قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نحوه تبلیغ در اینستاگرام: راهنمای چند مرحله ای استفاده از تبلیغات اینستاگرام

بازدید : 383

آیا به دنبال روش‌هایی برای تغییر استراتژی اینستاگرام خود هستید؟ قطعاً ادغام تبلیغات اینستاگرام در برنامه خود همان چیزی است که خواهان آن هستید.

اینستاگرام فرصت‌های خارق‌العاده‌ای را برای مشاغل مختلف در هر اندازه فراهم می‌کند. آنها می‌توانند از طریق تبلیغات اینستاگرام به‌راحتی به مخاطبان هدف خود برسند.

اما هرچه برندهای بیشتری به اینستاگرام بپیوندند و فیدها رقابت بیشتری پیدا کنند. بنابراین برجسته‌تر شدن در آن دشوارتر است. تصور کنید بتوانید با گروه‌های خاصی از کاربران اینستاگرام که می‌خواهید، ارتباط برقرار کنید. سپس آنها را به مشتری تبدیل کنید. خب، این کاملاً ممکن است!

در اواخر سال ۲۰۱۵، اینستاگرام تبلیغات اینستاگرام را معرفی کرد. به لطف تبلیغات فیسبوک، بازاریابان اکنون می‌توانند به جمعیت مشخصی از ۶۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام دسترسی پیدا کنند. روزانه بیش از ۴۰۰ میلیون نفر از اینستاگرام استفاده می‌کنند. بنابراین تبلیغات اینستاگرام به‌عنوان راهی اغواكننده برای برندهایی كه به‌دنبال افزایش تعامل و سود هستند تبدیل‌شده است.

تبلیغات اینستاگرام از سیستم تبلیغاتی فیسبوک استفاده می‌کند که بسیار جامع و قدرتمند است. پیش‌ازاین هرگز نمی‌توانستیم افراد را براساس سن، علایق و رفتارهایشان با ویژگی خاصی هدف قرار دهیم. شروع به کار با تبلیغات اینستاگرام کنید و آن را اجرا کنید. در این پست، تمام مواردی که باید برای ایجاد اولین تبلیغ اینستاگرام خود بدانید، آورده شده است.

 

تبلیغات اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اینستاگرام پست‌ها یا استوری هایی است که یک تجارت برای تبلیغ آنها در فیدهای اینستاگرام کاربران، پرداخت می‌کند. آنها می‌توانند دقیقاً مانند پست‌های منظم اینستاگرام به نظر برسند، اما همیشه توسط تگ “Sponsored” مشخص می‌شوند. آنها همچنین می‌توانند شامل یک دکمه دعوت به عمل برای هدایت ترافیک یا تبدیل‌ها باشند.

تبلیغات اینستاگرام

برخی از انواع تبلیغات اینستاگرام شامل ویژگی‌های اضافی تجارت الکترونیکی است.

 

چرا باید از تبلیغات اینستاگرام استفاده کرد؟

از زمان معرفی تبلیغات اینستاگرام در سیستم‌عامل خود، تبلیغات اینستاگرام بیش از یک میلیارد اقدام کاربر را برانگیخته است. فقط در سال گذشته، در شش ماه بیش از دو برابر افزایش یافت و به ۵۰۰۰۰۰ تبلیغ دهنده رسید.

بسیاری از متخصصان آژانس‌های تبلیغاتی از تبلیغات اینستاگرام برای مشتریان خود استفاده می‌کنند. این نوع تبلیغات جهش بزرگی نسبت به سال‌های قبل داشته است. تبلیغات، اینستاگرام را به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی تبدیل کرده است.

 

۵ دلیل برای استفاده از تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام

چرا تبلیغات اینستاگرام اینقدر محبوب هستند؟ در اینجا چند دلیل آورده شده است:

 1. رشد مخاطب: اینستاگرام یکی از سریع‌ترین رشد در سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی را داشته است. بسیاری از برندها در تمام صنایع از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ رشد ۱۰۰ درصدی فالوور را ​​داشته‌اند.
 2. توجه: کاربران به‌طور متوسط ​​روزانه ۵۰ دقیقه در فیسبوک، اینستاگرام و مسنجر می‌گذرانند. یک دقیقه از هر پنج دقیقه استفاده از تلفن همراه، در اینستاگرام یا فیسبوک صرف می‌شود.
 3. نیت کاربران: یک مطالعه توسط اینستاگرام نشان داد که ۶۰ درصد از کاربران اینستاگرام از طریق اینستاگرام در مورد محصولات و خدمات اطلاعات کسب می‌کنند. ۷۵ درصد نیز پس از دیدن پست اینستاگرام اقداماتی مانند بازدید از سایت ها، جستجو یا گفتن به یک دوست را انجام می‌دهند.
 4. هدف‌گذاری: تبلیغات اینستاگرام از سیستم تبلیغاتی فیسبوک استفاده می‌کند. این سیستم احتمالاً قدرتمندترین توانایی هدف‌گیری را دارد. شما می‌توانید موقعیت، جمعیت، علایق، رفتارها و موارد دیگر را برای مخاطب مورد نظر خود تعیین کنید. حتی می‌توانید افرادی را که از شما خرید کرده‌اند و یا با شما و افراد مانند شما تعامل داشته‌اند، هدف قرار دهید.
 5. نتایج: بر طبق اینستاگرام، که بیش از ۴۰۰ کمپین را در سطح جهانی بررسی کرده است، یادآوری تبلیغات اینستاگرام ۲٫۸ برابر بیشتر از هنجارها برای تبلیغات آنلاین است.

 

آیا باید تبلیغات اینستاگرام را در نظر بگیرید؟

آیا شما باید از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید؟ احتمالاً بله! تبلیغات اینستاگرام فوق‌العاده قدرتمند است. اما قبل از هر اقدامی، عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت.

 1. جمعیت‌شناسی – آیا مخاطب هدف شما در اینستاگرام است؟ طبق آمار، بزرگ‌ترین گروه کاربران اینستاگرام بین ۱۸ تا ۳۴ سال (۲۶٪) بودند. همچنین زنان بیشتر از مردان از اینستاگرام استفاده می‌کنند.
 2. مباحث – آیا مخاطبان هدف شما در مورد صنعت / محصول / خدمات شما در اینستاگرام صحبت می‌کنند؟ فیسبوک از ۱۱۰۰۰ جوان بزرگسال (۱۳ تا ۲۴) در ۱۳ بازار تحقیق کرد. دریافت که محبوب‌ترین موضوعات در اینستاگرام عبارتند از:
 • مد / زیبایی
 • غذا
 • تلویزیون / فیلم‌ها
 • سرگرمی‌ها
 • موسیقی

البته ممکن است این لیست جامعی نباشد. اما قبل آغاز به کار در تبلیغات اینستاگرام، توصیه می‌شود در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطبان خود در اینستاگرام تحقیق کنید.

 1. قصه‌گویی بصری – آیا می‌توانید محتوای تصویری ایجاد کنید که در فید اینستاگرام مخاطب هدف شما قرار گیرد؟ با توجه به مطالعات فیسبوک، “اینستاگرامرها از کیفیت زیبایی در محتوای تصویری قدردانی می‌کنند”. اینستاگرام اولین پلتفرم بصری است که در آن محتوای بصری، به‌جای متن، شکل اصلی ارتباطات است.

 

هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟

در مورد این‌که هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است، پاسخ واحدی وجود ندارد. عوامل بسیاری در هزینه تبلیغات اینستاگرام شما تأثیر می‌گذارد. از جمله این عوامل به شرح زیر است:

 • هدف‌گذاری
 • محل قرار دادن آگهی
 • فرمت آگهی
 • زمان سال

با این اوصاف، می‌توان گفت که متوسط ​​هزینه هر کلیک برای بیشتر تبلیغات در محل ۱٫۲۰ دلار است.

تبلیغات اینستاگرام

یک روش بهتر در این مورد این است که تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید. یا اینکه برای هر نتیجه چقدر حاضرید پرداخت کنید. تقریباً با هر بودجه‌ای می‌توانید تبلیغات مختصری در اینستاگرام  انجام دهید. فیسبوک، شرکت مادر اینستاگرام، می‌گوید:

“شما به فیسبوک می‌گویید که چقدر می‌خواهید برای تبلیغات هزینه کنید. سپس سعی خواهیم کرد تا آنجا که ممکن است برای آن مقدار هزینه، نتیجه مورد نظر را بگیرید. اگر می‌خواهید هفته‌ای ۵ دلار هزینه کنید، می‌توانید. اگر می‌خواهید ۵۰ هزار دلار در هفته هزینه کنید، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید. ”

با تعیین محدودیت هزینه تبلیغات، بودجه روزانه و استراتژی پیشنهاد، هزینه تبلیغات اینستاگرام خود را کنترل کنید.

 

۸ هدف مختلف تبلیغات اینستاگرام

فیسبوک ۱۱ هدف را در منیجر تبلیغات فیسبوک ارائه می‌دهد. اما در تبلیغات اینستاگرام فقط هشت مورد زیر برای شما امکان‌پذیر است.

 • آگاهی از برند
 • دسترسی
 • ترافیک
 • نصب برنامه
 • تعامل
 • بازدیدهای ویدئو
 • هدایت
 • تبدیل ها

ایجاد برخی از این اهداف بسیار ساده هستند. شما فقط هدف را انتخاب می‌کنید و بلافاصله تبلیغ خود را ایجاد می‌کنید. بااین‌حال، ممکن است برای اهداف دیگر به چند مرحله دیگر نیاز داشته باشید. در اینجا خلاصه کوتاهی از هر یک از اهداف (و نحوه تنظیم آنها با استفاده از منیجر تبلیغات فیسبوک) آورده شده است.

 

۱٫      آگاهی از برند

تبلیغات اینستاگرام

با این هدف می‌توانید به افزایش آگاهی برای برند خود کمک کنید. تبلیغات اینستاگرامی شما برای افرادی که بیشتر به آن علاقه دارند نشان داده می‌شود.

هیچ مرحله دیگری برای این هدف لازم نیست.

 

۲٫      دسترسی

تبلیغات اینستاگرام

با استفاده از این هدف، می‌توانید تعداد افرادی که تبلیغات اینستاگرام شما را می‌بینند و دفعات آن را به حداکثر برسانید. برخلاف هدف آگاهی از برند، همه افرادی که این تبلیغات را می‌بینند ممکن است علاقه‌مند به آنها نباشند.

 

مرحله اضافی پس از انتخاب این هدف:

پس از انتخاب این هدف و نام‌گذاری کمپین تبلیغاتی خود، باید یک صفحه فیسبوک را برای مرتبط شدن با این کمپین تبلیغاتی انتخاب کنید.

اگر حساب اینستاگرام ندارید، این صفحه فیسبوک نمایانگر تجارت شما در تبلیغات اینستاگرام شما خواهد بود. اگر حساب اینستاگرام دارید و ترجیح می‌دهید از آن استفاده کنید، هنگام ایجاد تبلیغ خود گزینه‌ای برای اتصال حساب اینستاگرام شما وجود دارد.

 

۳٫      ترافیک

تبلیغات اینستاگرام

با این هدف، می‌توانید از طریق تبلیغات اینستاگرام خود افراد را به وبسایت خود یا برنامه خود در app store بفرستید.

 

مرحله اضافی پس از انتخاب این هدف:

پس از انتخاب این هدف و نام‌گذاری کمپین تبلیغاتی خود، باید مکان موردنظر برای هدایت ترافیک را انتخاب کنید. می‌توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • وبسایت یا مسنجر
 • برنامه (برنامه تلفن همراه یا دسکتاپ)

وقتی تبلیغ را ایجاد می‌کنید، می‌توانید URL مقصد خود را وارد کنید.

 

۴٫      تعامل

تبلیغات اینستاگرام

با این هدف می‌توانید افراد بیشتری را وادار کنید تا پست شما را ببینند و با آن تعامل کنند.

برای این هدف، شما می‌توانید نوع تعامل مورد نظر خود را مانند پست تعاملی، لایک کردن، پاسخ رویداد و ادعاهای پیشنهادی را انتخاب کنید. برای تبلیغات در اینستاگرام، فقط می‌توانید “پست تعاملی” را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید یک پست موجود را تبلیغ کنید، این می‌تواند هدف شما باشد. اما توجه داشته باشید که فقط می‌توانید یک پست موجود در صفحه فیسبوک را تبلیغ کنید. برای تبلیغ یک پست موجود در اینستاگرام، باید این کار را در برنامه اینستاگرام انجام دهید.

ممکن است علاقه مند به مطالعه مقاله نرخ تعامل اینستاگرام | همه ی آنچه باید بدانید! باشید.

 

۵٫      نصب برنامه

تبلیغات اینستاگرام

با این هدف، می‌توانید افراد را به app store بفرستید تا بتوانند برنامه شما را دانلود کنند.

برای این هدف، یک ویژگی جالب یعنی آزمایش تقسیم (یا آزمایش A / B) وجود دارد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد نسخه‌های مختلف تبلیغات خود را به‌راحتی آزمایش کنید تا دریابید که چه چیزی بهتر است. بنابراین می‌توانید تبلیغات آینده خود را بهبود ببخشید.

 

مرحله اضافی پس از انتخاب این هدف:

پس از انتخاب این هدف و نام‌گذاری کمپین تبلیغاتی خود، باید برنامه مورد نظر برای تبلیغ و فروشگاه برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. (iTunes یا Google Play برای برنامه‌های تلفن همراه یا Facebook Canvas برای برنامه‌های دسکتاپ).

می‌توانید همزمان فقط یک پلتفرم را ترویج و ارتقا دهید. اگر می‌خواهید چندین سیستم‌عامل را تبلیغ کنید، باید همان تبلیغ را دوباره ایجاد کنید اما یک سیستم‌عامل دیگر را انتخاب کنید.

 

۶٫      بازدید از ویدئو

تبلیغات اینستاگرام

با این هدف، می‌توانید یک ویدئو را برای افراد بیشتری تبلیغ کنید. این هدف بسیار سرراست است و هیچ مرحله دیگری برای این هدف موردنیاز نیست.

 

۷٫      هدایت

تبلیغات اینستاگرام

با استفاده از این هدف، می‌توانید تبلیغات اینستاگرام را هدایت کنید تا اطلاعات مرتبط را از هدایت‌های احتمالی جمع‌آوری کنید.

 

مرحله اضافی پس از انتخاب این هدف:

پس از انتخاب این هدف و نام‌گذاری کمپین تبلیغاتی خود، باید یک صفحه فیسبوک را برای مرتبط شدن با این کمپین تبلیغاتی انتخاب کنید. اگر حساب اینستاگرام ندارید، این صفحه فیسبوک نمایانگر تجارت شما در تبلیغات اینستاگرام شما خواهد بود.

توجه داشته باشید:

 • تبلیغات هدایت در فیسبوک و اینستاگرام تفاوت‌های مختلفی دارند:
  • همه قسمت‌های از پیش پر شده در اینستاگرام پشتیبانی نمی‌شوند. اینستاگرام در حال حاضر فقط از این قسمت‌ها را پشتیبانی می‌کند: ایمیل، نام کامل، شماره تلفن و جنسیت.
  • ظاهر تبلیغات متفاوت است. برای تکمیل تبلیغات هدایت اینستاگرام شما، افراد باید تبلیغ را باز کرده و برای پر کردن مشخصات خود روی چند صفحه کلیک کنند. در فیسبوک، افراد فقط باید به پایین اسکرول کنند و روی آن کلیک نکنند.
 • برای نمایش تبلیغات هدایت شما در اینستاگرام، تبلیغات شما باید از الزامات طراحی اینستاگرام برای تبلیغات هدایت پیروی کنند.
 • هنگامی که خود آگهی را ایجاد می‌کنید، باید فرم هدایت ایجاد کنید.

 

۸٫      تبدیل ها

تبلیغات اینستاگرام

با این هدف، می‌توانید افراد را وادار کنید تا در وبسایت یا برنامه شما اقدامی انجام دهند. مشابه هدف نصب برنامه، با این هدف می‌توانید آزمایش تقسیم تبلیغات خود را انجام دهید.

 

مرحله اضافی پس از انتخاب این هدف:

پس از انتخاب این هدف و نام‌گذاری کمپین تبلیغاتی خود، باید وبسایت یا برنامه‌ای را که می‌خواهید تبلیغ کنید و یک Facebook Pixel  یا app event را برای کمک به ردیابی تبدیل‌ها انتخاب کنید.

 

انواع فرمت تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام چندین فرمت تبلیغاتی ارائه می‌دهد:

 • استوری های تبلیغاتی
 • تبلیغات عکس
 • تبلیغات ویدئویی
 • تبلیغات اسلایدی
 • تبلیغات کالکشن
 • تبلیغات اکسپلور
 • تبلیغات IGTV
 • تبلیغات فروشگاه اینستاگرام

هر نوع آگهی برای اهداف مختلف تجاری کار می‌کند و گزینه‌های مختلفی برای دعوت به اقدام دارند. در زیر به جزئیات خواهیم پرداخت.

 

استوری های تبلیغاتی

اهداف پشتیبانی شده:

 • نصب برنامه
 • آگاهی از برند
 • تبدیل ها
 • هدایت
 • پیام ها
 • دسترسی
 • هدایت ترافیک به برنامه
 • ترافیک
 • بازدیدهای ویدئو

 

دکمه‌های دعوت به عمل:

 • درخواست (Apply Now)
 • رزرو (Book Now)
 • تماس با ما (Contact us)
 • دانلود (Download)
 • دریافت ساعت‌های نمایش (Get Showtimes)
 • دریافت نقل قول (Get Quote)
 • پیشنهاد (Get Offer)
 • نصب (Install Now)
 • بیشتر بدانید (Learn More)
 • گوش کنید (Listen Now)
 • سفارش دهید (Order Now)
 • بازی کنید (Play Game)
 • زمان درخواست (Request Time)
 • مشاهده منو (See Menu)
 • فرستادن پیام (Send Message)
 • خرید (Shop Now)
 • ثبت‌نام (Sign Up)
 • مشترک شدن (Subscribe)
 • استفاده از برنامه (Use App)
 • تماشا (Watch More)

تبلیغات استوری اینستاگرام تبلیغات تمام صفحه هستند که بین استوری های کاربران ظاهر می‌شوند.

۵۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام هر روز استوری ها را مشاهده می‌کنند. بنابراین این امکان را دارید که با تبلیغات استوری اینستاگرام به مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنید.

برندها می‌توانند از همه ویژگی‌های استوری اینستاگرام مانند افزودن فیلترهای صورت، جلوه‌های ویدئویی و متن برای ایجاد تبلیغات سرگرم‌کننده و خلاقانه استفاده کنند.

این به شما امکان می‌دهد تبلیغات استوری اینستاگرام را به گونه ای ایجاد کنید که مانند استوری های معمولی به نظر می‌رسند. بدین ترتیب یک تجربه یکپارچه برای کاربران خود ایجاد کنید. فراخوان برای عمل به شکل یک ویژگی Swipe-up در پایین استوری است.

تبلیغات اینستاگرام

ممکن است مطالعه مقاله آموزش استوری اینستاگرام و تنظیمات آن برای شما مفید باشد.

 

تبلیغات عکس

اهداف پشتیبانی شده:

 • نصب برنامه
 • آگاهی از برند
 • فروش کاتالوگ
 • تبدیل ها
 • تعامل
 • هدایت
 • پیام ها
 • دسترسی
 • هدایت ترافیک به برنامه
 • ترافیک

 

دکمه‌های دعوت به عمل:

 • درخواست (Apply Now)
 • رزرو (Book Now)
 • رزرو درایو تست (Book Test Drive)
 • تماس (Call Now)
 • بررسی در دسترس بودن (Check Availability)
 • تماس با ما (Contact us)
 • اهدا کردن (Donate)
 • دانلود (Download)
 • دریافت مسیرها (Get Directions)
 • دریافت ساعت‌های نمایش (Get Showtimes)
 • دریافت نقل قول (Get Quote)
 • پیشنهاد (Get Offer)
 • نصب (Install Now)
 • بیشتر بدانید (Learn More)
 • گوش دهید (Listen Now)
 • باز کردن لینک (Open LInk)
 • اکنون سفارش دهید (Order Now)
 • بازی کنید (Play Game)
 • پیش ثبت‌نام (Preregister)
 • درخواست زمان (Request Time)
 • مشاهده منو (See Menu)
 • فرستادن پیام (Send Message)
 • ارسال پیام در واتساپ (Send WhatsApp Message)
 • اکنون خرید کنید (Shop Now)
 • ثبت‌نام (Sign Up)
 • مشترک شوید (Subscribe)
 • استفاده از برنامه (Use App)
 • تماشا کنید (Watch More)

تبلیغات عکس به برندها این امکان را می‌دهد تا محصولات و خدمات را از طریق تصاویر جذاب به نمایش بگذارند.

اگر در حال ساخت محتوای بصری درجه یک هستید، تبلیغات عکس اینستاگرام این بستر را به شما می‌دهد تا آن را با افراد بیشتری به اشتراک بگذارید. یا، می‌توانید محتوای جدیدی را به‌طور خاص برای پخش به‌عنوان تبلیغ عکس ایجاد کنید.

مانند همه انواع تبلیغات اینستاگرام، به این فکر کنید که کدام دعوت به عمل بهترین هدف شما را پشتیبانی می‌کند. آیا می‌خواهید بازدیدکننده‌ای به وبسایت یا پروفایل اینستاگرام خود بفرستید؟ یا آنها را به سمت تبدیل به مشتری سوق دهید؟

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام

شاید مطالعه مقاله بهینه سازی عکس در اینستاگرام و راهکار آن برای شما مفید باشد.

 

تبلیغات ویدئویی

اهداف پشتیبانی شده:

 • نصب برنامه
 • آگاهی از برند
 • تبدیل ها
 • تعامل
 • هدایت
 • پیام ها
 • دسترسی
 • هدایت ترافیک به برنامه
 • ترافیک
 • بازدیدهای ویدئو

 

دکمه‌های دعوت به عمل:

 • درخواست (Apply Now)
 • رزرو (Book Now)
 • رزرو درایو تست (Book Test Drive)
 • تماس (Call Now)
 • بررسی در دسترس بودن (Check Availability)
 • تماس با ما (Contact us)
 • اهدا کنید (Donate)
 • دانلود (Download)
 • دریافت مسیرها (Get Directions)
 • دریافت ساعت‌های نمایش (Get Showtimes)
 • دریافت نقل قول (Get Quote)
 • پیشنهاد (Get Offer)
 • نصب (Install Now)
 • بیشتر بدانید (Learn More)
 • گوش دهید (Listen Now)
 • اکنون سفارش دهید (Order Now)
 • بازی کنید (Play Game)
 • پیش ثبت‌نام (Preregister)
 • درخواست زمان (Request Time)
 • مشاهده منو (See Menu)
 • فرستادن پیام (Send Message)
 • ارسال پیام در واتساپ (Send WhatsApp Message)
 • خرید کنید (Shop Now)
 • ثبت‌نام (Sign Up)
 • مشترک شدن (Subscribe)
 • استفاده از برنامه (Use App)
 • بیشتر تماشا کنید (Watch More)

تبلیغات ویدئویی در اینستاگرام می‌تواند حداکثر یک دقیقه طول بکشد. بنابراین به شما این فرصت را می‌دهد تا از نزدیک به برند، تجارت یا محصولات خود نگاهی بیندازید. همانطور که گفته شد، فیلم‌های کوتاه‌تر اغلب می‌توانند موثرتر باشند. به‌ویژه اگر در چند ثانیه اول تبلیغ، برند خود را شامل شوید.

شاید مطالعه مقاله ویدئو مارکتینگ در اینستاگرام | همه چیزهایی که باید بدانید برای شما جالب باشد.

 

تبلیغات اسلایدی

اهداف پشتیبانی شده:

 • نصب برنامه
 • آگاهی از برند
 • فروش کاتالوگ
 • تبدیل ها
 • هدایت
 • پیام ها
 • دسترسی
 • هدایت ترافیک به برنامه
 • ترافیک

 

دکمه‌های دعوت به عمل:

 • درخواست (Apply Now)
 • رزرو (Book Now)
 • رزرو درایو تست (Book Test Drive)
 • تماس (Call Now)
 • بررسی در دسترس بودن (Check Availability)
 • تماس با ما (Contact us)
 • اهدا کنید (Donate)
 • دانلود (Download)
 • دریافت مسیرها (Get Directions)
 • دریافت ساعت‌های نمایش (Get Showtimes)
 • دریافت نقل قول (Get Quote)
 • پیشنهاد (Get Offer)
 • نصب (Install Now)
 • بیشتر بدانید (Learn More)
 • گوش دهید (Listen Now)
 • اکنون سفارش دهید (Order Now)
 • باز کردن لینک (Open Link)
 • بازی کنید (Play Game)
 • پیش ثبت‌نام (Preregister)
 • درخواست زمان (Request Time)
 • مشاهده منو (See Menu)
 • فرستادن پیام (Send Message)
 • ارسال پیام در واتساپ (Send WhatsApp Message)
 • خرید کنید (Shop Now)
 • ثبت‌نام (Sign Up)
 • مشترک شدن (Subscribe)
 • استفاده از برنامه (Use App)
 • بیشتر تماشا کنید (Watch More)

تبلیغات اسلایدی به کاربران اجازه می‌دهد تا میان یک سری تصاویر یا ویدئوها جابه‌جا شوند. همچنین یک دکمه دعوت به عمل وجود دارد تا آنها را مستقیماً به وبسایت شما متصل کند.

می‌توانید از آنها استفاده کنید تا:

 • چندین محصول را برجسته کنید.
 • یک استوری چند بخشی را به اشتراک بگذارید.
 • حداکثر ۱۰ تصویر یا فیلم را در یک سرویس واحد قرار دهید.

تبلیغات اینستاگرام

 

تبلیغات کالکشن

اهداف پشتیبانی شده:

 • فروش کاتالوگ
 • تبدیل ها
 • هدایت ترافیک به برنامه
 • ترافیک

 

دکمه‌های دعوت به عمل:

 • بیشتر بدانید (Learn More)
 • خرید (Purchase)

تبلیغات کالکشن اینستاگرام یک ویژگی جذاب تجارت الکترونیکی را ارائه می‌دهد. کاربران این امکان را دارند که مستقیماً محصولات را از تبلیغ خریداری کنند. وقتی کاربران روی آگهی کلیک می‌کنند، آنها به سمت فروشگاه Instant Experience Storefront هدایت می‌شوند.

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام

این تبلیغات قدرت عکس‌ها، ویدئوها و بازاریابی با پاسخ مستقیم را در یک تبلیغ قدرتمند ترکیب می‌کند.

شاید به مطالعه مقاله نحوه ایجاد و استفاده از کالکشن های اینستاگرام علاقه‌مند باشید.

 

تبلیغات اکسپلور اینستاگرام

اهداف پشتیبانی شده:

 • نصب برنامه
 • آگاهی از برند
 • تبدیل ها
 • تعامل
 • هدایت
 • پیام ها
 • دسترسی
 • ترافیک
 • بازدیدهای ویدئو

 

دکمه‌های دعوت به عمل:

 • درخواست (Apply Now)
 • رزرو (Book Now)
 • رزرو درایو تست (Book Test Drive)
 • بررسی در دسترس بودن (Check Availability)
 • تماس با ما (Contact us)
 • دانلود (Download)
 • دریافت ساعت‌های نمایش (Get Showtimes)
 • دریافت نقل قول (Get Quote)
 • پیشنهاد (Get Offer)
 • نصب (Install Now)
 • بیشتر بدانید (Learn More)
 • گوش دهید (Listen Now)
 • بازی کنید (Play Game)
 • پیش ثبت‌نام (Preregister)
 • درخواست زمان (Request Time)
 • مشاهده منو (See Menu)
 • فرستادن پیام (Send Message)
 • ارسال پیام در واتساپ (Send WhatsApp Message)
 • خرید کنید (Shop Now)
 • ثبت‌نام (Sign Up)
 • مشترک شدن (Subscribe)
 • استفاده از برنامه (Use App)
 • بیشتر تماشا کنید (Watch More)

اکسپلور، صفحه‌نمایش اینستاگرام است که کاربران در آن محتوای و اکانت های جدید را کشف می‌کنند. بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام هر ماه به اکسپلور دسترسی دارند.

تبلیغات اکسپلور اینستاگرام در شبکه اکسپلور یا کانال های موضوعی نمایش داده نمی‌شوند. در عوض، پس از کلیک شخصی بر روی عکس یا ویدئویی از اکسپلور، تبلیغات ظاهر می‌شوند.

تبلیغات اینستاگرام

با انتخاب اکسپلور به‌عنوان فضای اضافی، می‌توانید از تبلیغات عکس و ویدئوی اینستاگرام منظم خود در اکسپلور استفاده کنید.

 

تبلیغات IGTV

اینستاگرام اخیراً اعلام کرده است که تبلیغات خود را در IGTV نیز ارائه می‌دهد. ازآنجاکه این یک پیشرفت کاملاً جدید است، جزئیات نحوه کار تبلیغات IGTV هنوز مشخص نیست. اما سازندگان ویدئو ۵۵٪ درآمد تبلیغات را دریافت می‌کنند.

مطالعه مقاله IGTV اینستاگرام | ویژگی‌ها و مزایای آن توصیه می‌شود.

 

تبلیغات فروشگاه اینستاگرام

اهداف پشتیبانی شده:

 • آگاهی از برند
 • تبدیل ها
 • کلیک روی لینک
 • پست تعاملی
 • دسترسی

اگر با Instagram Shopping را راه‌اندازی کرده اید، می‌توانید پست های قابل‌خرید را به‌عنوان تبلیغات اینستاگرام اجرا کنید. اگر هنوز چنین کاری نکرده‌اید، به پست ما در مورد راهنمای راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرام مراجعه کنید.

تبلیغات فروشگاه اینستاگرام خریداران را مستقیماً به صفحه توضیحات محصول درون برنامه اینستاگرام می‌برد. سپس آنها می‌توانند از طریق وبسایت مبتنی بر موبایل شما خرید کنند.

تبلیغات اینستاگرام

 

نحوه انتخاب بهترین نوع تبلیغات اینستاگرام

مهم است که در مورد فرمت تبلیغات خود قاطع و هدفمند باشید. برای کمک به شما، یک سوال بزرگ وجود دارد که باید به آن پاسخ دهید. پاسخ آن به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید:

هدف من چیست؟

با مرور استراتژی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی شروع کنید. سپس برخی اهداف SMART را برای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود ایجاد کنید.

سپس، به اهداف تجاری پشتیبانی شده توسط هر فرمت تبلیغات اینستاگرام نگاهی بیندازید. به این فکر کنید که چگونه اینها می‌توانند مستقیماً از اهداف شما پشتیبانی کنند. همچنین در نظر داشته باشید که کدام نوع از مطالب در فید ارگانیک اینستاگرام شما بهترین پاسخ را دارند.

پس از قرار دادن چند تبلیغ در اینستاگرام، حتما Insights اینستاگرام خود را مرور کنید تا موفقیت خود را پیگیری کنید. سپس می‌توانید گزینه‌های نوع تبلیغ خود را آزمایش و تغییر دهید. بدین ترتیب به مرور زمان استراتژی تبلیغات اینستاگرام خود را بهبود می‌بخشید.

 

شروع تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام ایجاد تبلیغات اینستاگرام را بسیار آسان کرده است. در حقیقت، پنج روش مختلف برای ایجاد و مدیریت تبلیغات اینستاگرام وجود دارد:

 • درون برنامه اینستاگرام
 • منیجر تبلیغات فیسبوک (Facebook Ads Manager)
 • ویرایشگر Power (Power Editor)
 • Facebook’s Marketing API
 • شرکای اینستاگرام (Instagram Partners)

در این پست، ما دو مورد اول (ایجاد تبلیغات از طریق برنامه اینستاگرام و منیجر تبلیغات فیسبوک) را شرح خواهیم داد. این دو ساده ترین موارد از بین ۵ گزینه است. اغلب مقصدی است که اکثریت قریب به اتفاق مشاغل، از طریق آنها تبلیغات اینستاگرام را ایجاد می‌کنند.

Power Editor و Facebook’s Marketing API برای افرادی است که می‌خواهند تعداد زیادی تبلیغات اینستاگرام را یک باره ایجاد کنند. در حالی که Instagram Partners متخصصانی هستند که می‌توانند در خرید و مدیریت تبلیغات در مقیاس بزرگ، تعامل با انجمن شما و ایجاد محتوای اینستاگرام به شما کمک کنند.

 

نحوه تبلیغات درون برنامه اینستاگرام

ساده ترین راه برای شروع تبلیغات در اینستاگرام تبلیغ پست موجود در پروفایل اینستاگرام خود است. این گزینه مشابه گزینه Boost Post برای تبلیغات فیسبوک است.

اگر پستی دارید که عملکرد خوبی دارد و توجه و تعامل زیادی را به خود جلب می‌کند، تبلیغ آن در برنامه یک روش آسان و سریع برای دسترسی بیشتر به کاربران است.

برای این کار باید یک حساب کاربری تجاری یا creator در اینستاگرام داشته باشید. اگر از پروفایل شخصی استفاده می‌کنید می‌توانید برای تغییر اکانت از راهنمای ما استفاده کنید. یا اگر هنوز حساب اینستاگرام ندارید، برای راه‌اندازی حساب تجاری خود این دستورالعمل مقاله راهنمای گام به گام باز کردن اکانت اینستاگرام را دنبال کنید.

سپس، به‌سادگی به پست انتخابی خود بروید و بر روی تبلیغ (Promote) در زیر پست کلیک کنید.

تبلیغات اینستاگرام

اگر قبلاً صفحه تجاری فیسبوک را به حساب اینستاگرام خود متصل نکرده‌اید، اکنون زمان آن است که این کار را انجام دهید. صفحه فیسبوک موجود را انتخاب کنید یا صفحه جدید را طبق درخواست خود ایجاد کنید.

سپس، به‌سادگی گزینه‌ها را تکمیل کنید و انتخاب کنید چه کسی تبلیغ شما را ببیند؟ کجا می‌خواهید آنها را ارسال کنید؟ چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید و چه مدت می‌خواهید تبلیغ شما اجرا شود؟

در آخر، روی ایجاد تبلیغات (Create Promotion) کلیک کنید. حال می‌توانید نتایج را در برگه تبلیغات پروفایل اینستاگرام خود کنترل کنید.

 

نحوه تبلیغات در اینستاگرام با استفاده از منیجر تبلیغات فیسبوک

ازآنجاکه فیسبوک مالک اینستاگرام است، ابزارهای تبلیغاتی این دو سیستم‌عامل اجتماعی با یکدیگر ادغام شده اند. این بدان معناست که شما می‌توانید از منیجر تبلیغات فیسبوک برای ایجاد تبلیغاتی که در اینستاگرام اجرا می‌شوند استفاده کنید.

همچنین می‌توانید مخاطبان و سایر ویژگی‌ها را سفارشی کنید و بر عملکرد تبلیغات خود نظارت کنید.

پس از انجام این مقدمات، وقت آن است که اولین قدم ایجاد تبلیغات اینستاگرام خود را بردارید.

 

مرحله ۱: هدف خود را انتخاب کنید.

برای شروع، به منیجر تبلیغات بروید و روی +Create کلیک کنید.

تبلیغات اینستاگرام

دو نوع گردش کار مختلف وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد و مدیریت تبلیغات اینستاگرام خود از بین آنها انتخاب کنید. پیش فرض گزینه Guided Creation است، که برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی معمولی اینستاگرام در حین مراحل شما را دقیقا راهنمایی می‌کند. Guided Creation برای بازاریاب‌های جدید بسیار مفید است.

Quick Creation به شما امکان کنترل بیشتر در ساخت تبلیغات اینستاگرام خود را می‌دهد. اگر باتجربه‌تر هستید و قبلاً تبلیغات فیسبوک را ایجاد کرده اید، می‌توانید برای استفاده از این گردش کار روی دکمه Switch to Quick Creation کلیک کنید.

تبلیغات اینستاگرام

اما در حال حاضر، بیایید با گزینه Guided Creation همراه شویم.

ابتدا باید هدف کمپین تبلیغاتی خود را انتخاب کنید. منیجر تبلیغات فیسبوک لیستی از اهداف را ارائه می‌دهد.

تبلیغات اینستاگرام

 

اهداف تبلیغات

ما در مورد اهداف مورد نظر برای استفاده در هر فرمت تبلیغات اینستاگرام به طور مفصل در بالا توضیح دادیم. اما در اینجا خلاصه‌ای از معنی هر یک از اهداف ذکر شده است.

 • آگاهی از برند: به افزایش آگاهی از کسب‌وکار یا محصولات شما در بین کاربرانی که هنوز در مورد شما چیزی نشنیده‌اند کمک می‌کنید.
 • دسترسی: تبلیغ شما را تا آنجا که ممکن است در بین مخاطبان هدف شما نشان می‌دهد.
 • ترافیک: برای کلیک روی وبسایت، برنامه یا هر URL دیگری که انتخاب می‌کنید، مناسب است.
 • نصب برنامه: وقتی کاربران تبلیغات را می‌بینند، برنامه شما را دانلود می‌کنند.
 • تعامل: با هدف افزایش میزان نظرات، لایک ها، به اشتراک‌گذاری‌ها، پاسخ‌های رویداد و ادعاهای پیشنهادی دریافتی شما انتخاب می‌شود.
 • بازدیدهای ویدئو: ویدئوی شما را با افرادی که به‌احتمال زیاد آن را تماشا می‌کنند به اشتراک می‌گذارد.
 • هدایت: داده های اصلی کاربران را که روی تبلیغ کلیک می‌کنند، جمع‌آوری می‌کند.
 • پیام ها: کاربران را وادار به ارسال پیام به حساب برند خود کنید.
 • تبدیل ها: فروش و تبدیل ثبت‌نام را در وبسایت یا برنامه خود افزایش دهید.
 • فروش کاتالوگ: فروش محصولات را در فروشگاه آنلاین خود ارتقا دهید.
 • هدایت ترافیک به برنامه یا فروشگاه: کاربران را به محل فیزیکی یا برنامه آنلاین خود هدایت کنید.

 

هنگامی که هدف خود را انتخاب کردید، از شما خواسته می‌شود نام کمپین خود را نیز انتخاب کنید.

نام پیش فرض فقط هدفی است که شما (به‌عنوان مثال “آگاهی از برند”) انتخاب کرده اید. اما ممکن است ترجیح دهید نام مشخص‌تری به آن بدهید تا به شما کمک کند کمپین خود ردیابی کنید.

 

مرحله ۲: مخاطبان خود را شناسایی کنید.

گام بعدی این است که تصمیم بگیرید چه کسی را می‌خواهید با تبلیغ خود هدف قرار دهید.

تبلیغات اینستاگرام

ازآنجاکه اینستاگرام متعلق به فیسبوک است، شما به مجموعه بسیار قوی گزینه‌های هدف‌گیری دسترسی دارید. اینها فراتر از اطلاعات معمول جمعیتی مانند سن، جنسیت و موقعیت مکانی است. این به شما امکان می‌دهد کپی متن و پیامی را که منحصربه‌فرد در مورد مشتری بالقوه شما اعمال می‌شود را تهیه کنید.

 

مرحله ۳: محل تبلیغات خود را انتخاب کنید.

در قسمت Plactions می‌توانید تصمیم بگیرید که تبلیغات شما در فیسبوک و اینستاگرام در کجا نمایش داده شود.

تبلیغات اینستاگرام

برای اینکار دو گزینه پیش رو دارید:

 • مکان‌های خودکار (Automatic Placements): تبلیغات شما در هرجایی که احتمالاً بهترین عملکرد را دارند به مخاطبان شما نشان داده می‌شود.
 • مکان‌های انتخابی به صورت دستی (Manual Placements): شما قادر خواهید بود محل تبلیغ خود را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید تبلیغات خود را فقط در استوری های اینستاگرام یا فقط در فید اینستاگرام نشان دهند، می‌توانید گزینه Manual Places را انتخاب کنید.

در اینجا پنجره‌ای است که می‌توانید مکان خود را ویرایش کنید.

تبلیغات اینستاگرام

هنگامی که مکان مورد نظر برای تبلیغات خود را انتخاب کردید، وقت آن است که بودجه خود را انتخاب کنید.

 

مرحله ۴: بودجه و برنامه خود را انتخاب کنید.

این بخش تعیین می‌کند که برای چه مدت و چه مقدار می‌خواهید برای تبلیغ خود هزینه کنید.

تبلیغات اینستاگرام

شما می‌توانید بودجه روزانه انتخاب کنید که حداکثر هزینه روزانه یا بودجه مادام العمر را برای تبلیغات با طول عمر مشخص ارائه دهد. همچنین می‌توانید تبلیغات را به‌طور مداوم یا فقط در ساعات خاصی از روز انجام دهید.

منیجر تبلیغات فیسبوک همچنین شامل گزینه‌های بهینه‌سازی و استراتژی پیشنهاد است، که نحوه مصرف بودجه شما را روشن می‌کند. بسته به هدف کمپین شما ممکن است این موارد قابل تنظیم باشد.

هنگامی که این گزینه‌ها را تنظیم می‌کنید، مقیاس تخمینی دسترسی روزانه در ستون سمت راست به شما اطلاع می‌دهد که می‌توانید با تبلیغات خود روزانه به چه تعداد نفر دسترسی پیدا کنید.

 

مرحله ۵: تبلیغات خود را ایجاد کنید.

اکنون زمان ایجاد آگهی واقعی است.

با انتخاب فرمتی که می‌خواهید برای تبلیغ خود استفاده کنید شروع کنید.

تبلیغات اینستاگرام

همه چیز از اینجا به بعد کاملاً ساده است:

 • تصاویر یا ویدئوهای خود را انتخاب کنید.
 • رونوشت تبلیغ خود را ایجاد کنید.
 • گزینه پرداخت را انتخاب کنید.
 • تبلیغ خود را مرور کنید.
 • روی تأیید (Confirm) کلیک کنید.

منیجر تبلیغات هنگام انتخاب تصاویر یا ویدئوها، الزامات فرمت فنی را نمایش می‌دهد.

همچنین می‌توانید یک دکمه دعوت به عمل و URL مقصدی را انتخاب کنید که افراد با کلیک بر روی آن به آن دسترسی پیدا کنند.

تبلیغات اینستاگرام

اگر می‌خواهید تبدیل‌ها را از طریق پیکسل فیسبوک در وبسایت خود یا یک رویداد برنامه پیگیری کنید، به بخش Tracking بروید. این گزینه‌ها پس از کلیک بر روی تبلیغات، به شما در مورد نحوه ارتباط مخاطبان با تجارت شما اطلاعات می‌دهند.

تبلیغات اینستاگرام

پس از کلیک روی تأیید، کار شما تمام است! شما اولین تبلیغ اینستاگرام خود را ایجاد کردید.

 

سخن پایانی

این یک راهنمای کامل درباره تبلیغات اینستاگرام است. درست مثل تبلیغات فیسبوک، تبلیغات اینستاگرام دائماً تکامل یافته و بهبود می‌یابند. این به شما امکان می‌دهند تبلیغات بهتری ایجاد کنید.

اگر تاکنون تبلیغات اینستاگرام را انجام نداده‌اید، زمان آن است که برای کسب‌وکار خود آن را بررسی کنید.

درباره ی زینت حدادی

قبلی با Alt text بر روی تصاویر اینستاگرام، تصاویر خود را به همه دنیا نمایش دهید
بعد بهترین ابزار های ویرایش ویدئو اینستاگرام

مطلب پیشنهادی

ایجاد چند حساب اینستاگرام

ساختن چند اکانت اینستاگرام در اندروید و آیفون

با مقاله ساختن چند اکانت اینستاگرام در خدمت شما هستیم. ممکن است تصمیم گرفته باشید برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *