قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

راهنمای کامل تبلیغات در تلگرام

بازدید : 104

در این مقاله با راهنمای کامل تبلیغات در تلگرام در خدمت شما هستیم. همانطور که همه ما میدانیم تلگرام یکی از برنامه هایی است که میتوانیم در آن کسب و کار خود را رونق دهیم. اما تا زمانی که مخاطبان کمی داشته باشیم امکان کسب درآمد وجود ندارد. پس به دلیل محبوبیت تلگرام و قعالیت افراد بسیار زیادی در آن، برای دیده شدن باید تبلیغات نمود.

به همین خاطر امروز تصمیم گرفته ایم در مورد تبلیغات و روش های در تلگرام با شما صحبت کنیم. پس با ادامه مقاله همراه باشید.

 

۱- تبلیغات بازدیدی در تلگرام

تبلیغات بازدیدی در تلگرام

یکی از بهترین و مهم ترین تبلیغات در شبکه اجتماعی تلگرام مربوط به تبلیغات بازدیدی میباشد. زیرا هدف تلگرام نیز از یک پست، میزان بازدید ها میباشد. پس شما میتوانید تبلیغ خود را در چند کانال پربازدید قرار دهید. (تبلیغ میتواند نوشته، تصویر و ویدیو و… باشد). در این حالت صاحب کانال به شما میگوید مثلا تا زمانی که پست شما ۱۰۰۰ هزار بازدید به دست آورد تبلیغ شما در کانال خواهد ماند.

این نشان دهنده این است که فرد به کانال و کاربران واقعی خود اطمینان دارد. و میداند که در عرض چند ساعت این اتفاق خواهد افتاد.

اگر شما از کانال های مرتبط با کار خود برای تبلیغات استفاده کنید مسلما بازدید بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. زیرا افرادی که در آن کانال هستند به احتمال زیاد از پست های شما نیز استقبال میکنند. از مزیت تبلیغات بازدیدی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • هدفمند شدن هزینه ها: در این حالت شما به ازای تعداد بازدید ها هزینه پرداخت میکنید.  یعنی بابت کل تعداد ویوها از شما هزینه گرفته میشود. شما هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد. به همین خاطر این روش بسیار هدفمند است.
  • با بودجه کم نیز میشود تبلیغ کرد: شما با بودجه کم نیز میتوانید تبلیغات کلیکی انجام دهید. حتی اگر اکنون شرایطتان برای تبلیغ خوب نیست میتوانید با هزینه کم این کار را انجام دهید. تا تعداد اعضای کانال یا گروه شما اضافه شود، سپس در آینده تبلیغات گسترده تری را انجام هید.
  • داشتن اطمینان و اعتماد در این روش: در این روش شما میتوانید به طور کامل ببینید که چه تعدادی از افراد تبلیغ شما را دیده اند. حال میتوانید مطمئن باشید که بازدیدها واقعی هستند.

اما حتما قبل از انجام تبلیغات به طور کامل کانال های مختلف را بررسی کنید. و براساس میزان بازدهی تبلیغات خود را به آن کانال ها بسپارید.

پسشنهاد می کنم حتما مقاله نحوه بازرایابی در تلگرام را نیز مطالعه نمایید.

 

۲- تبلیغات کلیکی در تلگرام

تبلیغات کلیکی در تلگرام

شاید اسم تبلیغات کلیکی را بیشتر در سایت ها شنیده باشید اما همان کار در تلگرام نیز انجام میشود. شما در این حالت به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات شما میشود هزینه پرداخت میکنید. اما این روش چه مزایایی دارد؟

  • هدفمند شدن هزینه ها: شما مانند روش بالا به ازای کاری که انجام میشود پول پرداخت میکنید. اما باید تبلیغات را به یک سامانه مطمئن بسپارید. (جون ممکن است کلیک های غیر واقعی نیز صورت بگیرد.) منظور از سامانه تبلیغاتی این است که افرادی را انتخاب کنید که کانال ها و یا سایت های مختلفی برای تبلیغات دارند. و پیام شما را در آنها قرار میدهد.
  • عالی بودن این روش برای تبلیغ یک سایت: این روش برای کسانی که میخواهند سایت خود را تبلیغات کنند بسیار موثرتر است. پس تاثیر زیادی روی افزایش اعضای کانال ندارد. صاحبان سایت از این روش در تلگرام به منظور افزایش ترافیک سایت استفاده میکنند.

 

۳- تبلیغات ساعتی

تبلیغات ساعتی در تلگرام

این روش مانند روش های بالا نیست و شما به ازای هر ساعت باید هزینه پرداخت کنید. (بیشتر این تبلیغات ها ۱۲ ساعته و ۲۴ ساعته هستند). پس اگر قصد انجام دادن تبلیغات ۱۲ ساعته را دارید توجه داشته باشید که در ساعات پربازدید این کار را انجام دهید. همچنین در این روش مدیر کانال از شما سوال میکند که میخواهید پست شما در آخرین پست قرار بگیرد یا فرقی نمیکند؟ چون اگر در آخرین پست قرار بگیرد مسلما بازدید بیشتری خواهد داشت. البته گرانتر نیز هست.

مزیت های این روش به شرح زیر است:

  • بسیار مناسب برای برند شماست: اکثر کانال هایی با این شیوه تبلیغ اعتبارات خوبی داشته و کاربران به آنها اعتماد میکنند. و همین موضوع باعث شده به شما نیز اعتماد کرده و وارد کانال یا گروه شما شوند. و برند شما را نیز معتبر بشمارند.
  • طیف مخاطبان گسترده است: این کانال ها اعضای زیادی دارند. و شما میتوانید مطمئن باشید از طیف های مختلف عضو پیدا خواهید کرد.
  • زمان را خودتان تعیین میکنید: اگر تبلیغات ۱۲ ساعته را انتخاب کنید بهتر خواهد بود. و میتوانید ساعات پربازید را برای تبلیغ برگزینید.
  • خودتان انتخاب می‌کنید که چه زمان تبلیغ شما دیده‌شود: تصور کنید زمینۀ فعالیت شما فروش فیلم و سریال است. بنابرین بیشتر مخاطبان شما جوان ها هستند. پس باید این تبلیغات را بعد از ظهر یا شبا ها قرار دهید تا بازدهی بالاتری پیدا کند. پس با انتخاب تبلیغ ۱۲ ساعته میتوانید فیلم های خود را در معرض دید این افراد قرار دهید.

اگر به تلگرام علاقمند هستید و میخواهید موضوعاتی مانند نحوه حذف پیام ها در تلگرام را آموزش ببینید حتما وارد مقاله شوید.

 

۴- تبلیغات از طرف افراد مهم و یا شناخته شده

تبلیغات از طرف افراد مهم و یا شناخته شده

این یک روش موثر در کل دنیا میباشد. اما هزینه آن از روش های دیگر بیشتر است. دقیقا مانند تبلیغاتی که در بنرهای شهری دیده اید. در تلگرام نیز میتوانید این کار را انجام دهید. برای مثال وقتی بازیگری یک برند و یا محصولی را تبلیغ میکند مسلما فروش آن چندین برابر خواهد شد. اما شما نیاز نیست به سراغ افرادی به این مشهوری بروید.

شما میتوانید از افراد تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی کمک بگیرید. برای مثال فردی که مدرس زبان انگلیسی است و کانال تلگرامی او بازدید بالا دارد. شما میتوانید از این فرد بخواهید که یک تبلیغ ویدیویی و یا متنی برای شما ساخته. و از طرف خود، برند شما تایید و یا تعریف نماید.

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید ۳ روش بالا برای شما بهتر خواهد بود. اما اگر میخواهید برند خود را گسترش دهید و حاضرید برای اینکار هزینه کنید از اینفلوئنسرها کمک گرفته و خود را به دیگران بشناسانید. در صورتی که برند و کار شما کوچک نیست این روش بسیار موثر خواهد بود.

هزینه تبلیغات ها بستگی به به تعداد اعضای کانال دارد. و نمیتوان گفت نرخ تبلیغ برای همه کانال ها یکسان است. قبل از تبلیغات خوب تحقیق کنید. و سعی کنید متوجه شوید که اعضای کانالی که میخواهید در آن تبلیغات کنید واقعی بوده و فیک نیستند. (این موضوع را از بازدیدها میتوانید متوجه شوید).

اگر به نحوه تبلیغات در شبکه های اجتماعی علاقه مند هستید. توصیه میکنم مقاله نحوه تبلیغات در اینستاگرام را نیز بخوانید.

 

جمع بندی درباره راهنمای کامل تبلیغات در تلگرام

از آنجایی که ۸۰% از مردم بزرگسال دنیا از این شبکه اجتماعی استفاده میکنند. همه افراد میتوانند از این برنامه برای رشد کسب و کار خود کمک بگیرند.

ما در این مقاله سعی نمودیم راهنمای کامل تبلیغات در تلگرام را بیان کنیم. تا بتوانید یک تبلیغات بهینه داشته باشید. اگر میخواهید تبلیغات انجام دهید هرچه زودتر دست به کار شوید. تا رقبا از شما پیشی نگرفته اند.

هر زمان در آینده با شیوه جدیدی در تبلیغات آشنا شدیم حتما آن را در میان خواهیم گذاشت. تا بتوانید بهترین متود را پیاده سازی کرده و کسب و کار خود را رونق دهید.

 

درباره ی الناز میرزایی

سالهاست در این زمینه فعالیت دارم و عاشق کارم هستم. خوشحال میشم سوالاتی رو که در زمینه های مختلف سایت ما دارید ازم بپرسید
قبلی آموزش ساخت ربات تلگرام
بعد نحوه چک کردن دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر

مطلب پیشنهادی

راه اندازی و استفاده از سکرت چت در تلگرام

آموزش سکرت چت تلگرام و قابلیت های جدید آن (آپدیت فروردین ۱۴۰۰)

سکرت چت تلگرام قابلیت کاربری و مهمی هست که به تلگرام اضافه شده است. تلگرام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *