قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

اکانت مناسب کسب و کار در اینستاگرام

بازدید : 873

امروز میخواهیم بدانیم اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام کدام اند؟ آیا اکانت خصوصی برای همه مناسب است؟چه کسانی باید از اکانت بیزینسی یا اکانت تجاری استفاده کنند.برای جواب دادن به این سوالات در ابتدا میخواهیم  به معرفی اکانت ها و توضیحات مهم راجع به آن ها میپردازیم و سپس نحوه ساخت هرکدام را مطرح کنیم.

آیا اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام اکانت خصوصی است؟

اکانت های خصوصی یا private به آن دسته از اکانت ها گفته میشود که دسترسی افراد به یک پیج محدود است و فقط صاحب پیج میتواند این اجازه را بدهد که هرکسی پیج او را ببیند یا خیر؟

در این حالت امنیت بالایی وجود دارد و هر فردی میتواند با خیال راحت تصاویر دلخواه از خود،خانواده و غیره را به اشتراک بگذارد.(این مورد برای کسانی مناسب است که میخواهند تصاویر خود را با دستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند و دوست ندارند افراد غریبه پیج آن ها را ببینند)
اما برای کسانی که میخواهند از طریق اینستاگرام کار کنند اصلا مناسب نیست و معایب آن عبارت اند از:

  1. هشتگ ها محدود میشوند:اگر شما در پست های خود از هشتگ ها استفاده کنید با خصوصی بودن اکانت هشتگ ها به نمایش درنمی آیند و بازدید های پیج شما محدود میشود و حتی برای دنبال کنندگان نیز هشتگ ها ارسال نمیشود. # بسیار برای افزایش بازدید و فالوور کاربردی هستند و به رشد پیج ها کمک زیادی میکنند، با خصوصی بودن اکانت، شما از این امکان خوب محروم میشوید.
  2.  صفحه اکسپلور اینستاگرام یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدید هستند با خصوصی شدن پیج دیگر پست های شما در صفحه اکسپلور  به نمایش درنخواهد آمد
  3. در حالت خصوصی شما آمارها و تعداد افراد بازدیدکننده از صفحه خود را نخواهید دید و این موضوع باعث میشود نتوانید پیج خود را به خوبی آنالیز کنید.
  4. اگر پستی جالب قرار دهید و دیگران بخواهند آن رابرای دوستان خود بفرستند پست برای آن فرد ارسال نمیشود چون صفحه شما قفل بوده و افراد اجازه ورود ندارند.
  5. در حالت خصوصی به محض اینکه فردی شما را آنفالو کند دیگر به هیچ پستی دسترسی نخواهد داشت و دیگر نمیتواند آن را ببیند در صورتی که در پیج های عمومی این مشکل وجود ندارد.

آیا اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام اکانت عمومی و بیزینسی است؟

اکانت های عمومی به صورت تجاری و غیر تجاری هستند. در حالت غیر تجاری تمام مواردی که در حالت خصوصی نمیتوانستید ارائه دهید در این حالت میتوانید آن را انجام دهید به جز دسترسی به آمارها!

حال میخواهیم اکانت بیزینسی را بررسی کنیم.

سال ۲۰۱۶ قابلتی تحت عنوان Business Profile یا اکانت تجاری به برنامه ی اینستاگرام اضافه شد که مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب و کار و فعالان این شبکه اجتماعی قرار گرفت. در این حالت اکانت باید  پابلیک باشد  روی اکانت خصوصی قابل اجرا نیست و بعد از تجاری سازی امکان خصوصی کردن اکانت وجود ندارد تا زمانی که آن را از حالت تجاری خارج کنید.
بنابراین یکی از بزرگترین تفاوت های اکانت خصوصی و عمومی همین قابلیت بیزینسی میباشد که کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد.

کاربردهای اکانت بیزینسی:

ایجاد گزینه نماس:

یکی از راه های برقراری ارتباط با مشتریان تماس تلفنی است حتی در فروش حضوری شماره تماس روی کارت ویزیت درج میشود.
در اکانت بیزینسی شما میتوانید شماره تماس، ایمیل و ادرس قرار دهید.

  •  آنالیز پروفایل:

منظور از آنالیز پروفایل شناسایی مخاطبان است. شما میتوانید با استفاده از قابلیت Insight اطلاعاتی در مورد علایق و سلایق افراد به دست اوردید. مثلا با چند دقیقه توجه کردن میتوانید متوجه شوید کدام یک از پست های شما بازدید بیشتری داشته یا کدام پست کمتر ذخیره شده است. حتی میتوانید اطلاعاتی در مورد کابران به دست اورید که برای مثال چند نفر از آن ها آقا بوده یاموقعیت جغرافیایی آن ها کجاست؟
این قابلیت یک دلیل بسیار خوب است که ثابت کنیم اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام یک اکانت بیزینسی است.
این نکته را در نظر بگیرید که این داده های آماری از زمانی که شما اکانت را تجاری میکنید اتفاق می افند و از ابتدای کار اکانت را  نمایش نمیدهد.

  • لینک در استوری:

یک قابلیت جالب که فقط در اکانت تجاری قابل انجام است گذاشتن لینک در استوری میباشد. که باعث افزایش ترافیک سایت شما شده و مشتریان شما بیشتر میشوند.(در صورتی که صفحه سایت خود را به زیبایی ساخته باشید و کار با آن صفحه آسان باشد)

  • امکان تبلیغ(Promote):

قابلیت جالب دیگری که وجود دارد استفاده از پروموشن است. این قابلیت در اصل یک نوع تبلیغ است که به شدت باعث افزایش بازدید کنندگان میشود. شما میتوانید با استفاده از فیلم و عکس تبلیغ بسازید و افراد را بعد از کلیک روی آن ها به صفحه مورد نظر هدایت کنید. هدف این تبلیغ ها یافتن مشتریان جدید، تبلیغات در حد گسترده و ارائه داده های آماری دقیق و جزئی است(این نکته را نیز باید مطرح کنیم که به دلیل شرایط حاکم درکشور فعلا این قابلیت برای کاربران ایرانی در دسترس نیست)

تا قسمت از کار متوجه شده ایم که اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام یک اکانت تجاری است. اما از آنجایی که هر قابلیتی ممکن است معایبی نیز داشته باشد معایب این اکانت ها را نیز بیان میکنیم. اما  توجه کنید که مزایای این اکانت ها بسیار بیشتر از معایب آن هستند و در حال حاضر برای کسب و کارها بهترین گزینه به شمار می آیند.

معایب پیج بیزینس اینستاگرام:

اینستاگرام این قابلیت را به وجود آورده تا افرادی که پیج بیزینسی ایجاد میکنند را به تبلیغ در فیس بوک و اینستاگرام تشویق کند. زیرا از ابتدا هدف فیس بوک این بوده که خیلی از کارها پولی انجام شوند. از آنجایی که صاحبین مشاغل حاضر هستند برای پیشرفت کار خود هزینه کنند مدیران اینستاگرام به این فکر افتادند که با استفاده از این قابلیت برای خود کسب درامد کنند.

اگر شما از تبلیغات پولی آن ها استفاده کنید هم برای آن ها خوب است هم بازدید شما را بیشتر میشود  ولی اگر این کار را نکنید و به مرور فالووران شما بسیار افزایش یابن یعنی اکانت شما هیچ سودی برای این شرکت نداشته در نتیجه پست های شما را کمتر در دسترس قرار میدهد و همین موضوع به اکانت شما صدمه وارد میکند. پس در استفاده از اکانت تجاری بسیار دقت کنید و اگر در آینده بازدید کنندگان پیج شما کاهش یافتند بدانید که دلیل آن میتواند بیزینس سازی اکانت باشد. اما  ما هنوز هم میگویم که  اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام یک اکانت بیزینسی است زیرا آپشن های زیادی ارائه میدهد.

حال که هر کدام از اکانت ها را بررسی نموده ایم میخواهیم به آموزش خصوصی سازی و بیزینس سازی اکانت بپردازیم.

ساخت اکانت خصوصی:

وارد پروفایل خود شده و سه خطی بالای صفحه را بزنید و در بخش setting به privacy بروید.

 

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت خصوصی مرحله دو

حال مانند تصویر بر روی account privacy کلیک کنید.

همانطور که مشاهده میکنید گزینه private account پیش روی شماست با فعال نمودن آن اکانت شما خصوصی خواهد شد.

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت خصوصی مرحله یک

 

ساخت پیج بیزینسی:

وارد قسمت setting اینستاگرام شوید و روی Account کلیک کنید.

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 1

در پایین صفحه گزینه آبی نگی با نام switch to professional account وجود دارد آن را لمس کنید.

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 2

از دو گزینه پیش رو گزینه پایین یعنی Business  را انتخاب نمایید.

 

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 3

این بخش مربوط به مخاطبان شماست.نیازی نیست کاری انجام دهید فقط روی دکمه آبی پایین صفحه کلیک کنید.

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 4

 

در Select a Category به شما میگوید شاخه کاری خود را مشخص کنید اگر شاخه کاری شما در آن وجود ندارد نزدیکترین دسته بندی را انتخاب نمایید.

 

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 5

در این قسمت برروی اوکی کلیک کنید تا به اکانت بیزینسی switch شود.

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 6

شما  در اینجا سه باکس میبینید که اولی شامل ایمیل، دومی شماره تلفن و سومی آدرس محل کار شماست. هم میتوانید با زدن Don’t use my contact از آن رد شوید و هم میتوانید آن را پر کنید اما پیشنهاد ما این است که آن ها را پر کنید زیرا ارتباط مشتری با شما از این سه طریق است. توجه داشته باشید یکی از دلایل مهم انتخاب اکانت بیزینسی به عنوان اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام همین موضوع است.

 

 

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 7

در این قسمت نیز میتوانید دو کار انجام دهید.هم skip کنید و از آن رد شوید هم میتوانید اکانت فیس بوک خود را متصل نمایید. باز پیشنهاد ما به شما این است که حتما اکانت فیس بوک خود را به اینستاگرام خود  لینک کنید.

اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام و ساخت اکانت بیزینسی مرحله 8

 

حال کار تمام است و شما توانستید یکی اکانت تجاری بسازید.

اگر هر زمان خواستید اکانت خود را خارج کنید و نیاز به آموزش دشتید حتما با مقاله “چگونه اینستاگرام را از حالت بیزینس خارج کنیم؟ ” همراه باشید.

نکته آخر در مورد اکانت مناسب برای برندها در اینستاگرام

به عنوان نکته اخر باید بگوییم که قابلیت های اینستاگرام بسیار زیاد است و بیشتر آن ها رایگان هستند و این قابلیت را قرار داده تا نفعی برای خودش داشته باشد پس در استفاده از این قابلیت دقت کنید و در نظر داشته باشید که ممکن است مشکلی که در بالا گفته شد پیش بیاید.
حتی اگر قصد گسترش کسب و کار را ندارید به شما پیشنهاد میکنیم حتما این قابلیت را روی یک اکانت امتحان کنید تا با تمامی ویژگی های Business Profile آشنا شوید.

 

درباره ی الناز میرزایی

سالهاست در این زمینه فعالیت دارم و عاشق کارم هستم. خوشحال میشم سوالاتی رو که در زمینه های مختلف سایت ما دارید ازم بپرسید
قبلی بهترین اپلیکیشن های ادیت عکس برای اینستاگرام | روی مخاطبان تاثیر بگذارید !
بعد احراز هویت در پنل فالووران

مطلب پیشنهادی

ایجاد چند حساب اینستاگرام

ساختن چند اکانت اینستاگرام در اندروید و آیفون

با مقاله ساختن چند اکانت اینستاگرام در خدمت شما هستیم. ممکن است تصمیم گرفته باشید برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *