با گردش در وبلاگ ما هدیه دریافت کنید
قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نکات مهم در مورد تولید محتوای باکیفیت برای اینستاگرام

بازدید : 56

اگر شما می خواهید که تجارت خود با اینستاگرام را را ارتقا بخشید. تولید محتوای با کیفیت اینستاگرام یک بخش بسیار کلیدی از کار شماست. تولید محتوایی که مخاطب شما را درگیر کند. و بتوانند آن را به مشتری برای کسب و کار شما تبدیل کند. اکنون بیش از پیش اهمیت دارد.

 چرا؟ چون نه تنها رقابت بیشتری در دنیای اینستاگرام وجود دارد. بلکه اکنون این کاربران نیز بیش از پیش می دانند که چه چیزی را می خواهند. با چه چیزی را نمی خواهند. 

به علاوه الگوریتم اینستاگرام هر روز پیشرفت می کند. و رقابت را برای برندها سخت‌تر می‌کند. و در نتیجه اینکه برندها بتوانند متفاوت باشند روز به روز چالش برانگیزتر می شود.

این بدان معناست که برای تولید محتوای باکیفیت اینستاگرام احتیاج دارید که برای هر حرکت خود پلن و استراتژی داشته باشید. یعنی در تمام مراحل مثلاً عکسبرداری،  ادیت و پست کردن عکس های خود همواره در نظر داشته باشید. که باید در چهارچوب خاصی حرکت کنید.

 

چرا محتوای با کیفیت اینستاگرام بسیار مهم است؟

بگذارید در مورد الگوریتم اینستاگرام صحبت کنیم. الگوریتم اینستاگرام هم اکنون باعث شده است که بعضی از تجارت ها هماهنگ شدن با آن را به عنوان یک حرکت بسیار دشوار در نظر بگیرند.

 به خصوص این اتفاق از زمانی پررنگ تر شده که الگوریتم اینستاگرام تغییر کرده است.

 ولی لازم است بدانید که الگوریتم اینستاگرام، باعث توقف رشد شما نمی شود. بلکه نحوه رشد شما را تغییر می دهد.

داشتن محتوای با کیفیت اینستاگرام با توجه به این الگوریتم از هر زمان دیگری مهمتر است. اگر به سال های اولیه پیدا شدن اینستاگرام فکر کنیم، در آن زمان رشد کردن تعداد فالوور ها با عکس های کم کیفیت بسیار راحت تر بود.

 ولی هم اکنون این پیوستگی برای پست کردن یک اصل کلی است. همچنین شما نیاز دارید که به طور منظم محتوایی را که مخاطبانتان دوست دارند آن را ببینند و لایک کنند تولید کنید. نکته دیگر این است که محتوایی که تولید می کنید باید باعث شود مخاطبانتان با شما تعامل کنند.

وقتی که الگوریتم تصمیم بگیرد که شما محتوای با کیفیتی را تولید می کنید که مخاطبان با آن ارتباط برقرار می‌کنند، الگوریتم برای پست های شما موقعیت بهتری در نظر می گیرد. در نتیجه شما در مقابل مخاطبین جدید نیز قرار می گیرد.

دلیل دوم اهمیت اینستاگرام، شانسی است که به شما برای تبلیغ برندتان می دهد.

بسیاری از برندها و بیزنس ها می خواهند که با اینفلوئنسرهای اینستاگرام و بلاگرها برای تولید محتوا برای وبسایتشان یا اکانت اینستاگرام خود همراه شوند. پس اگر بخواهید بهترین کارهای خود را نشان دهید، این می تواند یک پرتفولیوی عالی برای شما باشد.

این روند می تواند باعث شود که شما شانس کار کردن با بهترین افراد در رشته و زمینه ی کاری خود را داشته باشید.

تولید محتوای با کیفیت اینستاگرام یک شبه اتفاق نمی افتد. وقت گذاشتن، تلاش و کمی خلاقیت می تواند شما را به هدفتان برساند. در این نوشتار چهار قدم برای شروع عالی استراتژی تولید محتوا برای صفحه ی اینستاگرام برند شما را مرور می کنیم:

 

قدم اول برنامه‌ریزی برای محتوا

قبل از اینکه شروع کنیم شما باید از خود دو سوال بپرسید

  • اول اینکه چه شکلی از محتوا با برند شما بیشتر سازگار است؟
  • سوال دوم این که چه نوعی از محتوا را مخاطب شما می خواهد ببیند؟ 

اینکه شما به طور دقیقی بدانید که برند شما  در مورد چیست، و مخاطب شما علاقمند به تعامل با چه نوع محتوایی است به شما این توانایی را می دهد که دقیقا محتوای مورد نیاز برای مخاطبینتان را از همان لحظات اول تولید کنید.

پیدا کردن زمینه ی کاری و اختصاص دادن تمام تلاش هایتان به یک زمینه ی کاری جواب خواهد داد. بسیاری از برندها در ابتدا با پست کردن محتوای نه چندان مرتبط به زمینه ی کاری اصلی شان باعث می شوند که فالوور هایشان به کندی رشد کنند.

توجه داشته باشید که برای هر کدام از قابلیت های اینستاگرام بهتر است برنامه ریزی ویژه خودش را داشته باشید. مثلا می توانید برای ایده هایی در مورد استوری ها به مقاله جذب فالوور از طریق استوری مراجعه کنید.

وقتی جواب دو سوال بالا را پیدا کردید شروع به ساخت یک لیست کنید. این لیست باید شامل تمام چیزهایی باشد که می خواهید این هفته آنها را پست کنید. به این نکته توجه کنید که باید در محتوایی که برای یک هفته برنامه ریزی می کنید تنوع داشته باشید.

مثلا در صورتی که یک پیج انگیزشی دارید، محتوایی که برنامه ریزی می کنید باید شامل عکس، عکس نوشته و فیلم باشد. نه اینکه صرفا عکس نوشته برای یک هفته در نظر بگیرید.

نکته دیگر که در زمان بندی می تواند به شما کمک کند این است که شما می توانید محتوایی که برای چند روز نیاز دارید را در یک روز آماده کنید. مثلا اگر دو نوع عکس برای بلاگ فشن خود می گیرید یک روز محتوای نوع اول و روز دیگر محتوای نوع دوم را اماده کنید.

instagram quality content

قدم دوم : گرفتن عکس های اینستاگرام 

چیزی که برای گرفتن عکس های اینستاگرام به آن احتیاج دارید، دوربین است. ولی اگر یک دوربین DLSR ( و کلیه ی لوازم لوکس همراه آن مثل لایت باکس و تری پاد و لنزها) در دسترس شما نیست اصلا نگران نباشید!

اکانت های مشهور بسیاری وجود دارند که عکس هایشان با تلفن همراه گرفته می شود. دلیل موفق بودن این اکانت ها این نیست که آنها از گرانترین دوربین موجود در بازار استفاده می کنند!

چیزی که از داشتن دوربین خوب بسیار مهم تر است، محتوا و ترکیب عکس های شماست. اگر به دلیل وجود اپلیکیشن های بسیار زیاد در این زمینه گیج شده اید، نگران نباشید. ما قبلا برای شما لیستی از بهترین اپلیکیشن های ادیت عکس را فراهم کرده ایم.

instagram quality content

پس در مرحله ادیت شما می توانید کمبود امکانات را تا حد زیادی جبران کنید. اکنون روی گرفتن فوتوشات ها تمرکز می کنیم.

 نگران سرمایه گذاری در این بخش نباشید. بیشتر از آن باید روی برنامه ریزی اینکه عکس هایتان قرار است چه شکلی شوند تمرکز کنید. 

در مورد زوایایی که عکس شما در آن گرفته می شود، فکر کنید. موقعیت شما در قیاس با دوربین، نور و ترکیب کلی عکس بسیار مهم است. تمام قوه تخیل و خلاقیت خود را در این بخش به کار بگیرید.

یک تکنیک کلی این است که هر تعداد که ممکن است عکس بگیرید. در نتیجه شما گزینه های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت. و احتمال داشتن یک عکس خاص به دلیل تعداد بالاتر فوتوشات ها بیشتر می شود.

مثلا در هر عکس، ترکیب، ژست، داشتن یک کلوزآپ و تغییر زاویه را امتحان کنید. تمام این تغییرات کوچک باعث می شوند که شما ورژن های زیادی از عکس را داشته باشید.

این نه تنها به شما شانس انتخاب بهترین را می دهد بلکه به شما محتوای بیشتری برای آینده نیز می دهد.

برای مثال اگر شما  یک بلاگر غذا باشید، ممکن است  این هفته یک دستور غذای خاص را با فالوور های خود به اشتراک گذاشته باشید. چند هفته بعد، در صورتی که بخواهید همان دستور غذا را یاد آوری کنید می توانید از یکی از همین عکس ها استفاده کنید.

 

قدم سوم : ادیت کردن محتوای اینستاگرام با رعایت استاندارد های محتوای با کیفیت اینستاگرام

اگر شما به بعضی از بهترین اکانت ها در اینستاگرام نگاه کنید، همه آنها یک چیز مشترک دارند.

instagram quality content

جدا از اینکه آنها در چه صنعتی فعالیت کنند. همه آنها به اصول زیبایی شناختی خاصی برای اینستاگرام پایبند هستند. اصول زیبایی شناختی، یک اصل کلی برای تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام است.

ظاهر ثابت کلید کمک به مخاطبتان برای شناختن برند شما است. یک مخاطب جدید می‌تواند در ۳ ثانیه در مورد برند شما به جمع‌بندی برسد. پس اگر می خواهید که یک تاثیر اولیه خوب بگذارید، یک ظاهر و احساس ثابت در تمام عکس هایتان بسیار کمک کننده است.

یک ابزار بسیار کمک کننده برای این منظور adobe lightroom است. این یک نرم افزار فوق العاده و همچنین یک اپلیکیشن موبایل رایگان است. این اپلیکیشن شما را قادر می سازد که از lightroom preset ها برای عکس هایتان استفاده کنید.

پیریست ها ابزارهای ادیت با یک کلیک هسند که معمولا به عنوان یک پک ارایه می شوند. آنها یک تونال و یا ظاهر زیبایی شناختی شبیه بهم دارند. این موضوع می تواند پروسه ی ادیت شما را به شدت سرعت ببخشد. اگر شما می خواهید که عکس هایتان ظاهر حرفه ای تر داشته باشند و یک قالب زیبایی شناختی ثابت برای پیج اینستاگرام خود در نظر بگیرید، لایت روم یک گزینه ی فوق العاده است.

یک راه بسیار مناسب دیگر برای صرفه جویی در زمان این است که فرایند ادیت محتوا را در یک قدم انجام دهید.

اگر به دنبال ارتقای محتوای اینستاگرام خود هستید این مقاله را از دست ندهید: آموزش صفر تا صد بازاریابی در اینستاگرام.

این نه تنها به شما این امکان را می دهد که بدانید پست هایتان در پایان هفته چه ظاهری دارند. بلکه به شما کمک می کند که برای قدم چهارم آماده تر باشید: پست کردن!

 

قدم چهارم پست کردن 

حال که برای پست های اینستاگرام خود برنامه ریزی کرده اید، عکس برداری را انجام دادید. و آنها را ادیت کرده اید به گام نهایی یعنی پست کردن می رسیم.

ولی شما برای این قدم هم باید استراتژی های خاص خودش را داشته باشید. اگر شما می خواهید که اکانت اینستاگرام شما، واقعاً رشد کند باید تمام اصول زیبایی شناختی که تاکنون به وجود آورده اید را به منصه ظهور برسانید.

وقتی که برای پست کردن عکس های تان برنامه ریزی می کنید، عکس هایی که خیلی به هم شبیه هستند را در کنار هم پست نکنید. در غیر این صورت فالورهای شما از دیدن یک محتوای یکسان خسته خواهند شد.

برنامه های شخص ثالث مختلفی برای برنامه ریزی پست های شما ما وجود دارند. در این صورت شما می توانید یک preview از پست های برنامه ریزی شده خود را ببینید. سعی کنید ترتیب این پیش نمایش را تغییر دهید تا بهترین ترتیب ممکن را پیدا کنید.

وقتی که شما ترتیب مناسب را پیدا کردید، نوبت زمان بندی و ارسال پست هاست. ولی کار شما در این نقطه تمام نمی شود. اگر می خواهید واقعا صفحه اینستاگرام شما رشد کند، باید به تمام کامنت هایی که دریافت می کنید پاسخ دهید. حتی می توانید به صفحه برخی از کاربرانی که بسیار با پیج شما در ارتباط هستند، سر بزنید و با آنها تعامل کنید.

instagram quality content

این کار در واقع شما را به دو هدف می رساند. اول اینکه به الگوریتم اینستاگرام می گویید که شما با فالوور هایتان، رابطه خوبی دارید. پس علاقمند هستید محتوای یکدیگر را بیشتر و بیشتر ببینید. پس شما در ابتدای فید فالوور خود ظاهر می شوید.

دوم اینکه شما با فالوورهایتان ارتباط صمیمانه ای برقرار می کنید. درنتیجه، آنها به شما وفادار می مانند و این همه ی هدف اینستاگرام است!

 

جمع بندی

موفقیت در اینستاگرام هم اتفاقی نیست. و مثل هر کاری نیاز به وقت گذاشتن و برنامه ریزی دارد. در این نوشتار تلاش شد تا برخی از بهترین تکنیک ها با شما در میان گذاشته شود. این چهار قدم شما را کمک می کنند که بتوانید برای تولید محتوای اینستاگرام برنامه ریزی کنید. 

سعی کنید به زمینه کاری خود پایبند باشید. زمان بیشتری را صرف برنامه ریزی، عکس برداری و پست کردن محتوایتان کنید. این روند باعث می شود که رشد زیادی را در اکانت اینستاگرام خود شاهد باشید. موفق باشید.

درباره ی پارمیدا گرانفر

مطلب پیشنهادی

ایجاد فاصله بین خطوط در بیو و کپشن اینستاگرام

نحوه ایجاد فاصله بین خطوط در کپشن و بیو اینستاگرام

آیا تاکنون در وضعیتی بوده‌اید که به ایجاد فاصله بین خطوط در کپشن و بیو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *