware accelerated rendering بروید و گزینه فوق را خاموش کنید.

 

راهکار ششم: ترجیحات اپلیکیشن را ریست کنید

اگر تغییراتی در تلفن همراه خود به وجود آورده اید ممکن است که بخواهید از گزینه ریست استفاده کنید. تا همه چیز را به حالت نرمال برگردانید. برای این کار به تنظیمات بروید.

  • از آنجا apps را انتخاب کنید.
  • روی سه نقطه کلیک کنید
  • آپشنی برای reset app preferences پیدا می کنید.

 

راهکار هفتم: همه اپلیکیشن ها را ببندید

بعضی از اپلیکیشن های اخلالگر وجود دارند که می توانند موجب شود که اپلیکیشن اینستاگرام به درستی کار نکند. در این صورت شما با خطای توقف اینستاگرام مواجه می شوید. بنابراین تمام اپلیکیشن ها را ببندید. یک بار دیگر اینستاگرام را اجرا کنید. 

 

راهکار هشتم: سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید

در صورتی که هیچ یک از ۷ راهکار بالا در مورد مشکل شما کار نکرد. قطعاً مشکل از سیستم عامل تلفن همراه شما است. بنابراین شما نیاز دارید که سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید.

اپدیت سیتم عامل

 

 چه راهکاری برای حل مشکل شما بهتر جواب داد؟  آیا شما نیز راهکارهای دیگری می شناسید؟ در کامنت ها مطلع کنید. 

درباره ی پارمیدا گرانفر

مطلب پیشنهادی

آرشیو استوری اینستاگرام

آرشیو استوری اینستاگرام _ یادآور استوری های قدیمی

اینستاگرام هر بار با قابلیت های فوق العاده خود ما را هیجان زده می کند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *