قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

اتوماسیون اینستاگرام چیست و چگونه می توان آن را به درستی انجام داد؟

بازدید : 461

آیا هنوز انجام اتوماسیون اینستاگرام امکان‌پذیر است؟

مطمئناً، این روزها همه به دنبال رشد حضور اجتماعی خود هستند. این امر به‌ویژه در اینستاگرام که جلب فالوورهای معتبر یک تعهد جدی است صدق می‌کند. بنابراین بازاریابان، برندها و مشاغل به ابزارهای اتوماسیون اینستاگرام متوسل می‌شوند تا روند کار را تسریع نمایند.

برخی ابزارهای قانونی برای رشد اکانت اینستاگرام شما وجود دارد. در مقابل ربات هایی وجود دارد که برای فالووران شما هرزنامه ارسال می‌کنند.

به همین دلیل ما این راهنما را در مورد بهترین روش‌های اتوماسیون اینستاگرام گردآوری کرده‌ایم. همچنین آنچه را که برای برند شما منطقی است، را بیان کرده‌ایم.

 

اتوماسیون اینستاگرام چیست؟

اتوماسیون اینستاگرام استفاده از نرم‌افزار یا ابزار شخص ثالث برای مدیریت حساب اینستاگرام شما، انجام وظایف و تعامل با سایر کاربران بدون حضور شما است.

اتوماسیون اینستاگرام

به زبان ساده، ابزارهای اتوماسیون اینستاگرام به یکی از دو روش زیر کار می‌کنند.

  • سرویس‌هایی که به‌طور مؤثری تعاملات شما با فالووران را کنترل می‌کنند (مانند لایک و کامنت خودکار).
  • ابزاری که اینستاگرام را در پشت‌صحنه به صورت خودکار می‌کند و بر انتشار، گزارش و تجزیه‌وتحلیل تمرکز دارند.

 

ابزارهای اتوماسیون Frontend اینستاگرام

بیشتر ابزارهای اتوماسیون frontend را می‌توان ربات ها دانست! ربات ها احتمالاً احساسات بد زیادی را به وجود می‌آورند. ربات های اینستاگرام می‌توانند بر پست‌های سایر کاربران نظر بگذارند یا آنها را لایک کنند. اگرچه می‌تواند به‌سرعت اسپم شود، اما مهم است که درک کنیم همه ابزارهای اتوماسیون اینستاگرام اسپم نیستند.

آنچه مهم است این است که شما از ابزاری استفاده کنید که مغایر با قوانین اینستاگرام در برابر “فعالیت غیرواقعی” نباشد. اینستاگرام سالهاست که در حال جنگ علیه “فعالیت غیرواقعی” است. آنها همچنین اقداماتی را برای خاموش کردن ابزارهای اتوماسیون اینستاگرام و ربات‌هایی که قوانین آنها را نقض می‌کنند انجام داده‌اند. برای مثال، آنها Instagress را در سال ۲۰۱۷ خاموش کردند!

به خاطر داشته باشید بااینکه اتوماسیون اینستاگرام اغلب شهرت بدی دارد، اما همه ابزارها اسپم نیستند.

این ما را به دسته دوم ابزارهای اتوماسیون رسانه‌های اجتماعی یعنی Backend منتهی می‌کند.

 

ابزارهای اتوماسیون Backend اینستاگرام

از ابزار Backend می‌توانید برای خودکار کردن ارسال پست‌ها، یافتن هشتگ های مناسب برای افزایش دسترسی به پست و موارد دیگر استفاده کنید. همچنین جنبه‌های مختلفی در بازاریابی اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید آنها را بدون ناراحت کردن پلتفرم به‌طور خودکار انجام دهید.

 

چه اقداماتی را می‌توان در اینستاگرام خودکار کرد؟

در اینجا هشت وظیفه اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید خودکار کنید. اما به یاد داشته باشید که این لزوماً به این معنی نیست که باید آنها را حتماً خودکار کنید. ما در بخش بعدی به چگونگی انجام اتوماسیون اینستاگرام به روش صحیح بیشتر خواهیم پرداخت. در اینجا، ما فقط می‌خواهیم چشم‌اندازی از وظایف مرتبط با بازاریابی و اتوماسیون اینستاگرام را مرور کنیم.

اتوماسیون اینستاگرام

 

لایک کردن

لایک های اینستاگرام فرم جهانی تأیید بستر است. اگر درست انجام شود، لایک ها یکی از ایمن‌ترین کارها برای اتوماسیون اینستاگرام هستند. به‌طور خودکار لایک ها حساب شما را در مقابل فالووران بیشتری قرار می‌دهند. اما این یک تعامل کم تلاش است که به‌احتمال‌زیاد باعث افزایش بازدید حساب اینستاگرام شما نمی‌شود.

 

کامنت ها

خرد متعارف به ما می‌گوید که خودکار کردن پاسخ کامنت ها در اینستاگرام ایده بدی است. وقتی کامنت گذاشتن را خودکار می‌کنید، ممکن است کامنت های نامناسبی را درباره محتوای افرادی که نمی‌شناسید، بگذارید. اینستاگرام فرآیندهایی را برای مسدود کردن کامنت های خودکار در اختیار دارد.

انجام اقدامات زیاد از طریق اتوماسیون اینستاگرام می‌تواند منجر به مسدود شدن حساب شود. خودکارسازی چنین تعاملاتی، روشی مطمئن برای ریپورت و مسدود شدن آن است.

البته پاسخ دادن به فالووران به‌صورت خودکار بدون ارسال اسپم به آنها امکان‌پذیر است. لیستی از پاسخ‌های ذخیره‌شده به نظراتی را که مدام دریافت می‌کنید نگه‌دارید. در صورت لزوم از آن نظرات استفاده کنید. به‌این‌ترتیب، هر زمان کسی با حساب شما ارتباط برقرار می‌کند، نیازی نیست که آنها را به‌صورت دستی بنویسید.

شاید مطالعه مقاله چگونگی پاسخ به کامنت ها در اینستاگرام برای شما مفید باشد.

 

پیدا کردن فالووران

یافتن فالوورها یکی از کاربردهای جدی اتوماسیون اینستاگرام است. برخی از ابزارهای اتوماسیون، تجزیه‌وتحلیل هشتگ ها و حساب‌ها را ارائه می‌دهند. این امر می‌تواند به شما کمک کند حساب های متناسب با مخاطب موردنظر خود را پیدا کنید. این کار بدون اینکه خودتان داده‌ها را جستجو کنید انجام می‌شود. بنابراین انجام این کار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت شما شود.

 

فالو و آنفالو کردن

مفهوم خودکار سازی فالو کردن ساده است! هرچه افراد بیشتری را فالو کنید، به‌احتمال‌زیاد فالووران بیشتری نیز می‌توانید کسب کنید. اما وقتی تعداد زیادی از افراد را فالو می‌کنید اما تعداد معدودی شما را فالوبک می‌کنند، حساب شما کاملاً اسپم به نظر می‌رسد. ابزارهای اتوماسیون اغلب اوقات دارای امکاناتی هستند که امکان پیگیری و آنفالو کردن خودکار را فراهم می‌کند. بدین ترتیب حساب ها می‌توانند نسبت فالوئینگ به فالوور بهتری داشته باشند.

پیشنهاد می کنیم مقاله روش های فهمیدن آنفالو شدن در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

به‌نوبه خود، گسترش این نوع ابزارها منجر به افزایش محدودیت فالوور اینستاگرام شده است. برای کمک به کاهش اسپم، اینستاگرام به کسی اجازه نمی‌دهد بیش از ۷۵۰۰ نفر را فالو کند. این تعداد بدون توجه به تعداد فالووران شخص برای همگان یکسان است. و هرکسی که سعی کند بیش از ۷۵۰۰ نفر را فالو کند، یک پیام خطا را مشاهده می‌کند.

 

دایرکت (DM)

دایرکت های خودکار از نظر اسپم بسیار شبیه به کامنت خودکار هستند. اگر تابه‌حال با یک دایرکت ناخواسته روبرو شدید، به‌احتمال‌زیاد این پیام کار ربات‌ها یا حساب‌های خودکار هستند. این نوع پیام‌های خودکار معمولاً غیرشخصی هستند و خوانندگان احتمالاً آنها را نادیده می‌گیرند. این پیام ها اغلب در “Message Requests” مدفون می‌شوند.

اگر می‌خواهید پیام‌هایی را در اینستاگرام ارسال کنید، باید برای شخصی‌سازی کردن آنها وقت بگذارید.

 

ویوهای استوری

مشابه “لایک”، ویوهای استوری تعاملی تلاش زیادی نیاز ندارد و باعث ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران نمی‌شود. ایده پشت خودکار کردن ویوهای استوری اینستاگرام این است که در حساب کاربری خود تعامل داشته باشید. اما درواقع تعامل با مخاطبان، هدف شما را بیشتر به دنبال خواهد داشت.

 

برنامه ریزی و انتشار

برنامه ریزی و انتشار وظایفی است که ما می‌توانیم به‌طور کامل آن را خودکار کنیم. برای خودکارسازی باید محتوای خود را در یک پلتفرم رسانه‌های اجتماعی قرار دهید. اتوماسیون اینستاگرام می‌تواند از صف‌بندی و برنامه‌ریزی محتوا مراقبت کند.

برنامه‌ریزی برای ارسال پست‌های اینستاگرامی خود بر اساس بیشترین فعالیت مخاطبان هدف در یک پلتفرم روش عالی برای بهبود شانس محتوای شماست. اما، اگر مطالب را در چند سیستم‌عامل پست می‌کنید، باید وقت بگذارید. باید آن محتوا را برای هر سیستم‌عاملی که می‌خواهید در آن پست کنید، شخصی‌سازی کنید.

ویژگی‌هایی مانند ارسال متقابل در سایر شبکه‌های اجتماعی و بهینه کردن زمان، بسیار مفید و گسترده هستند.

برای یافتن بهترین ابزارهای زمان بندی ارسال پست در اینستاگرام به راهنما ما در سایت مراجعه کنید.

 

گزارش

گزارش و تجزیه‌وتحلیل نیز می‌تواند در اینستاگرام به‌صورت خودکار انجام شود. به‌جای وارد کردن اطلاعات به‌صورت دستی، از یک ابزار آنالیز اینستاگرام استفاده کنید تا داده‌ها را وارد کنند.

 

چگونه اتوماسیون اینستاگرام را به درستی انجام دهیم؟

موارد زیادی وجود دارد که اینستاگرام نمی‌خواهد کاربران در سیستم‌عامل به‌صورت خودکار انجام دهند. در اینجا برخی از “بایدها و نبایدها” طبق سیاست پلتفرم اینستاگرام برای توسعه‌دهندگان برنامه و جامعه وجود دارد.

  • از برنامه های لایک کردن، به اشتراک‌گذاری، کامنت گذاشتن یا تبادل فالوور استفاده نکنید.
  • کامنت های خود را متناسب با هر شخص و شرایط تنظیم کنید. با کامنت های نامناسب، سایر کاربران را آزار ندهید.
  • از روش‌های مصنوعی برای افزایش لایک، فالوور یا اشتراک‌گذاری استفاده نکنید.
  • نظرات یا مطالب تکراری ارسال نکنید.
  • بدون رضایت مکرراً برای اهداف تجاری با مردم تماس نگیرید.

 

همان‌طور که می‌بینید، اینستاگرام تجربه کاربر را بسیار جدی می‌گیرد. نمی‌خواهد کاربران رفتاری داشته باشند که باعث از بین رفتن حس جامعه در سیستم‌عامل شود. اکنون شما مواردی را که اینستاگرام نمی‌خواهد شما انجام دهید را می‌دانید. ممکن است از خود بپرسید که چگونه می‌توانید از اتوماسیون اینستاگرام در سیستم‌عامل استفاده کنید بدون اینکه مشکلی به وجود آید.

در این بخش، ما قصد داریم نگاهی دقیق‌تر به چگونگی استفاده ایمن از اتوماسیون اینستاگرام داشته باشیم. ما می‌خواهیم آنچه را که می‌توانید برای آسان کردن مدیریت بازاریابی در اینستاگرام خود انجام دهید به اشتراک بگذاریم. همچنین جزئیات بیشتری در مورد “نبایدهایی” که اینستاگرام مراقب آنها است را بررسی کنیم.

اتوماسیون اینستاگرام

 

محتوای اینستاگرام خود را برنامه ریزی کنید.

برنامه‌ریزی برای انتشار خودکار محتوای اینستاگرام می‌تواند در وقت صرفه‌جویی کند. به‌علاوه، می‌توانید مطمئن شوید که بهترین زمان برای انتشار در اینستاگرام را دارید. می‌توانید چندین پست اینستاگرامی را در یک زمان ایجاد کنید. سپس آن پست ها را برنامه‌ریزی کنید تا با گذشت زمان منتشر شوند.

 

از آنالیزهای اجتماعی استفاده کنید.

به‌جای “لایک” محتوای تصادفی اینستاگرام، از آنالیز اجتماعی برای یافتن پست‌های مرتبط با صنعت و جایگاه خود استفاده کنید. این کار را می‌توانید با جستجوی هشتگ های مرتبط اینستاگرام انجام دهید. اما بهترین گزینه استفاده از یک ابزار آنالیز اجتماعی است. این ابزار به شما در ردیابی انواع اطلاعات مفید برای بهبود بازاریابی اینستاگرام خود کمک می‌کند.

 

از سرچ برای ساخت جامعه استفاده کنید.

ایجاد جامعه فالووران در اینستاگرام درواقع چیزی نیست که بتوانید خودکار کنید. بااین‌حال، می‌توانید از برخی ابزارها مانند Hootsuite بهره ببرید. این ابزارها به شما در یافتن انجمن‌های اینستاگرامی که باید با آنها درگیر باشید کمک می‌کنند. یا می‌توانید اینفلوئنسرهای اینستاگرام را برای پیگیری و شروع ایجاد رابطه پیدا کنید.

 

به پیام ها و کامنت پاسخ دهید.

جذب سایر کاربران و اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای تعامل با شما در این سیستم‌عامل اولین قدم مؤثر است. بااین‌وجود، پس‌ازآن اقدامات اولیه، شما باید راه‌هایی برای ادامه این مکالمات و پرورش این روابط پیدا کنید. با یک حساب بیزینس یا Creator اینستاگرام، می‌توانید از برگه‌های Primary و General در دایرکت اینستاگرام خود استفاده کنید. بدین ترتیب می‌توانید پیام ها از این طریق جدا کنید. و اطمینان حاصل کنید که پیام‌های مهم شرکای احتمالی را از دست نمی‌دهید.

 

یک کتابخانه محتوا ایجاد کنید.

کتابخانه محتوا ابزاری قدرتمند است که به شما کمک می‌کند تعداد زیادی محتوا را آماده کنید. با این کار شما هرگز برای ارسال مطلب درمانده نخواهید شد. کتابخانه محتوا مجموعه‌ای از تصاویر، فیلم‌ها و پیام‌ها است که می‌تواند تنها با چند کلیک ارسال شود.

اتوماسیون اینستاگرام

 

مطالب را به‌صورت خودکار از سیستم‌عامل‌های دیگر ارسال نکنید.

کاربری برای دیدن یک ویدئو با کلیک روی آن از سیستم‌عامل خارج می‌شود! دلیل آن این است که این ویدئو برای آن سیستم‌عامل ایجاد نشده است. و در ابتدا هم در آنجا پست نشده است! این اصلاً جالب نیست.

در عوض، پست های خود را برای هر پلتفرم رسانه اجتماعی سفارشی کنید. این کار بسیار حرفه‌ای به نظر می‌رسد و فالووران شما رضایت بیشتری خواهند داشت. به‌علاوه سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی دوست ندارند افراد را به خارج از سیستم‌عامل خود ارسال کنند. بنابراین ممکن است دریابید که پست های شما آسان‌تر پیدا خواهند شد.

 

لایک و فالو کردن را خودکار نکنید.

اینستاگرام به دنبال لایک، فالو و کامنت های خودکار می‌رود و این “فعالیت غیرواقعی” را حذف می‌کند. آنها از ابزارهای یادگیری ماشین (AI) برای شناسایی حساب‌هایی که از فعالیت‌های خودکار استفاده می‌کنند، بهره می‌برند. این شرایط استفاده از اینستاگرام و دستورالعمل‌های انجمن را نقض می‌کند.

 

پیام های خودکار ارسال نکنید.

آیا شما از دریافت پیام های خودکار در اینستاگرام لذت می‌برید؟ احتمالاً نه. بنابراین، چرا فکر می‌کنید مخاطب هدف شما تمایل دارد آنها را دریافت کند؟ پیام های خودکار بدترین نوع پیام ها هستند. اگر می‌خواهید پیامی ارسال کنید، آن را به‌صورت خودکار انجام ندهید. فکر کنید و یک ارتباط واقعی برقرار کنید. در این صورت تجارت شما از آن بهره‌مند خواهد شد. اینستاگرام پیام‌های ارسالی به افرادی که فالو نمی‌کنید را در صندوق ورودی اصلی آنها قرار نمی‌دهد. در عوض یک نوتیفیکیشن را به آنها نشان می‌دهد که پیامی دارند.

 

بدون اجازه Regrem نکنید.

وقتی شما یک کاربر عادی هستید، regrem کمتر اهمیت می‌یابد. اما وقتی در اینستاگرام صاحب یک برند تجاری هستید، نمی‌توانید بدون اجازه فقط رگرم کنید. گرچه بازنشر محتوایی که فالووران شما درباره برند شما ایجاد می‌کنند بسیار خوب است، اما این محتوای آنها است. فقط به این محتواها متکی نباشید و راه خود را ادامه دهید.

برای کاربری که می‌خواهید محتوای آن را به اشتراک بگذارید پیامی ارسال کنید و اجازه بگیرید. اجازه گرفتن، از برند شما در برابر مشکلات حقوقی محافظت می‌کند. همچنین می‌تواند تا حد زیادی موجب علاقه بیشتر آن کاربر به برند شما شود.

شما یک کمپین هشتگ اینستاگرام به راه می‌اندازید. استفاده از محتوایی که به‌طور خاص برای این کمپین هشتگ اینستاگرام ایجادشده است، می‌تواند بی‌دردسرتر باشد. شما یک هشتگی ایجاد می‌کنید. از فالووران خود می‌خواهید از آن هشتگ برای به اشتراک گذاشتن محتوای مربوط به برند شما استفاده کنند. در حقیقت این یک نوع محتوای تولیدشده توسط کاربر است و آنها قبلاً برای استفاده از آن رضایت داده‌اند. رضایت ضمنی با استفاده از هشتگ مشخص‌شده است.

 

جوانب مثبت و منفی اتوماسیون اینستاگرام چیست؟

اکنون، بیایید نکات مثبت و منفی مربوط به اتوماسیون حساب اینستاگرام را بررسی کنیم.

اتوماسیون اینستاگرام

مزایا: در زمان انجام کارهای کوچک و خسته‌کننده، صرفه‌جویی کنید.

واضح است که این مزیت بزرگی است. رشد حضور در اینستاگرام به‌صورت ارگانیک قطعاً به ترکیبی از زمان و استراتژی نیاز دارد.

تنها ارائه یک استراتژی محتوا به‌خودی‌خود یک تعهد بزرگی است. حتی پیش از اینکه در مورد تعاملات مانند کامنت ها و خدمات مشتری نگران باشید.

ابزارهای اتوماسیون می‌توانند بخشی از سختی کار را بر عهده بگیرند. البته چنین ابزارهایی نمی‌توانند همه کارها را انجام دهند. اما مطمئناً می‌توانند زمان صرف شده برای کارهای خسته‌کننده را کاهش دهند.

 

معایب: اینستاگرام طرفدار ترفندهای اتوماسیون نیست.

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، اینستاگرام دارای سابقه خاموش کردن ابزارهایی است که آنها را اسپم می‌داند.

بدیهی است که این پلتفرم می‌خواهد کاربرانش به‌طور واقعی و ارگانیک تعامل کنند. اینستاگرام برای تاکتیک‌هایی که به‌طور بالقوه بازی با الگوریتم خود می‌دانند محدودیت و مجازات دارد.

 

مزایا: تعداد فالوورهای خود را سریع‌تر رشد دهید.

اتوماسیون بدون شک به شما کمک می‌کند تعداد فالورران خود را افزایش دهید. به‌سادگی صرف وقت در سیستم‌عامل و تعامل با حساب‌ها به هر شکلی، شما را برای تعامل بیشتر آماده می‌کند.

البته، نکته مهم این است که فالووران شما باید واقعاً به مطالب یا محصولات شما علاقه‌مند باشند. اگر همه فالووران خود را از طریق اتوماسیون جذب کنید، احتمالاً به‌طور قاطع این‌گونه نیست.

 

معایب: اتوماسیون ضعیف بسیار شبیه اسپم به نظر می‌رسد.

به مخاطب خود اعتبار دهید! افراد می‌توانند با یک نگاه ربات را تشخیص دهند.

به‌خصوص اکنون، حساب های تجاری باید بر تعاملات انسانی تأکید کنند. از هر آنچه اسپم به نظر می‌رسد، اجتناب کنید. خرید لایک در اینستاگرام که برای برندها علاوه بر اینکه پسندیده نیست، همانند سعی در ایجاد تعامل غیرواقعی دارد.

 

مزایا: Insights مهم درباره مخاطبان خود را کشف کنید.

شکی نیست که ابزارهای اتوماسیون به شما کمک می‌کنند تا در مورد مخاطبان هدف خود بیشتر بدانید. ربات‌ها در یافتن هشتگ هایی که مردم از آنها استفاده می‌کنند، کمک می‌کنند. یا با پیشنهادات حساب برای فالو کردن، ربات‌ها شما را ترغیب می‌کنند که بیشتر به ترجیحات مخاطب خود بپردازید. این قطعاً مثبت است.

 

معایب: به‌طور بالقوه تعاملات مهم مشتری را از دست می‌دهید.

هرچه بیشتر در اینستاگرام کارها را خودکار کنید، فرصت‌های کمتری برای تعامل با فالوورها و مشتری‌ها خواهید داشت. با تعاملات کاملاً خودکار نمی‌توانید خدمات شخصی ارائه دهید.

به همین دلیل منطقی‌تر است که تنها برخی از جنبه‌های حساب اینستاگرام خود را خودکار کنید. بدین ترتیب وقت بیشتری خواهید داشت تا با فالووران خود بیشتر زمان بگذرانید.

 

سخن پایانی

برای تقویت حضور اینستاگرام خود از اتوماسیون اینستاگرام استفاده کنید. شما تقریباً برای هر کاری که می‌توانید در سیستم‌عامل انجام دهید، می‌توانید از اتوماسیون اینستاگرام استفاده کنید. بااین‌حال، اگر به دنبال رشد واقعی در سیستم‌عامل هستید، بهتر است که برای ایجاد و پرورش روابط واقعی وقت بگذارید.

درباره ی زینت حدادی

قبلی باید و نباید های خرید پیج اینستاگرام
بعد تعدادی از ترفندهای ایجاد استوری جذاب در اینستاگرام

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن هشتگ ها پس از انتشار

آموزش اضافه کردن هشتگ در اینستاگرام پس از انتشار پست

در این مقاله با موضوع اضافه کردن هشتگ در اینستاگرام پس از انتشار با شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *