قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

استراتژی های بازاریابی اینستاگرام از صفر تا صد

بازدید : 279

مقدمه:چرا اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای بازاریابی دیجیتال محسوب می شود ؟

اینستاگرام که در قدم اول ممکن است مکانی برای به اشتراک گذاری تصاویر معمولی از زندگی روزمره به شمار رود؛ میتواند بسیار فراتر از این کاربرد های عادی را داشته باشد. موارد زیادی وجود دارند که باعث متمایز شدن اینستاگرام  میشوند. و باعث میشوند که بیزنس ها برای داشتن یک استراتژی بازاریابی ایسنتاگرام مناسب وقت بگذارند.  اما یکی از مهم ترین آن ها تعداد کاربران اینستاگرام و توزیع سنی آنهاست :

اینفوگرافی توزیع سن در اینستاگرام

با وجود این تعداد زیاد کاربر در ایران و جهان؛ اینستاگرام راه مطمئنی برای شناخته شدن بیزنس شماست.

از این تعداد افراد؛ درصد بالایی شامل جوانان هستند. یعنی افراد زیر ۳۵ سال. یعنی شما با بخش پویای جامعه میتوانید به راحتی ارتباط برقرار کنید.

 

اگر احساس میکنید که نمیتوانید استراتژی درست و مناسب برای بازاریابی اینستاگرام را پیدا کنید ؛شما تنها نیستید ! خیلی از افراد د قیقا همین حس را دارند . در این مقاله شما را کمک میکنیم که بتوانید استراتژی بازاریابی اینستاگرام مناسب خودتان را پیدا کنید .

در اولین نگاه ممکن است که اینستاگرام تنها وسیله ای برای به اشتراک گذاشتن سلفی ها و لحظاتی از زندگی باشد. اما واقعیت این است که اینستاگرام در حقیقت مثل یک معدن طلا برای انواع و اقسام کسب و کار ها در بسیاری از زمینه ها و در ابعاد مختلف عمل میکند. خیلی از کسب و کارها هستند که نمیتوانند از اینستاگرام به درستی به سود کسب و کارشان استفاده کنند و دلیل آن تنها یک چیز است :

سادگی فریبنده ی اینستاگرام !

این سادگی موجب میشود که خیلی از کسب و کارها بدون یک استراتزی کامل قبلی وارد عمل شوند و پس از مدتی منجر به دلسرد شدن می شود. ما به همین دلیل اینجا هستیم . در این مقاله شما یک راهنمای گام به گام برای  استراتژی بازاریابی در اینستاگرام خواهید داشت .پس با ما همراه باشید.

گام اول : تعریف دقیق هدف و چیزی که میخواهیدبا استراتژی بازاریابی اینستاگرام در نهایت به آن برسید

ممکن است به نظر بدیهی برسد که شما باید هدف خود را بدانید . یا حتی ممکن است با خود بگویید : معلوم است که می دانم ! ولی ارزشش را دارد که دوباره در این قدم بازنگری کنید. در این گام شما نباید اهداف بسیار کلی داشته باشید. چیز هایی مثل فروش زیاد یا مشهور شدن یا برخی کلمات کلی دیگر نمیتوانند چیزی باشند که شما میخواهید . شما بسیار دقیق تر باید این هدف را مشخص کنید. در صورتی که به قدر کافی دقیق باشید گام های بسیار محکم تر و درست تر و بهینه تری برای رسیدن به این هدف بر میدارید .این اهداف دقیقا مشخص میکنند که چه محتوایی تولید خواهید کرد . برای روشن تر شدن موضوع مثال هایی را در نظر میگیریم :

برای مثال برند های آرایشی بزرگ اکثرا در تمام پست ها به محصولات خود می پردازند. اما همچنین علاقمندند که رابطه ی خود با مشتریانشان را حفظ کنند. گاهی دیده می شود که این برند ها عکس هایی از کاربرانشان را پست کنند یا مسابقه هایی برگزار کنند . برای مثال برند مشهور l’oreal در این پست داستان زندگی یکی از کاربرانش را اشتراک گذاری کرده :

پست در مورد کاربران

بعضی برندها تمام پست هایشان با فوکوس روی محصولاتشان است. مثل این نمونه از پیج شرکت بتلی موتورز:

فوکوس روی محصولات به عنوان یک استراتژی رایج برای بازاریابی اینستاگرام

از طرفی برند ها و کسب و کارهای کوچک تر بیشتر علاقمندند که با کاربران در ارتباط باشند؛ بنابراین وقت میگذارند و به کامنت ها جواب میدهند .آنها علاقمندند افراد را در حلقه ی خود نگه دارند تا بتواندد شانس بیشتری برای پیشرفت و شناخته شدن داشته باشند .

بعضی تیم ها و استارت آپ ها از اینستاگرام به عنوان وسیله ای برای نمایش گروه و روزهای کاری عادی شان و روند پیشرفتشان استفاده میکنند ! به همین سادگی !

اینفلوئنسر ها هر یک استراتژی خود را دارند . آنها محتوای ارزشمندی را به مخاطب ارایه میدهند و به دلیل شناخته شده بودن از طریق تبلیغات شرکت در سمینارها و غیره قادر به کسب درآمد هستند.

برای مثال مدرسین سازها گاها روی ویدیوهایی از اجرای خودشان برای نشان دادن ارزش نوازندگی خود فوکوس میکنند؛ و گاهی دیده می شود که شما صرفا روند پیشرفت هنرجوهای یک مدرس به خصوص را میبینید. این بسته به ترجیح و شرایط مدرس است که چه استراتژی ای را به کار گیرد .بسته به شرایط هر دو میتوانند موفق باشند !

استراتژی شما نیز بسته به نوع بیزنس تان میتواند در یکی از این دسته ها قرار بگیرد . بهتر است وقت بگذارید و به دسته بندی های مختلف اینستاگرام توجه کنید تا برای استراتژی خودتان ایده بگیرید . چند تا از رقیبان را هم فالو کنید . تجربه کردن اینستاگرام از دیدگاه یکی از کاربران آبنده تان میتواند باعث شود بهتر متوجه شوید به چه استراتژي بازاریابی اینستاگرامی نیاز دارید.

گام دوم :پروفایل اینستاگرامتان را برای engagement بهینه کنید

خبر خوب این است که ساختن پروفایل قدم های مشخص و سر راستی دارد. با این حال قبل ازینکه نگران تولید محتوا باشید؛بهتر است که به بعضی جزییات در مورد خود اکانتتان توجه کنید .مطمئن شوید که مواردی که در پایین به آنها اشاره میکنیم را انجام داده اید :

تبدیل کردن اکانت به اکانت بیزنس :

برای تازه کارها ؛حتما مطمئن شوید که اکانتتان در حالت بیزنس باشد .در این صورت شما میتوانید اطلاعات اضافی همانند صنعت ؛موقعیت و شماره تلفن و ایمیلتان را به عنوان بخشی از بیوی خود اضافه کنید .به علاوه حالت بیزنس آمار کلی ازینکه کاربران چگونه با صفحه ی اینستاگرام شما تعامل میکنند ؛به شما می دهد که به نوبه ی خود اطلاعات ارزشمندی است و در مسیر بسیار به کمک شما می آید.البته با ابزارهای اضافه تر به جز خود اینستاگرام حتی میتوان جزییات دقیق تری هم در مورد اینستاگرام به دست اورد . برای نمونه میتوانید به این اکانت بیزنس از برند مشهور ikea توجه کنید:اکانت بیزنس در بازاریابی اینستاگرام

در این مثال عبارت Furniture Store که کمرنگ تر از بقیه است ؛ دسته بندی این کسب و کار رانشان میدهد.

داشتن هشتگ اختصاصی خودتان :

ساختن هشتگ اختصاصی اصلا قرار نیست پروسه ی سختی باشد .برای مثال میتوانید نام برندتان یا ترکیب دیگری که مورد علاقه تان است را به عنوان هشتگ اختصاصی در نظر بگیرید .هدف از هشتگ اختصاصی این است که بتوانید از آن زیر پست هایتان استفاده کنید و همچنین بتوانید از کاربرانتان بخواهید از آن استفاده کنند تا شما شبکه خود را در اینستاگرام بسازید.در این صورت شما و مشتریانتان میتوانید ببینید چه کسانی از این هشتگ استفاده کرده اند و این به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی اینستاگرام؛ برای برندتان مفید است.برای اموزش تخصصی در مورد هشتگ های اینستاگرام پیشنهاد میکنیم مقاله ی هشتگ ها چه کاربردی دارند ؟ از وبسایت فالووران را مطالعه نمایید.

داشتن یک بیوی استاندارد و مناسب :

با وجود اینکه بیوی اینستاگرام فقط ۱۵۰ کاراکتر است ؛ یک ابزار بسیار بسیار مفید و کارآمد برای شماست.اصلا نباید قدرت این ابزار را دست کم بگیرید.

چرا بیو مهم است ؟

بیو مهم است چون که اولین ارتباط را با کاربران برقرار میکند.در واقع تاثیر اولیه ای که اکانت اینستاگرام شما روی کاربران میگذارد ؛را بیوی شما تعیین میکند .این ۱۵۰ کاراکتر توضیح میدهد شما چه کسی هستید و اینکه برندتان چیست و در کل چه کاری انجام میدهید. پس بیوی اینستاگرام واقعا یکی از گام های ابتدایی و مهم برای چیدن یک استراتژی قوی مارکتینگ اینستاگرام شماست! همچنین تنها جایی است که میتوانید از طریق آن کاربران را به وبسایتتان هدایت کنید و تبلیغاتتان را مدیریت نمایید .

چه فاکتورهایی را در مورد بیوی اینستاگرام رعایت کنیم ؟

  • هشتگ های مرتبط با بیزنس تان
  • یک اصطلاحا «کال تو اکشن» یعنی در خواست انجام دادن یک کار از کاربران مثل : روی لینک زیر کلیک کنید ! یا عکس های خودتان را با هشتگ …. تگ کنید !
  • یک لینک برای کنترل رفتار پیجتان (نمونه هایی از آن tap.bio)

دوباره باید اشاره کنیم که امکان خلاقیت زیادی در اینستاگرام موجود است. شما میتوانید از کارهای دیگران هم ایده های مناسبی بگیرید. برای مثال این بیو از برند wholefood را در نظر بگیرید :

نمونه ای از یک بیوی استاندارد

دراین بیو ابتدا به نوع کسب و کار اشاره شده . سپس توضیحاتی در مورد کسب و کار داده شده : ما جایی هستیم که شما طعم ها و ایده های جدید را خواهید یافت .

سپس یک کال تو اکشن خواسته شده : علایق غذایی تان را با هشتگMakeMeWhole # به اشتراک بگذارید.

یک عکس پروفایل عالی و استاندارد داشته باشید

در راستای اینکه میخواهیم در نگاه اول اکانت اینستاگراممان ماکسیمم مقدار حرفه ای بودن و جذابیت را داشته باشد ؛ باید یک عکس مناسب و استاندارد انتخاب کنیم . شما نمیتوانید هر عکسی که به آن علاقه مند هستید را انتخاب کنید .ممکن است عکس زیبا باشد ولی باید با استراتژی های بازاریابی اینستاگرام هم هماهنگ باشد تا اکانتتان ظاهری حرفه ای داشته باشد . و شما بیشترین فالوور ها که مشتریان بالقوه هستند را جذب کنید.

یک عکس پروفایل خوب چه عکسی است ؟

یک عکس خوب عکسی است که سایز آن ۱۱۰*۱۱۰ پیکسل باشد . به زبان غیر فنی تر یک عکس مینیمال با رزولوشن بالا مناسب است .بهتر است عکس خلوت باشد و با توجه به سایز کوچک آن بتواند منظور شما را به درستی برساند.لازم نیست اطلاعات خیلی زیادی را در عکس پروفایل قرار دهید.ابزارهای آنلاین زیادی هستند که کمک میکنند یک لوگوی مینیمالیست بسازید (اگر تا الان ندارید ).در اکانت هایی که در بالا دیدید نمونه هایی از لوگو های مناسب و گویا را میتوانید پیدا کنید.

گام سوم : تولید محتوا برای حساب اینستاگرامتان

 

بالاخره به بدنه ی اصلی کار ؛ یعنی تولید محتوا برای اکانت اینستاگرام میرسیم . در این بخش در مورد تکنیک های مختلفی را آموزش میدهیم که به شما کمک میکند محتوایتان را برای جذب بیشتر مخاطب بهینه سازی کنید. محتوایتان یک بخش اساسی و تعیین کننده در استراتژی بازاریابی اینستاگرامتان است.پس جای تعجب نیست که قرار است در این مقاله به تفصیل راه حل های کاربردی برای آن ارایه دهیم.

عکس های چشمگیر

 

شاید بدیهی به نظر برسد ؛ که عکس های چشمگیر و عکاسی خوب و با کیفیت قطعا جزیی از استراتژی شماست . با این وجود ؛ اکانت های بسیاری وجود دارند که این اصول را پشت گوش می اندازند. بله درست است که شاید همه به عکاس حرفه ای یا حتی یک دوربین عالی دسترسی نداشته باشند .اما اگر بدانید چگونه با گوشی هوشمندتان عکس های قشنگ بگیرید و به اپلیکیشن های موبایل آشنایی داشته باشید به راحتی میتوانید عکس های خارق العاده خلق کنید .گوشی هوشمند شما برای داشتن یک پیج خوب کافیست . به شرطی که بدانید چه طور از اپلیکیشن ها و برنامه های دسکتاپ برای هر چه بهتر کردن تصاویر استفاده کنید. این مثالی از یک عکس از کمپانی  مک دونالد است .

عکس های با کیفیت

عکس هایی با محوریت اشخاص

 

فراموش نکنید اینستاگرام یک «شبکه ی اجتماعی» است . یعنی شما هر چه بیشتر باید از این اجتماع و از واقعیت وجود کاربران استفاده کنید . از این طریق شما میتوانید ارتباط نزدیکتری با کاربران داشته باشید . و ارتباط نزدیکتر یعنی ماندگاری بیشتر در ذهن افراد و ساختن شبکه ای از مخاطبان.مثال خوب برای این فرایند ؛ زمانی است که برندها عکس هایی از کاربران را پست میکنند .عکس های برگزیده طی یک مسابقه ؛ یا عکس های منتخب که با هشتگ اختصاصی آن برند تگ شده اند.این عکس ها مثال های خوبی از برقراری ارتباط با مخاطب هستند.

همچنین خوب است گاهی به پشت صحنه بروید و از روند کار و اعضای تیمتان عکس بگیرید و پست کنید . چنین پست هایی برای فالوور های شما که علاقمند به محتوایتان هستند ؛جالب خواهد بود. برای مثال در این عکس تیم این برند را مشاهده میکنید:

عکس هایی با محوریت اشخاص

ویدیوها

ویدیوها در بین جذاب ترین انوع محتوا برای مخاطبان در دنیا هستند و بیشترین آمار اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را دارند ؛ از جمله در اینستاگرام. برای اینکه ویدیو بسازید هم گوشی همراهتان کافیست .و اصلا نگران این نباشید که تا الان ویدیو نساختید یا اینکه ایده ندارید.چون به طور مثال تیزر های تبلیغاتی لازم نیست مانند تیزرهای عادی باشند.بلکه میتوانند تایم لپس باشند .مثلا lifelapse ابزار مناسبی برای این منظور است. برای اندروید میتوانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید.

عکس نوشته ها

عکس نوشته ها یک منبع عالی برای اضافه کردن مقداری شوخ طبعی یا تنوع به پیجتان است . نمونه ی زیر را در نظر بگیرید. ساختن عکس نوشته هم با کمک ابزارهایی مثل canva هم راحت است هم لذت بخش ! محتوای عکس نوشته میتواند کمی شوخ طبعی و یا یک تکنیک  کوتاه و یا یک جمله ی انگیزشی برای انرژی دادن در طول روز باشد.پس عکس نوشته ها را در بازاریابی اینستاگرام دست کم نگیرید !

برای مثال به این عکس نوشته از یک قهوه فروشی توجه کنید :

عکس نوشته های جذاب

در این عکس نوشته از شوخ طبعی استفاده شده : زمین را نجات دهیم ! چون تنها سیاره ایه که قهوه داره ! علاوه بر پیامی مبینی بر حمایت از محیط زیست ؛ یه صنعت قهوه فروشی مربوط است و به دلیل جذابیت در ذهن خواننده ماندگار است.

استوری

استوری ها امروزه توسط برندها بسیار جدی گرفته می شوند.به طوریکه هیچ وقت قبلا انقدر جدی گرفته نشده بودند! چرا استوری ها مهم هستند ؟ چون با استوری به سادگی میتوانید در ابتدای فید مخاطبتان ظاهر شوید در صورتی که پستهایتان بنا به الگوریتم اینستاگرام ممکن است پایین تر از برخی پستهای دیگر باشند. به علاوه ؛ استوری ها چون طی ۲۴ ساعت از بین میروند میتوانند برای اینکه مخاطب به پیج شما مراجعه کند برانگیزاننده باشد.برای مثال در صورتی که شما تخفیف هایتان را در استوری قرار دهید این روند باعث میشود مخاطب هر روز استوری شما را چک کند تا چیزی را از دست نداده باشد . البته استوری میتواند راجع به هر موضوعی باشد . اما در کل سعی کنید که استوری ها را هر روز بسازید.

ابزارهای جانبی برای بازاریابی اینستاگرام

همانطور که گفتیم ؛اکانت بیزنس به طور پیشفرض آماری کلی از عملکرد و میزان تعامل پیجتان با کاربران را به دست میدهد .اما پلتفرم های اضافی دیگری که عملکرد محتوایتان را اندازه گیری و گزارش میکنند هم میتوانند کلا بازی را عوض کنند ! این پلتفرم ها ممکن است ایرانی و یا خارجی باشند و معمولا برای استفاده از تمام امکانات آنها باید هزینه ای را بپردازید ولی مطمئن باشید که ارزشش را دارد . چون در این صورت شما میفهمید دقیقا کدام نوع از محتوا و کدام بخش از استراتژی بازاریابی تان توانسته موفق عمل کند . و کدام یک نه . و بر این اساس ؛ به اصلاح و بهبود هر چه بهتر عملکرد خود میپردازید.

مثلا شما در آن صورت میتوانید در مورد ایمپرشن و ریچ پیج خود اطلاعات دقیق تری به دست بیاورید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمپرشن و ریچ میتوانید به مقاله ی تفاوت ایمپرشن و ریچ در وبسایت فالووران مراجعه کنید.

گام چهارم:منتشر کردن پست اینستاگرام با هدف داشتن بیشترین تعامل با کاربران

حالا که در مورد محتوای مورد علاقه تان تصمیم گرفتید و محتوایتان آماده ی انتشار است ؛ چه فاکتور هایی موجب این میشوند که محتوایتان بهترین نرخ بازخورد را داشته باشد ؟

این سوال خوبی است چون پست کردن محتوا به صورت تصادفی شانس کمتری نسبت به پست کردن مهندسی شده ی محتوا دارد ! پس با ما همراه باشید

کپشن های تاثیرگذار

هر پستی که در حساب اینستاگرام خود منتشر میکنید؛ باید کپشن به خصوص خود را داشته باشد.به علاوه کوچکترین جزییات میتوانند روی پست شما تاثیر بگذارند.بنابراین کپشن را با دقت انتخاب کنید. درست است که بیش از ۲۰۰۰ کاراکتر اجازه ی نوشتن دارید . ولی اکثر برندها استراتژی «هر چه کمتر بهتر» را استفاده میکنند. یعنی از کپشن های کوتاه و با معنی استفاده میکنند.در کل فرقی نمیکند در چه حیطه ای فعالیت میکنید ؛ کپشن های شما باید ترکیبی از موارد زیر باشند :

  • یک کال تو اکشن (در خواست از کاربر برای انجام دادن یک فعالیت ) مثلا یک سوال برای اینکه در کامنت ها جواب داده شود . درخواست برای منشن کردن دوستان .درخواست برای چک کردن بیو و غیره.
  • اینکه گوشه ای از شخصیت و احساسات نمایانده شود . (گاهی لحن صمیمانه و محاوره ای داشتن و یا استفاده از ایموجی ) .شاید خیلی رسمی بودن در لینکداین مناسب باشد ولی در ایسنتاگرام باید تلاش کنید با مخاطب ارتباط برقرار کنید . پس سعی کنید به طور متعادل از این فاکتور در استراتژی اینستاگرام خود بگنجانید.
  • هشتگ ها فوق العاده مهم هستند!! قدرت هشتگ ها برای اینکه پست شما توسط دیگران پیدا شود خارق العاده است . پس از تعدادی هشتگ مرتبط و هشتگ اختصاصی خودتان استفلاده کنید. بین یک تا پنج هشتگ میتواند مناسب باشد.

برای اطلاعات تخصصی تر و جامع تر در مورد کپشن های استاندارد با ما در مقاله ی کپشن نویسی چیست در وبلاگ فالووران همراه باشید !

زمان بندی و تعداد پست ها

توجه کنید که پست کردن محتوا به صورت رندوم اصلا کار صحیحی نیست.اینکه چه زمانی و چند وقت یکبار محتوا منتشر میکنید بسیار مهم است.خیلی از برند ها هر روز یا تقریبا هر روز پست میگذارند.البته درست است که نباید کیفیت را فدای کمیت کرد .شما باید یک بالانس بین این دو پارامتر پیدا کنید.همچنین زمانی که پست را منتشر میکنید بسیار مهم است که پست شما چقدر شانس دیده شدن دارد.در ساعاتی از شبانه روز کاربران بیشتری آنلاین هستند و خوب طبیعتا احتمال دیدن پست شما بالا میرود.به نمودار زیر توجه کنید.

تاثیر ساعات بازدید در بازاریابی اینستاگرام
تاثیر ساعات بازدید در بازاریابی اینستاگرام.مربع ها هر چه پر رنگ تر باشند نشانگر بازدید بیشتر در آن ساعات هستند.

اینکه دائما حواستان به ساعت پست کردن در اینستاگرام باشد وقعا اذیت کننده است . برای حل این مشکل میتوانید از سرویس هایی استفاده کنید که پست ها را به طور زمان بندی شده به طور خودکار برایتان پست میکنند. ابزاری مثل viraltag در این زمینه میتواند مفید باشد.این ابزارها به طور اتوماتیک تایم های بهینه را پیدا کرده و در آن زمان برای شما محتوا را منتشر میکنند. به همین سادگی !

گام پنجم : استراتژی تبلیغات برای صفحه ی اینستاگرام در بلند مدت

فالوور ها به طور تصادفی به سمت شما نمی آیند.فارغ ازینکه استراتژی بازاریابی اینستاگرام درست ؛ استفاده از هشتگ ها و مرتب بودن و داشتن تم مناسب و همه ی اصول بالا میتواند به داشتن فالوور کمک کند؛اما همانطور که کم و بیش آشنا هستید تبلیغات پیج اینستاگرامتان در بلندمدت میتواند ضامن این باشد که افراد بدانند که شما در اینستاگرام فعال هستید . در زیر به اختصار به برخی استراتژی های تبلیغاتی در اینستاگرام اشاره میکنیم.

  • استفاده از اینفلوئنسر های حوزه ی مرتبط با پیجتان
  • استفاده از promotion در اینستاگرام
  • استفاده از ایمیل مارکتینگ

حتی میتوانید پیج اینستاگرامتان را در وبسایت یا در بسته بندی فیزیکی محصولاتتان معرفی کنید ! و همچنین سعی کنید با طرفداران برندتان در ارتباط باشید به کامنت ها و دایرکت ها پاسخ دهید از نظرسنجی ها استفاده کنید تا اصطلاحا از بازاریابی دهان به دهان که بسیار موثر است و باعث شهرت و اعتبار برند شما میشود بیشترین بهره را برده باشید.

گام ششم : ارزیابی آمار اکانت اینستاگرام

همانطور که قبلا گفتیم مکررا باید در حال ارزیابی اکانت خود باشید. آمار را جدی بگیرید و برای بهبود آن فکر کنید .

جمع بندی:

مطالبی که در بالا گفته شد نقشه ی راه را برای چیدن یک استراتژی بازاریابی درست برای ایستاگرام به شما نشان میدهد.این نکات ؛ در بین تقریبا اکثر زمینه های کاری مشترکند و نکات پایه ای هستند که به عنوان یک کاربر حرفه ای باید رعایت کنید . در کل هر یک از گام ها و سرفصل ها نیز تکنیک های خود را دارد و استراتژی شما بسته به ایده و نوع کارتان هم شکل خاص خود را خواهد داشت .که شما با پشتکار و آزمون و خطا به استراتژی تضمین شده ی خودتان خواهید رسید . استراتژی شما چه شکلی است ؟برایمان بنویسید .

درباره ی پارمیدا گرانفر

قبلی دانلود کردن استوری و پست اینستاگرام
بعد راهنمای راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرام

مطلب پیشنهادی

جذب فالوور با چالش و بازی

معرفی چالش های اینستاگرامی برای افزایش فالوور

با مقاله چالش اینستاگرامی برای افزایش فالوور در خدمت شما هستیم. راه های زیادی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *