قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ساخت کانال تجاری یوتیوب چگونه امکان پذیر است؟

بازدید : 614

چگونگی ساخت کانال تجاری یوتیوب موضوعی است، که امروز می خواهیم به آموزش آن بپردازیم. خیلی ها قصد دارند بازاریابی خود را در یوتیوب آغاز کنند. اما نمی دانند چگونه کانال تجاری خود را ایجاد کنند. یوتیوب توانسته است، افراد زیادی را چه به بهانه سرگرمی و چه به بهانه بازاریابی به خود جذب کند.

در یوتیوب، انواع حوزه های مختلف، برای خود یک کانال راه اندازی کرده اند. و فعالیت خود را پیش می برند. امروزه یوتیوب تا حدی گسترده شده است، که می‌توان در رابطه با هر موضوعی، در آن اطلاعات به دست آورد.

در یوتیوب کسب و کارهای مختلفی فعالیت دارند. کانال‌های تجاری حاضر در یوتیوب، نیاز بسیاری از کاربران را رفع کرده اند. یوتیوب با قابلیت های خود، اکثرا توسط بازاریابان دیگر شبکه های اجتماعی نادیده گرفته می شود. استفاده از کانال های تجاری یوتیوب، بستری فوق العاده برای بازاریابان و همچنین ترفندی عالی برای، موفقیت آن ها است. در واقع می توان گفت، ایجاد کانال تجاری در یوتیوب، پایه فعالیت یک تجارت و مارکتر است.

در مقاله ای دیگر، مابه ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام و همچنین استراتژی های صفر تا صد بازاریابی در اینستاگرام هم پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم اگر قصد بازاریابی در اینستاگرام را هم دارید، به آن مقالات هم نگاهی داشته باشید.

برخی فکر می‌کنند یوتیوب فقط به عنوان یک بستر اجتماعی برای سرگرمی استفاده می‌شود. اما این موضوع صحت ندارد. تجارت ها می‌توانند با ایجاد یک کانال تجاری در یوتیوب، کسب و کار خود را بسیار گسترده تر بکنند.

پلتفرم یوتیوب به عنوان پرکاربردترین پلتفرم آنلاین در میان بزرگسالان ایالات متحده به حساب می آید. در هر ۱ دقیقه در یوتیوب، ۵۰۰ ساعت ویدیو بارگذاری می شود. در ادامه، ما به آموزش ساخت کانال تجاری یوتیوب می پردازیم. همراه ما باشید.

ساخت کانال تجاری یوتیوب

 

نحوه ایجاد کانال تجاری یوتیوب

همان طور که گفتیم، برای بازاریابی در یوتیوب و داشتن یک فعالیت حرفه ای، نیاز به ایجاد یک کانال تجاری است. ایجاد کانال در یوتیوب مقداری زمان بر است. ولی اصلا کار دشواری نیست. کافی است مراحلی که در ادامه ذکر می کنیم را دنبال کنید.

 

 1. یک حساب گوگل ایجاد کنید

جهت ساخت کانال تجاری یوتیوب شما نیاز به یک حساب گوگل دارید. چنانچه قبلا از سرویس هایی نظیر Google Play، Google Maps و Gmail استفاده کرده باشید، دیگر نیازی به ایجاد حساب جدید در گوگل ندارید.

بعد از ایجاد حساب گوگل، جزئیات حساب شما پیوند داده می شود به اکانت یوتبوب شما. برای ایجاد حساب گوگل، به صفحه مخصوص انجام این کار بروید. شما در آن قسمت می توانید یک حساب Gmail برای خود ایجاد کنید. بعد از اتمام کار کافی بر روی گزینه Next کلیک کنید.

ایجاد حساب گوگل و ساخت کانال تجاری یوتیوب

 

 1. یک حساب تجاری یوتیوب ایجاد کنید

بعد از ساخت یک اکانت گوگل برای خود، نوبت به ایجاد یک حساب تجاری در یوتیوب می رسد. حساب گوگل به طور خودکار، یک حساب یوتیوب هم برای شما به حساب می آید. با داشتن یک حساب یوتیوب، شما تنها کسی خواهید بود که می توانید کانال خود را مدیریت کنید.

به نوعی کانال یوتیوب شما، همان حساب گوگل شما است. شما می توانید اکانت یوتیوب خود را شخصی سازی کنید و اطلاعات تجاری خود را در آن قرار دهید. در ادامه به مراحل ایجاد یک اکانت یا کانال در یوتیوب می پردازیم.

 • در مرحله اول با استفاده از اطلاعات حساب گوگل خود، وارد یوتیوب شوید.
 • در مرحله بعد اگر از قبل با استفاده از آن حساب گوگل، کانال یوتیوبی ایجاد کرده باشید قابل مشاهده است. ولی جهت ایجاد یک کانال جدید در یوتیوب، بر روی ایجاد یک کانال جدید (Create new a channel) کلیک کنید.

ساخت کانال تجاری یوتیوب

 • در مرحله سوم در کادر اول نام تجاری خود را وارد کنید و بر روی گزینه ایجاد (Create) کلیک کنید.

ساخت کانال تجاری یوتیوب

اکنون توانستید حساب یوتیوب و کانال جدید خود را ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد، که از این پس به قابلیت های جدید دسترسی داشته باشید. قابلیت های نظیر تجزیه و تحلیل یوتیوب، که در حین بازاریابی شما، بسیار به کار می آید.

 

 1. به کانال یوتیوب خود هویت تجاری ببخشید

بعد از ساخت یک کانال عادی در یوتیوب، شما نمی‌توانید بگویید موفق به ساخت کانال تجاری یوتیوب شده اید. برای این که شما یک کانال تجاری در یوتیوب داشته باشید، باید هویت تجاری به آن ببخشید. به این منظور، که شما باید پروفایل خود را کاملا بهینه سازی و به شکل تجارت خود در بیاورید.

سعی کنید برای تنظیمات پروفایل خود، با استفاده از کامپیوتر وارد یوتیوب شوید. زیرا این دسته از تنظیمات فقط با کامپیوتر امکان پذیر است.

برای این که بتوانید پروفایل و کانال یوتیوب خود را کاملا به شکل تجاری در بیاورید، خیلی کار ها می توانید انجام دهید. در اولین قدم، بایستی دست به تغییر تصویر پروفایل خود بزنید. اگر یک تجارت در یوتیوب هستید، تصویر برند، می توانید برای پروفایل بسیار مناسب باشد.

همچنین شما می توانید، یک تصویر به عنوان بنر به پروفایل کانال خود اضافه کنید. سعی کنید از تصویری استاده کنید که کاملا مختص تجارت شما باشد. و تفاوت کلی با تصویر کوچک پروفایلتان داشته باشد.

درج لینک در یوتیوب و ساخت کانال تجاری یوتیوب

یکی از قابلیت‌هایی که بسیار می‌تواند کانال یوتیوب شما را، یک کانال تجاری جلوه دهد، درج لینک در پروفایل و عکس برند است. شما می توانید به طور مثال، لینک وب سایت تجارت خود را وارد کنید. همچنین می توانید لینک دیگر صفحات خود را وارد کنید.

 

 1. اولین ویدیو خود را بارگذاری کنید

بارگذاری اولین ویدیو و ساخت کانال تجاری یوتیوب

بعد از این که موفق به ساخت کانال تجاری یوتیوب شدید، زمان بارگذاری اولین ویدیو شما می رسد. همان طور که می دانید، یوتیوب بستری است که بر پایه محتوای ویدیویی فعالیت می کند. می توان گفت، اولین ویدیو شما به عنوان یک تجارت در یوتیوب، تاثیرگذارترین ویدیوتان در یوتیوب است. شما باید در ویدیو اول خود در کانال تجاری یوتیوبتان، به طور کامل تجارت و حوزه فعالیت خود را معرفی کنید.

در هنگام بارگذاری ویدیو در یوتیوب، شما می‌توانید از یک عنوان نهایتا ۱۰۰ حرفی و توضیحات حداکثر ۵۰۰ کارکتری استفاده کنید. شما باید به جهت دیده شدن تجارت در یوتیوب، از کلمات کلیدی زیادی در عنوان و توضیحات ویدیو خود استفاده کنید.

 

 1. کانال تجاری خود را در یوتیوب سازماندهی کنید

پس از ساخت کانال تجاری یوتیوب و منتشر کردن چند ویدیو، نوبت به سازماندهی کانال می رسد.

برای مخاطبان تجارت شما، خیلی مهم است که به راحتی به ویدیو های شما دسترسی داشته باشد. همچنین برای پیشرفت کانال تجاری شما در یوتیوب، سازماندهی جزو عوامل اصلی است. سازماندهی ویدیوها در کانال یوتیوب، موجب می شود، که ویدیوهای شما بیشتر در یوتیوب دیده شوند. به نوعی این کار باعث دیده شدن تجارت شما می شود.

شما هر زمان می توانید به دسته بندی ویدیوها و سازماندهی آنها در یوتیوب بپردازید. ولی خیلی مهم است که دسته بندی ویدیوها را، در همان اوایل ایجاد کانال انجام دهید. برای سازماندهی ویدیوها و ایجاد دسته بندی در یوتیوب، کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

 • در مرحله اول وارد کانال تجاری که ایجاد کرده اید شوید. و بر روی گزینه Customize channel کلیک کنید.

سازماندهی ویدیو ها و ساخت کانال تجاری یوتیوب

 • سپس روی سربرگ Playlists کلیک کنید.

سازماندهی ویدیو ها و ساخت کانال تجاری یوتیوب

 • در مرحله بعد شما می توانید یک لیست جدید با یک نام جدید برای آن ایجاد کنید.

هر زمان شما تمایل داشته باشید، می توانید ویدیوهای جدیدی را به لیست مدنظر کانال تجاری خود اضافه کنید. حتی می توانید ویدیوهایی را از لیست مدنظر خود حذف کنید.

 

 1. ویدیویی به عنوان تیزر یا پیش پرده ایجاد کنید

بعد از ساخت کانال تجاری یوتیوب مخاطبان شما جویا هستند، تا حوزه اصلی فعالیت شما را بدانند. در یوتیوب شما این امکان را دارید، تا یک ویدیو به عنوان تیزر از خود ایجاد کنید و در آن، به معرفی تجارت و فعالیت خود بپردازید. بعد ایجاد یک ویدیو تیزر در یوتیوب، هر مخاطبی که به صفحه شما مراجعه کند، برای اولین بار ویدیو تیزر شما را می‌بیند.

 

 1. می توانید اعضای برند و تجارت خود را به کانال یوتیوب خود اضافه کنید

بعد از قرار دادن محتوای بهینه در کانال تجاری خود، شما می توانید برای مدیریت راحت تر کانال، دست به یک ترفند بزنید. شما می توانید از تعدادی از، همکاران خود برای مدیریت کانال کمک بگیرید. می توانید به آنها با صدور مجوزهایی، اجازه به دسترسی به تنظیمات کانال و مدیریت کانال بدهید.

برای اضافه کردن عضو به کانال تجاری خود در یوتیوب، کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

 • ابتدا به بخش تنظیمات کانال خود در یوتیوب بروید.
 • بر روی گزینه افزودن یا حذف مدیران (Add or remove managers) کلیک کنید.
 • سپس بر روی مدیریت مجوز ها (Manage permissions) کلیک کنید.

افزودن عضو مدیریتی و ساخت کانال تجاری یوتیوب

 • در مرحله بعد، برای افزودن کاربر جدید به کانال تجاری خود جهت مدیریت آن، بر روی آیکون مشخص شده در عکس کلیک کنید.

افزودن عضو مدیریتی و ساخت کانال تجاری یوتیوب

 • در مرحله آخر باید آدرس ایمیل فرد مدنظر و مجوز های دسترسی آن را وارد کنید.

به همین راحتی شما توانستید افرادی را جهت مدیریت کانال تجاری یوتیوب خود، و سهولت کار خود به کانال اضافه کنید. پیشنهاد می کنیم بعد از ساخت کانال تجاری یوتیوب حتما این کار را انجام دهید.

 

 1. کانال خود را تایید کنید

بعد از مدتی برای این که بتوانید به قابلیت های بیشتری دسترسی داشته باشید، نیاز دارید که تاییدیه کانال خود را بگیرید. به طور مثال برای گذاشتن ویدیوهای بالای ۱۵ دقیقه نیاز است که بعد از ساخت کانال تجاری یوتیوب تاییده گرفته باشید. گرفتن تاییده در یوتیوب کار سختی نیست. کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

 • ابتدا به سایت گرفتن تاییدیه در یوتیوب مراجعه کنید.
 • کشور خود را انتخاب کنید. و سپس انتخاب کنید که آیا می خواهید کد تأیید خود را از طریق متن یا از طریق یک پیام صوتی خودکار دریافت کنید.

گرفتن تاییدیه یوتیوب بعد از ساخت کانال تجاری یوتیوب

 • در مرحله بعد شماره تلفن خود را وارد کنید.
 • کد تأیید دریافت شده را وارد کنید و روی ارسال کلیک کنید.

کانال تجاری شما در یوتیوب اکنون تاییده شده است. از این پس، شما به قابلیت های دیگر یوتیوب برای تجارت خود دسترسی دارید.

گرفتن تاییدیه یوتیوب بعد از ساخت کانال تجاری یوتیوب

در مقاله ای جدا همچنین، به مبحث بازاریابی در تلگرام هم پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم نگاهی به آن مقاله هم داشته باشید.

 

کلام آخر

قطعا برای بازاریابی در یوتیوب و پیشرفت در آن، نیاز به ایجاد یک کانال تجاری در یوتیوب است. توجه داشته باشید که تولید محتوا در یوتیوب برای یک تجارت حرف اول را می زند. در این مقاله ما به آموزش ساخت کانال تجاری یوتیوب پرداختیم. امیدواریم که بهره کافی را از این مقاله برده باشید.

درباره ی محمد جواد پیوندی

مطلب پیشنهادی

ترفند های افزایش بازدید یوتیوب

ترفند های افزایش بازدید یوتیوب

یوتیوب یکی از بهترین سایت های اشتراک گذاری محتوای ویدئویی در دنیا می باشد. اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *