قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

چگونگی وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

بازدید : 151

شاید شما به دنبال یک دستورالعمل ویژه برای وایرال کردن ویدئو در یوتیوب هستید. می خواهید این ویدئو مخاطبان را تحریک کند. وقتی به موتورهای جستجو فکر می‌کنید ممکن است به گوگل، یاهو یا حتی بینگ فکر کنید. شاید تعجب کنید که یوتیوب دومین موتور جستجو و دومین سایت پربازدید پس از گوگل است.

بهترین چیز درباره یوتیوب این است که هر کسی می‌تواند ویدئوهای خود را در آن آپلود کند. گاهی اوقات این ویدئو وایرال می‌شود. به این معنی که بسیاری از افراد آن را تماشا می‌کنند. شاید از خود بپرسید که چگونه می‌توان یک ویدئوی یوتیوب را وایرال کرد؟

چند نکته و ترفند وجود دارد که می‌تواند باعث وایرال کردن ویدئو های در یوتیوب شود. اما باید بدانید که همه اینها در مورد محتوا است. همه می‌دانند که ویدئوهای خسته‌کننده وایرال نمی‌شوند. بنابراین از تولید چنین ویدئوهایی دست بکشید و فیلم‌های جالبی تولید کنید.

 

ویدئو وایرال شده چیست؟

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

هنگام مرور در فید رسانه‌های اجتماعی خود، احتمالاً با ویدئوهای زیادی مواجه می‌شوید. این ویدئوها به‌طور خاص برای به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی طراحی‌شده‌اند. آنها کوتاه، شیرین، غمگین، آموزنده، دارای مفهوم و جذاب هستند و به‌طور مداوم وایرال می‌شوند. موفقیت آنها واقعاً تضمین شده است. پیشنهادات ویدئویی اجتماعی این شرکت‌ها می‌تواند حتی نیمی از درآمد سالانه آنها را تشکیل دهد.

ویدئوهای وایرال شده به‌سرعت موردتوجه قرار می‌گیرند و چندین بار از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند. آنها به افرادی می‌رسند که به‌طورمعمول محتوای شما را نمی‌بینند. گاهی اوقات، آنها توسط انتشارات و سندیکاهای بزرگ‌تر جذب می‌شوند و همچنان مانند آتش‌سوزی گسترش می‌یابند.

ما در اینجا تکنیک‌ها و اطلاعاتی را برای وایرال شدن ویدئوها به اشتراک می‌گذاریم. شاید آنها راه‌حل سریع و تضمینی نباشند. اما در عوض، اینها نکات بنیادی هستند که می‌توانید برای ایجاد دستورالعمل وایرال کردن ویدئو در یوتیوب استفاده کنید.

اما پیش از آن، پیشنهاد می کنم ساخت یک کانال تجاری در یوتیوب را مطالعه کنید.

 

یک ویدئوی بی‌نظیر ایجاد کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

وقتی نوبت به ساخت ویدئوی شما می‌رسد، باید خارج از چارچوب فکر کنید و یک ویدئوی بی‌نظیر بسازید. ویدئوهای خسته‌کننده و ساده آنهایی نیستند که در یوتیوب وایرال می‌شوند. بلکه ویدئوهایی که ایده جدیدی به میان می‌آورند و جالب هستند، وایرال می‌شوند.

این بدان معنی است که برای وایرال شدن یک ویدئو در یوتیوب، یک ویدئوی تبلیغاتی برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما مناسب نخواهد بود. زیرا مخاطبان هر روز از این نوع ویدئوها مشاهده می‌کنند. ویدئوهای تبلیغاتی در بین افراد برجسته نخواهند بود و فیلم‌هایی نیستند که میلیون‌ها کلیک یا بازدید ایجاد کنند.

در عوض، ممکن است بخواهید با ویدئوی خود، آگاهی از برند را به ارمغان بیاورید. یا حتی محصولات یا خدمات خود را در یک نور منحصربه‌فرد به نمایش بگذارید که جهان قبلاً آن را ندیده است.

یکی از راه‌های ساختن یک ویدئوی منحصربه‌فرد گفتن داستانی در ویدئوهای خود است. خواه آن داستان غم‌انگیز باشد یا خنده‌دار باشد و یا مخلوطی از هر دو، به شما بستگی دارد. بنشینید و سعی کنید بفهمید برند شما در تلاش است چه داستانی را برای عموم تعریف کند.

گفتن یک داستان در ویدئوی خود روش خوبی برای ایجاد ارتباط مردم با آن و یافتن معنای عمیق‌تر است. محتوایی که قابل برقرار کردن ارتباط باشد، قطعاً محتوای قابل اشتراک است. به این معنی که افراد بیشتری ممکن است آن را با فالووران خود به اشتراک بگذارند که می‌تواند به شما در جذب مخاطبان بیشتر کمک کند.

 

برای وایرال کردن ویدئو در یوتیوب با احساسات مخاطب بازی کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

همان‌طور که ما در مورد آن صحبت کردیم، ویدئو های وایرال شده در یوتیوب معمولاً داستانی را تعریف می‌کنند و معنای عمیق‌تری دارند که بر احساسات بینندگان تأثیر می‌گذارد. انواع مختلفی از احساسات وجود دارد که می‌توانید از طریق ویدئوی خود به تصویر بکشید. از احساسات شاد، غم‌انگیز، انگیزشی، الهام‌بخش و موارد دیگر می‌توانید استفاده کنید.

نکته اصلی برای جلب‌توجه میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر در ویدئوهای شما انتقال احساسات از طریق داستان‌سرایی است. وقتی افراد احساس کنند که با احساسات آنها بازی کرده‌اید، آنها یک ویدئو را با فالووران یا دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. به اشتراک گذاشتن ویدئوی شما، بارها و بارها، بهترین راه برای بازدید بیشتر و به دست آوردن ترافیک بیشتر در ویدئو است.

بنابراین وقتی صحبت از استفاده از احساسات در ویدئوی شما می‌شود، باید بفهمید نام تجاری شما چه نوع احساساتی را نشان می‌دهد. برندهایی که کالاهایی را برای زنان به فروش می‌رسانند، گاهی ویدئوهایی ایجاد می‌کنند که زنان را قادر به انجام کارهای بهتر می‌کند. این نوع ویدئوها می‌توانند انواع مختلفی از احساسات را به نمایش بگذارند. زیرا گاهی اوقات شادی و احساسات خوب، قدرت زنان است. درحالی‌که در سایر مواقع این احساسات می‌تواند برای زنان و مردان انگیزه ایجاد کند.

راه دیگر برای رسیدن ویدئوی شما به میلیون‌ها نفر صحبت کردن در مورد موضوعی بحث‌برانگیز است که به‌طور بالقوه می‌تواند مردم را عصبانی کند. این یک روش عالی برای به دست آوردن تعداد زیادی بازدید و جلب‌توجه مردم به ویدئوی شما است. از طرف دیگر، شما باید هنگام بحث‌وجدل بسیار مراقب باشید زیرا این امر می‌تواند به وجهه برند شما آسیب برساند.

ممکن است به نحوه وایرال کردن پست های اینستاگرام نیز علاقه مند باشید.

 

به برندهای مشابه دسترسی پیدا کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

یکی از روش‌های وایرال کردن ویدئو شما در یوتیوب که ممکن است شما را متعجب کند، این است که با برندهای مشابهی که قبلاً طرفداران زیادی دارند تماس بگیرید و به آنها در مورد ویدئوی خود اطلاع دهید. ازآنجاکه این برندها از قبل در صنعت شما قرار دارند و شما در مورد اطلاعات مربوط به آنها پست می‌گذارید، بنابراین احتمال دارد که ویدئوی شما را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

اطلاع‌رسانی درباره ویدئوی خود به مردم راهی عالی برای موفقیت در یوتیوب و ایجاد ویدئوهای وایرال شده بیشتر است. حتی ممکن است بخواهید زمان بیشتری را برای اطلاع‌رسانی به مخاطب موردنظر خود سپری کنید و به آنها در مورد ویدئوهای خود اطلاع دهید. سپس آن ویدئوها را ایجاد کنید.

این نیز یک روش عالی برای ایمن‌سازی میزان مشاهده ویدئوهای آینده و افزایش تعداد مشترکان شما در یوتیوب است. اگر افراد دیگر به شما و محتوایی که تولید می‌کنید اعتقاد داشته باشند، با تبلیغ بیشتر، افزایش تعداد مشترکان شما ادامه می‌یابد. تنها همراهی یک کانال بزرگ دیگر که درباره شما یا ویدئوی شما صحبت می‌کند، می‌تواند هزاران بیننده اضافی برای شما به ارمغان بیاورد.

شما باید اطمینان حاصل کنید که برای برندهای مشابه، شما نیز همین کار را می‌کنید! اگر کسی ویدئوی شما را در شبکه‌های اجتماعی خود تبلیغ کند، کار درست این است که برای او یا کانال دیگری همین کار را انجام دهید. برای رشد کانال شما، زمان و تلاش لازم است. اما کمک به مردم راهی عالی برای به دست آوردن دنبال کنندگان بیشتر است.

 

برای وایرال کردن ویدئو در یوتیوب مخاطب هدف خود را پیدا کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

یک کاری که باید انجام دهید خواه فقط ویدئوهای یوتیوب ایجاد کنید یا برندی باشید که می‌خواهد ویدئوی وی وایرال شود این است که مخاطبان خود را پیدا کنید. مخاطبان شما افرادی هستند که به‌طورمعمول ویدئوهای شما را تماشا می‌کنند و یا علاقه‌مند به خرید محصولات یا خدمات شما هستند.

حالا ممکن است فکر کنید که برای وایرال شدن ویدئو شما در یوتیوب لازم است که همه آن را تماشا کنند! درحالی‌که این هدف است، اما لزوماً بهترین مکان برای شروع نیست.

مخاطبان هدف شما اولین افرادی هستند که ویدئوی شما را مشاهده می‌کنند. و سپس آن را با فالووران خود به اشتراک می‌گذارند. آنها افرادی هستند که شما در ابتدا باید ویدئوی خود را برای آنها بسازید.

بنابراین چگونه مخاطب هدف خود را پیدا می‌کنید؟

شما باید در مورد ویدئوها و برند خود چند سؤال از خود بپرسید. برای چه گروه سنی ویدئو را می‌سازید؟ آیا ویدئوهای شما بیشتر موردعلاقه بانوان است یا آقایان؟

همچنین چندین منبع مختلف وجود دارد که می‌توانید برای کمک در یافتن مخاطبان هدف خود در یوتیوب استفاده کنید. می‌توانید از تجزیه‌وتحلیل یوتیوب خود استفاده کنید تا دقیقاً ببینید چه کسی ویدئوهای شما را تماشا کرده است. این یک ابزار عالی است که می‌تواند نشان دهد مردم چه مدت ویدئوهای شما را تماشا می‌کنند، چند سال دارند، از کجا هستند و اطلاعات معمول بسیار بیشتری به دست آورید.

 

برای وایرال کردن ویدئو در یوتیوب از همه سیستم‌عامل‌های خود استفاده کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

پس از ارسال ویدئوی خود، باید از همه سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی خود برای تبلیغ آن استفاده کنید. امیدواریم که شما در فیسبوک، توییتر، اینستاگرام یا حتی لینکدین فالوور مناسبی داشته باشید. بنابراین فالووران شما می‌توانند ویدئوی شما را در همان لحظه تماشا کنند.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و همچنین کمک به شما در دستیابی به یک ویدئوی وایرالی، سود چشمگیری برای برند شما دارد. این روش شماره یک برای جلب نظر ویدئوی شما به افرادی غیر از آنهایی که قبلاً در کانال یوتیوب شما مشترک شده‌اند، است و ویدئو به افراد بیشتری می‌رسد.

وقتی نوبت به استفاده از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ ویدئوی شما می‌رسد، باید این کار را به روش‌های صحیح انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، اکانت اینستاگرام یک ویژگی شگفت‌انگیز به نام استوری های اینستاگرام دارد که حتی می‌توانید یک لینک کشویی (swipe up link) برای ویدئوی خود داشته باشید.

استفاده از استوری های اینستاگرام برای تبلیغ ویدئوی شما بهتر از قرار دادن آن در فید اینستاگرام است. این به این دلیل است که نمی‌توانید لینک‌هایی به کپشن های اینستاگرام خود اضافه کنید. در عوض، می‌توانید لینک ویدئوی خود را در بیو خود قرار دهید. اما بااین‌حال استفاده از استوری های اینستاگرام بهترین راه برای دسترسی سریع افراد به ویدئوی شما است.

از طرف دیگر، تبلیغات فیسبوک و توییتر کمی راحت‌تر است. زیرا می‌توانید بلافاصله لینک ویدئوی خود را ارسال کنید. نکته دیگر این است که اگر پست یا توییت را جالب و جذاب کنید، احتمالاً افراد بیشتری می‌توانند آن را برای شما در صفحات خود به اشتراک بگذارند یا بازتوییت کنند.

 

برای وایرال شدن ویدئو در یوتیوب کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

نکته جالب دیگر در مورد کمک به وایرال شدن ویدئوی یوتیوب شما این است که شما باید از کلمات کلیدی مناسب در عنوان خود و همچنین در توصیف خود استفاده کنید. کمی تحقیق کنید و ببینید کدام کلمات کلیدی را افراد جستجو می‌کنند که با ویدئوی شما همراه باشد.

وقتی نوبت به ایجاد ویدئو برای یوتیوب می‌رسد، شما هستید که باید بفهمید چه کلمات کلیدی می‌توانند ویدئو شما را در نتایج جستجو بالاتر ببرند. شما می‌خواهید هنگام نوشتن توضیحات خود، مقدار مناسب کلمات کلیدی را استفاده کنید تا ویدئوی شما در بالای نتایج ظاهر شود.

عنوان شما همچنین بخش مهمی از کلیک مردم بر روی ویدئوی شما است بنابراین باید جالب و جذاب باشد. عناوین خسته‌کننده در ویدئوها حتی قبل از اینکه شخص به سراغ چیز دیگری برود، فرصت دیده شدن هم پیدا نمی‌کند. بنابراین سعی کنید عناوین خود را با کلمات جالب بنویسید که توجه آنها را به خود جلب می‌کند.

ممکن است بخواهید کلماتی مانند “جدید” یا “رسمی” را برای جلب‌توجه یک بیننده بالقوه در آن بگنجانید. این نوع کلمات باعث می‌شود که یک ویدئو مهم به نظر برسد و آنها فکر کنند که باید آن را مشاهده کنند.

 

برای وایرال شدن ویدئو در یوتیوب محتوای باکیفیت تولید کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

بیشتر نکات ما تاکنون در مورد تولید محتوایی است که مردم می‌خواهند تماشا کنند و می‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. اما ما فقط در این کار متوقف نخواهیم شد. محتوای شما همچنین باید از کیفیت حرفه‌ای خود برخوردار باشد.

تقریباً همه افراد دارای یک گوشی هوشمند با یک دوربین باکیفیت عالی هستند. اما برای ضبط یک ویدئو نمی‌توانید تنها به آنها بسنده کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که نور خوبی وجود دارد و سوژه‌های ویدئوی شما قابل‌مشاهده و شنیدن است. هیچ‌کس نمی‌خواهد ویدئویی را تماشا کند که در آن صدا یا تصویر مبهم است.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که وقت خود را برای تفکر در مورد ویدئوهای خود اختصاص می‌دهید و تجهیزات مناسبی را برای ساخت یک ویدئوی باکیفیت در اختیار دارید. برای تهیه نور خوب یا یک میکروفون عظیم نیازی به صرف هزینه زیاد نیستید. در طول روز فیلم‌برداری کنید تا بتوانید از نور خورشید استفاده کنید و مطمئن شوید که در مکانی آرام هستید تا صدای شما واضح باشد.

همچنین در حین تولید ویدئوی خود، باید ساعت‌های بی‌شماری را صرف ویرایش ویدئوی خود کنید تا زمانی که احساس کنید فیلم عالی است. ویرایش غیرحرفه‌ای یک روشی سریع برای اطمینان از این است که افراد پیش از پایان ویدئو برای بستن آن کلیک کنند. اطمینان حاصل کنید که زمان کافی را صرف ایجاد یک ویدئوی عالی که می‌خواهید وایرال شود، می‌کنید.

برای آشنایی با یوتیوب مارکتینگ به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

 

برای وایرال شدن ویدئو طول زمان مناسبی را تعیین کنید.

وایرال کردن ویدئو در یوتیوب

وقتی نوبت به ایجاد ویدئوی یوتیوب می‌رسد، باید تصمیم بگیرید که طول زمان آن مناسب باشد. از یک طرف، فیلم‌های طولانی‌تر می‌توانند به ایجاد معانی عمیق‌تری کمک کنند و افراد می‌توانند بیشتر با آنها ارتباط برقرار کنند. اما ممکن است ساختن یک ویدئوی کوتاه‌تر با همان معنی برای شما و مخاطبانتان آسان‌تر باشد.

شما باید طول ویدئویی را که مخاطب شما می‌خواهد تماشا کند مشخص کنید. گاهی اوقات کاستن تمام جزئیات ناچیز کوچک می‌تواند به کوتاه شدن و تماشای راحت تر بیننده‌ها کمک کند.

ویدئوهای کوتاه معمولاً بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند زیرا سریع و آسان و کم حجم هستند. آنها همچنین می‌توانند موضوع را به روشی آسان‌تر و کارآمد ترسیم کنند.

نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید این است که یک طول مشخص برای ویدئو ممکن است برای همه آنها خوب نباشد. روند ویرایش جایی است که شما تصمیم می‌گیرید چه چیزی را از یک ویدئو برش دهید و چه چیزی را نگه دارید. گاهی اوقات داشتن یک فیلم طولانی‌تر ضروری است و هنوز هم می‌تواند ویدئویی باشد که وایرال می‌شود!

ویرایش به شما کمک می‌کند داستان خود را ایجاد کنید و همچنین به شما یک پایه برای مدت‌زمان یک فیلم می‌دهد. ممکن است ساعت‌ها و ساعت‌ها فیلم داشته باشید اما برای تهیه یک ویدئو ده‌دقیقه‌ای باید آن‌ها را کوتاه کنید و به همین دلیل روند ویرایش بسیار مهم است.

برای ادیت ویدئوهای خود به مقاله بهترین ابزارهای ویرایش ویدئو در اینستاگرام مراجعه کنید.

 

سخن پایانی

اگر می‌خواهید نحوه وایرال کردن یک ویدئو در یوتیوب را بیاموزید، نکات و ترفندهای زیادی وجود دارد. شما می‌توانید قبل از ارسال ویدئو، هنگام ارسال و بعد از ارسال ویدئو، از آنها استفاده کنید. این نکات را به خاطر بسپارید و به کار ببرید. همچنین مطمئن شوید که با تمام اکانت های شبکه‌های اجتماعی خود همراه هستید. همچنین ویدئوی خود را برای افراد مناسب تبلیغ می‌کنید.

درباره ی زینت حدادی

مطلب پیشنهادی

ترفند های افزایش بازدید یوتیوب

ترفند های افزایش بازدید یوتیوب

یوتیوب یکی از بهترین سایت های اشتراک گذاری محتوای ویدئویی در دنیا می باشد. اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *