قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

draft اینستاگرام کجاست

بازدید : 9,020

با مقاله draft اینستاگرام کجاست در خدمت شما هستیم. بیایید یکی دیگر از قابلیت‌های فراوان اینستاگرام یعنی پیش‌ نویس کردن پست را بررسی کنیم.

قابلیت پیش ‌نویس کردن (draft) یک پست در سیستم‌های مدیریت محتوا و شبکه‌های اجتماعی مختلف سال‌هاست که کاربرد دارد. به همین دلیل مدتی است در اینستاگرام هم این قابلیت برای راحتی کاربران عرضه شده است.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید. تا منظور از پیش نویس کردن پست و اهمیت آن را به شما آموزش دهیم.

 

draft اینستاگرام کجاست (آموزش ویدیویی)

در ویدیوی بالا به طور کامل در مورد پیش نویس رپست ها صحبت کرده ایم و گفته ایم چگونه میتوانید بخش پیش نویس ها را مشاهده نمایید. شما با دیدن ویدیوی بالا و مطالعه ادامه مقاله در مورد این موضوع اطلاعات کافی را دریافت خواهید نمود.

معنی discard در اینستاگرام

معنی discard در اینستاگرام

قبل از اینکه بگوییم draft اینستاگرام کجاست ، در ابتدا میخواهیم بگوییم معنی discard در اینستاگرام چیست. discard یا DRAFT به معنی پیش نویس میباشد. در برنامه های دیگر پیش نویس کردن کمی ساده تر است اما در اینستاگرام نیازمند رعایت یکسری از اصول است که در ادامه بیان خواهیم نمود.

در ویدئوی بالا نحوه درفت کردن پست اینستاگرام را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

پیش نویس اینستاگرام

این قابلیت جدید اینستاگرام به شما کمک می کند که فیلم یا تصاویر مورد نظر خود را ویرایش و ادیت کنید. و درنهایت آن را به صورت پیش نویس ذخیره کنید تا در زمان مناسب اقدام به پست کردن آن کنید.

لازم است بدانید که در طی این عملیات تصاویر و ویدیو موردنظر در فضای ابری ذخیره می شود.

زمانی که به آن احتیاج داشتید آن عکس یا ویدیو را فراخوانی می کنید. و سپس در پیچ خود قرار می دهید.

پیش‌ نویس کردن پست اینستاگرام و draft اینستاگرام کجاست

این ویژگی جالب می تواند برای زمان هایی که زمان زیادی ندارید. و یا می خواهید به طور لحظه ای تولید محتوای پست های خود را انجام دهید. و به مرور زمان آنها را منتشر کنید مناسب باشد.

قابلیت های جدیدی که اینستاگرام هرروزه رونمایی می کند می تواند بسیارکاربردی باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که هیچ گاه خود را از قابلیت های آن محروم نکنید.

به طور مثال این قابلیت می تواند برای پیچ های بیزنسی که هر روزه باید محتوای جدیدی را آپلود کنند بسیار مناسب باشد.

اگر فکر می کنید این قابلیت می تواند برای شما مفید واقع شود تا انتهای مقاله را با ما باشید. تا با آموزش نحوه پیش نویس کردن پست در اینستاگرام آشنا شوید. و در زمان مورد نیاز از آن استفاده کنید.

draft اینستاگرام کجاست؟

اگر پست های شما بدون دلیل پاک میشود حتما برای رفع این مشکل با مقاله پاک شدن پست ها در اینستاگرام همراه شوید.

منظور از پیش نویس کردن پست در اینستاگرام

یا شما هستیم تا به سوال draft اینستاگرام کجاست به طور کامل پاسخ دهیم.  در واقع به معنای ذخیره یک پست در نیمه راه ویرایش شدن (edit) است.

احتمالا تاکنون برای شما پیش آمده است که بخواهید یک پست را که تا حدودی ویرایش کردید، در جایی ذخیره کنید. سپس در فرصتی دیگر، ویرایش آن را کامل کنید و در زمانی مناسب آن را انتشار دهید.

منظور از پیش نویس کردن پست در اینستاگرام

این قابلیت دقیقا همین کار را برای شما انجام می‌دهد. هر زمان که خواستید برای ادامه ویرایش و یا انتشار آن می‌توانید با فشردن آیکون اضافه کردن پست، این کار را انجام دهید.

البته به این نکته دقت کنید که حتما باید علاوه بر انتخاب عکس و ویرایش آن، یک کار دیگر را بر روی پست انجام دهید تا قابلیت پیش نویس شدن را داشته باشد.

منظور از پیش نویس کردن پست در اینستاگرام

برای مثال می‌توانید کپشن بنویسید، فردی را تگ کنید یا لوکیشن اضافه کنید. در واقع یکی از کارهایی که در تصویر زیر آمده است را باید انجام دهید.

منظور از پیش نویس کردن پست در اینستاگرام

 

پیش‌ نویس کردن پست اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

ابتدا طبق تصاویری که در زیر آمده است گزینه اضافه کردن پست را بزنید. سپس یکی از تصاویر یا ویدئوهای موردنظرتان برای انتشار را انتخاب کنید.

پیش‌ نویس کردن پست اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

در مرحله بعد طبق تصویر بعدی گزینه next (بعدی) را انتخاب کنید.

در صفحه‌ای که باز می‌شود، که صفحه ویرایش است، در صورت تمایل می‌توانید تصویر یا ویدئو انتخاب شده را ادیت کنید یا بر روی آن فیلتر بگذارید.

پس از انجام کار گزینه next (بعدی) را از بالای صفحه انتخاب کنید.

پیش‌ نویس کردن پست اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

در این مرحله ادیت‌هایی که لازم دارید را انجام دهید. (دقت کنید که حتما یکی از ادیت‌ها انجام شود).

تنها انجام یکی از کارهای نوشتن کپشن، تگ کردن افراد، اضافه کردن لوکیشن، یا نوشتن متن جایگزین تصویر از قسمت Advanced settings قابلیت draft کردن را به پست می‌افزاید.

بعد از آن بر روی علامت بازگشت در سمت چپ بالای صفحه یا آیکون بازگشت گوشی کلیک کنید. در این مرحله طبق تصویر شما به صفحه ادیت تصویر، باز خواهید گشت.

پیش‌ نویس کردن پست اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

حال باید یکبار دیگر بر روی علامت بازگشت کلیک کنید. تا یک پاپ آپ برای شما باز شود.

در این پاپ آپ از شما سوال شده است که آیا می‌خواهید پست را پیش نویس کنید و یا آن را بطور کلی حذف می‌کنید؟

با کلیک بر روی Save Drafts پست بعنوان پیش نویس ذخیره می‌شود.

پیش‌ نویس کردن پست اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

اگر میخواهید یک پست ا به صورت موقتی در اینستاگرام قراردهید با مقاله پست موقت در اینستاگرام همراه شوید.

حذف پیش نویس اینستاگرام

حذف پیش نویس اینستاگرام

حال میخواهیم درباره حذف پیش نویس اینستاگرام صحبت نماییم. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در عوض کلیک بر روی گزینه حذف کلی پست (Discard)، بر روی گزینه ذخیره پیش نویس (Save drafts) کلیک کنید و اکنون بخواهید آن را از قسمت پیش‌نویس‌ها حذف کنید.

یا ممکن است پستی را پیش نویس کرده باشید تا در فرصتی دیگر ادیت کنید. اما اکنون از انتشار آن پشیمان شده باشید و قصد کنید که آن را حذف کنید.

به همین دلیل ما در ادامه به شما طریقه حذف پست درفت شده را خواهیم آموخت.

طریقه حذف پست درفت شده اینستاگرام

حال که نحوه پیش نویس کردن را آموختید میخواهیم بگوییم draft اینستاگرام کجاست و چگونه باید آن را حذف نماییم. برای اینکار طبق تصاویر زیر ابتدا بر روی علامت اضافه کردن پست در قسمت پایین اینستاگرام کلیک کنید.

طریقه حذف پست درفت شده اینستاگرام

سپس در قسمتی که برای انتخاب عکس بالا می‌آید، از قسمت بالا بر روی گزینه manage (مدیریت) کلیک کنید.

با انتخاب این گزینه شما با پست‌های پیش نویس شده روبرو خواهید شد.

طریقه حذف پست درفت شده اینستاگرام

برای حذف تعداد دلخواه از پست‌های درفت شده، از قسمت بالا سمت راست بر روی edit (ویرایش) کلیک کنید.

طریقه حذف پست درفت شده اینستاگرام

سپس طبق تصاویر زیر خواهید دید که آیکون‌های دایره‌ای شکل بر روی تصاویر برای انتخاب کردن نمایان خواهد شد.

پست‌هایی که قصد حذف آن‌ها را دارید انتخاب کنید. سپس از بالا سمت راست گزینه Done (انجام شدن) را انتخاب نمایید.

طریقه حذف پست درفت شده اینستاگرام

در این مرحله خواهید دید که یک پاپ آپ باز خواهد شد تا اطمینان یابد، شما قصد دارید این پست را بطور کلی حذف کنید.

با کلیک بر روی Discard (حذف)، پست بطور کلی حذف خواهد شد.

طریقه حذف پست درفت شده اینستاگرام و draft اینستاگرام کجاست

save draft یعنی چه

برخی از کاربران نیز سوال میکنند save draft یعنی چه؟ یعنی ذخیره پیش نویس. (یعنی تمام اقداماتی که انجام داده اید در قالب پیش نویس ذخیره شده است. در مورد مراحل آن نیز در بالا به طور مفصل صحبت شد.

در انتهای مقاله میخواهیم به شما پیشنهاد دهیم با پنل خدمات اینستاگرام بازدید پیج خود بالا ببرید. تمامی خدمات با قیمتی عالی در سایت ما عرضه میشوند.

سخن آخر

مقاله draft اینستاگرام کجاست به پایان رسید آخرین نکته این است که لطفاً توجه داشته باشید که پست های آماده شده اینستاگرام در حافظه داخلی تلفن هوشمند شما ذخیره می شوند و محدودیتی برای تعداد پست های اینستاگرام برای ذخیره وجود ندارد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است. یادگیری نکات مربوط به آن در رشد کسب و کارتان در این رسانه کمک زیادی خواهد کرد.

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و نحوه پیش‌ نویس کردن پست اینستاگرام یا حذف پست درفت شده را به خوبی آموخته باشید.

اگر در رابطه با این مطلب سوالی داشتید، در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

درباره ی تیم محتوای فالووران

تمامی آموزش های تیم فالووران با عشق و علاقه برای کاربران تدارک دیده میشود تا بتوانند در زمینه شبکه های اجتماعی دانش خود را بالا ببرند
قبلی خارج شدن از حالت بیزینس اینستاگرام چگونه انجام میشود؟
بعد پروموشن چیست و چه کاربردی دارد

مطلب پیشنهادی

جذب فالوور از طریق استوری اینستاگرام

آموزش جذب فالوور از طریق استوری اینستاگرام

آیا هنوز درباره جذب فالوور از طریق استوری اینستاگرام دچار تردید هستید؟ استوری های اینستاگرام …

21 دیدگاه

 1. سلام ببخشید میخواستم بدونم ویدئو رو هم میشه پیش نویس کرد یا پیش نویس کردن پست در اینستاگرام فقط مخصوص پست‌هاییه که عکس هستن؟

 2. خسته نباشید و ممنون بابت کلی مطالب مفیدتون. یک قسمتی از توضیح گفتین تغییر دادن متن جایگزین. من متوجه نشدم منظورتون چیه. میشه راهنمایی کنین.

  • الناز میرزایی

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که این آموزش برای شما مفید واقع شده است. منظور از متن جایگزین، عباراتی است که توصیف کننده یک تصویر هستند. اینستاگرام این قابلیت را دارد که هر تصویری که در پست‌ها از آن استفاده می‌کنید را با یک یا چند کلمه معرفی کنید. این کار به اینستاگرام کمک خواهد کرد موضوع پست شما را بهتر درک کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله … را برای درک بهتر این موضوع و نحوه قرار دادن آن برای تصویر مطالعه نمایید.

 3. سلام خسته نباشید. این آموزشی که دادین برای گوشی اندروید و آیفون با هم فرق دارن؟

  • الناز میرزایی

   سلام دوست عزیز
   پیش نویس کردن پست در اینستاگرام در گوشی آیفون و اندروید به یک شکل انجام می‌شود. اسکرین‌هایی که در محتوا استفاده کرده‌ایم، طبق گوشی اندروید است ولی درفت کردن پست در آیفون هم به همین روال انجام می‌شود.

 4. سلام وقتتون بخیر. ببخشید پیش‌نویس کردن پست در اینستاگرام که نوشتین، کاربرد داره. چه کاربردی می‌تونه داشته باشه؟ من درست متوجه نشدم.

  • الناز میرزایی

   سلام دوست عزیز
   همانطور که در مقاله توضیح داده شد، اهمیت پیش نویس کردن پست در اینستاگرام شامل ۲ مورد می‌شود. یکی از این موارد قابلیت ادامه ادیت در زمان دیگر است. یعنی شما با این کار می‌توانید اگر به هر دلیلی پستی که در نیمه راه ادیت کردن آن هستید رها کرده و ادامه آن را در زمان دیگری انجام دهید. اهمیت دیگر آن را می‌توان بعنوان قابلیت انتشار پست در زمان دیگر استدلال کرد. شما می‌توانید در زمان خالی که دارید، پست‌تان را بصورت کامل ادیت کنید. سپس آن را در پیش‌نویس‌ها ذخیره کنید. در زمان دیگری که قصد انتشار پست را دارید، به پیش‌نویس‌ها سر زده و پست مورد نظرتان را منتشر کنید.

 5. سلام. یک سوال داشتم. من پستی که قبلا ادیت کرده بودم رو به پیش‌نویس‌ها انتقال داده بودم، رو بنابه دلایلی از قسمت پیش‌نویس‌ها به همین روشی که گفتید، حذف کردم. ولی الان میخوام برش گردونم. آیا راهی هستی؟ ممنون میشم راهنمایی کنین. خیلی برام مهمه.

 6. سلام خیلی ممنون ازشما خیلی کاربردی ومفید بود خداقوت👍👍

 7. واقعا کاربردی و عالی بود ❤❤❤

 8. سلام ببخشید میخواستم بدونم ویدئو رو هم میشه پیش نویس کرد یا پیش نویس کردن پست در اینستاگرام فقط مخصوص پست‌هاییه که عکس هستن؟

  • امین اسم زاده

   سلام دوست عزیز
   بله پیش نویس کردن پست در اینستاگرام برای هر نوع پستی قابل استفاده است.

 9. سلام خسته نباشید. این آموزشی که دادین برای گوشی اندروید و آیفون با هم فرق دارن؟

  • امین اسم زاده

   سلام دوست عزیز
   پیش نویس کردن پست در اینستاگرام در گوشی آیفون و اندروید به یک شکل انجام می‌شود. اسکرین‌هایی که در محتوا استفاده کرده‌ایم، طبق گوشی اندروید است ولی درفت کردن پست در آیفون هم به همین روال انجام می‌شود.

 10. سلام وقتتون بخیر. ببخشید پیش‌نویس کردن پست در اینستاگرام که نوشتین، کاربرد داره.چه کاربردی می‌تونه داشته باشه؟ من درست متوجه نشدم

  • امین اسم زاده

   سلام دوست عزیز
   همانطور که در مقاله توضیح داده شد، اهمیت پیش نویس کردن پست در اینستاگرام شامل ۲ مورد می‌شود. یکی از این موارد قابلیت ادامه ادیت در زمان دیگر است. یعنی شما با این کار می‌توانید اگر به هر دلیلی پستی که در نیمه راه ادیت کردن آن هستید رها کرده و ادامه آن را در زمان دیگری انجام دهید. اهمیت دیگر آن را می‌توان بعنوان قابلیت انتشار پست در زمان دیگر استدلال کرد. شما می‌توانید در زمان خالی که دارید، پست‌تان را بصورت کامل ادیت کنید. سپس آن را در پیش‌نویس‌ها ذخیره کنید. در زمان دیگری که قصد انتشار پست را دارید، به پیش‌نویس‌ها سر زده و پست مورد نظرتان را منتشر کنید.

 11. سلام. یک سوال داشتم. من پستی که قبلا ادیت کرده بودم رو به پیش‌نویس‌ها انتقال داده بودم، رو بنابه دلایلی از قسمت پیش‌نویس‌ها به همین روشی که گفتید، حذف کردم. ولی الان میخوام برش گردونم. آیا راهی هستی؟ ممنون میشم راهنمایی کنین. خیلی برام مهمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *