قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

بازدید : 1,150

آیا میدانید بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام چه زمانی است؟ آیا برای افراد مختلف و یا مشاغل مختلف این زمان متفاوت نیست؟

همانطور که میدانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب است که افراد بسیار زیادی در آن فعالیت میکنند. برخی از افراد تبلیغات میکنند، برخی روزمرگی های خود را به اشتراک میگذارند، بعضی ها کلیپ طنز میگذارند، تعداد بسیار زیادی محصول میفروشند و خیلی از افراد نیز خدمات ارائه میدهند.

پس مسلما برای هرکدام از گروه ها شرایط متفاوت خواهد بود. زیرا مخاطبان برخی از پیج ها دانش آموزان هستند که در ساعت های خاصی در اینستاگرام حصور دارند، هدف برخی از پیج ها کارمندان هستند و…

به همین دلایل ما میخواهیم به طور کامل و دقیق بهترین زمان پست گذاری برای هر گروه را مشخص نماییم.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

درواقع، این ‌یک تردستی بزرگ است. آیا می‌خواهید پست خود را در زمانی که بیشتر افراد در حال بررسی حساب‌های اینستاگرام خود هستند ارسال کنید یا می‌خواهید روی بارگذاری مطالب خود در زمان‌های خلوت‌تر تمرکز کنید که از نظرات مخالف مخاطبان در امان بمانید؟ به‌راستی بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام برای تجارت شما کدام است؟

برای راهکارهای یافتن بهترین زمان برای ارسال محتوا در اینستاگرام با ما همراه شوید.

 

تعامل معمولاً اولویت شماره یک در اینستاگرام است

اگرچه هر کسب‌وکاری متفاوت است، اما بیشتر مشاغل قصد دارند تا آنجا که ممکن است تعامل را در حساب اینستاگرام خود ایجاد کنند. تعامل سنتی اینستاگرام شامل لایک و کامنت است. اخیراً، مردم نیز شروع به اضافه کردن کامنت ها، به اشتراک‌گذاری پست‌ها و پیام دادن به دایرکت کرده‌اند. همچنین می‌توانید انواع دیگری از تعامل، مانند استوری ها و IGTV اینستاگرام را اضافه کنید.

این بدان معناست که دیگر تعریف واضح و مشخصی از تعامل وجود ندارد، اما شامل همه تعاملات میان فالووران و تجارت شما در اینستاگرام می‌شود.

برای اینکه تمام تلاش خود را در رسانه‌های اجتماعی انجام دهید و توسط بسیاری از کاربران اینستاگرام دیده شود، باید بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام را بدانید. درست است که پیدا کردن بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام کار آسانی نیست، اما غیرممکن هم نیست.

تعامل معمولاً اولویت شماره یک در اینستاگرام است

 

راه‌های محاسبه بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام

سه روش برای یافتن بهترین زمان‌ها برای ارسال پست در اینستاگرام وجود دارد که ممکن است برای انجام برخی از آنها زمان و تلاش بیشتری لازم باشد.

 

شماره ۱: زمان‌های برتر منطقه خود را بیابید و ببینید چه زمان‌هایی فالووران شما آنلاین هستند

وقتی نوبت به بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام می‌رسد، ضروری است که در مورد مناطق زمانی (time zones) فالووران اینستاگرام خود فکر کنید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام از طریق insights مشخص میشود. پس کاری که می‌توانید برای یافتن زمان مناسب برای ارسال پست در اینستاگرام انجام دهید، تحقیق در مورد مخاطبان خود با استفاده از ابزار آنالیز بومی اینستاگرام، Instagram Insights است.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام با Insight

Insights اینستاگرام تمام اطلاعاتی را که نیاز دارید به شما می‌دهد: می‌توانید ببینید که فالووران شما از کجا هستند، جنسیت، سن آنها و از همه مهمتر زمانی را که در اینستاگرام بیشترین فعالیت را دارند.

فقط به خاطر داشته باشید که برای دسترسی به Insights، باید پروفایل تجاری یا پروفایل سازندگان (creator) اینستاگرام را داشته باشید.

یکی از مزایای اضافه‌ی پروفایل creator این است که به داشبورد استودیو سازندگان (Creator Studio) اینستاگرام دسترسی پیدا می‌کنید که با بینش‌های ارزشمندی از مخاطبان، ازجمله داده‌های پیشرفته در مورد زمان آنلاین بودن فالووران همراه است.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در پروفایل creator

پروفایل‌های Creator همچنین به داده‌های مربوط به رشد بازدید اکانت و داده‌های جدید دسترسی دارند:

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در پروفایل creator

این نوع معیارها برای تنظیم دقیق استراتژی محتوای شما مناسب هستند!

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید از داده‌های مخاطبان خود برای مشخص کردن مناطق زمانی برتر خود استفاده کنید و دریابید که چه زمانی فالووران شما در اینستاگرام فعال هستند. سپس از این داده‌ها برای بهینه‌سازی زمان ارسال پست خود استفاده کنید.

هنگامی‌که درک دقیقی از بهترین زمان و روزهای ارسال پست خود در اینستاگرام دارید، می‌توانید به‌راحتی پست‌های خود را برای آن زمان‌ها برنامه‌ریزی کنید!

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

 

شماره ۲: زمان‌های متفاوت ارسال پست را تجربه کنید و پیشرفت خود را بسنجید

می‌توانید صفحه‌های اکسل را برای پیگیری میزان تعامل مخاطب هنگام ارسال پست خود در ساعات مختلف روزهای مختلف ایجاد کنید.

با انتخاب پنج زمان مختلف در طول هفته برای یافتن بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام شروع کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر متوجه شدید که فالووران شما بین ساعت ۵ تا ۹ عصر فعال هستند، برنامه‌های ارسال پست خود را برای ساعت ۵، ۶، ۷، ۸ و ۹ شب تنظیم کنید.

در اکسل خود، تعداد لایک ها و کامنت های هر پست را به همراه تاریخ و زمانی که آنها را ارسال کرده‌اید، یادداشت کنید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در اکسل

هفته بعد، زمان پست‌های خود را در هر روز تغییر دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر در هفته اول، روز دوشنبه ساعت ۵ بعدازظهر پست ارسال کردید، در هفته دوم ساعت ۶ بعدازظهر پست خود را منتشر کنید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در اکسل

این کار ممکن است چند هفته طول بکشد تا به نتیجه برسد، اما می‌توانید از این اطلاعات برای کمک به انتخاب بهترین روزها برای به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه‌های اجتماعی بر اساس مخاطبان خود، به همراه بهترین زمان‌ها برای گرفتن ترافیک در آن روزها استفاده کنید.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در اکسل

 

شماره ۳: از ابزار آنلاین آنالیز اینستاگرام استفاده کنید.

ابزارهای آنلاین بسیاری وجود دارند که می‌توانند به شما در برنامه‌ریزی ارسال پست، دسترسی به آنالیزهای دقیق‌تر از اکانت و فالووران خود و یافتن بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام کمک کنند. Later و Sprout Social دو ابزار معروف آنلاین برای آنالیز پست‌های اینستاگرام محسوب می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ابزارها و انتخاب گزینه مناسب برای کسب‌وکار خود، به مقاله زمان بندی پست اینستاگرام نیز نگاهی بیاندازید.

 

فاکتورهای مهم برای یافتن بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

فاکتورهای مهم برای یافتن بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

با درک ساعات اوج برای ارسال پست در اینستاگرام می‌توانید سریع‌تر به هدف خود برسید و پست‌های اینستاگرام خود را در بالای فید قرار دهید. البته مخاطبان در زمان‌های مختلفی فعال خواهند بود، بنابراین هیچ حکم قطعی در مورد بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام وجود ندارد. اما برخی از قوانین کلی و فاکتورهای مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 

۱) فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام

فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام

همان‌طور که اشاره کردیم، در سال ۲۰۱۸ اینستاگرام الگوریتم خود را به‌روز کرد و به زمان ارسال مطلب اهمیت بیشتری نشان می‌دهد. درواقع اینستاگرام، الگوریتم فعلی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که محتواهای بسیار قدیمی مرتباً در فیدهای افراد ظاهر نمی‌شوند. یعنی اولویت را به محتواهای جدیدتر می‌دهد. چند عامل مؤثر بر الگوریتم اینستاگرام وجود دارد، ازجمله اینکه یک پست چقدر تعامل می‌گیرد و مدت‌زمان افراد برای بازدید یک پست چقدر است.

برخی از فاکتورهایی که نقش مهمی در دیده شدن پست‌های شما توسط افراد زیادی دارند، عبارتند از:

 • زمانی که اکثر فالووران فعال هستند
 • گستردگی موقعیت مکانی فالووران
 • اختلاف منطقه زمانی
 • نوع پست به اشتراک گذاشته شده
 • روز هفته
 • تایم استراحت بین کار
 • مخاطبان
 • دفعات ارسال محتوا در اینستاگرام

با تغییر اخیر، اینستاگرام اساساً اهمیت (یا وزن) این عوامل را تغییر داده است به‌طوری‌که زمان ارسال پست توسط افراد، تأثیر بیشتری بر ظاهر شدن در فید شما دارد.

 

۲) برنامه‌ریزی ارسال پست‌ها می‌تواند تعامل بیشتری ایجاد کند

برنامه‌ریزی ارسال پست‌ها می‌تواند تعامل بیشتری ایجاد کند

اگر وقتی مخاطب شما در اینستاگرام بیشترین فعالیت را دارد، محتوایی منتشر کنید، به‌احتمال‌زیاد تعامل بالایی دریافت خواهید کرد. اما آیا می‌دانید که تعامل در اینستاگرام یک اثر ترکیبی دارد؟

هنگامی‌که یک پست لایک و کامنت زیادی دریافت می‌کند، این تعامل به اینستاگرام منتقل می‌شود و باعث می‌شود پست شما در فید کاربران بیشتری دیده شود و به‌طور بالقوه در صفحه اکسپلور اینستاگرام جایگاهی کسب کنید که به‌نوبه خود منجر به تعامل بیشتر پست‌های شما خواهد شد.

این یک فرآیند چرخه‌ای است: تعامل بیشتر منجر به بازدید بیشتر می‌شود که منجر به تعامل بیشتر می‌شود و این منجر به بازدید بیشتر می‌شود.J اما همه‌چیز از زمانی شروع می‌شود که شما در اینستاگرام پست منتشر می‌کنید!

 

۳) ارسال پست در فعال‌ترین منطقه زمانی شما

ارسال پست در فعال‌ترین منطقه زمانی شما

اگر مخاطبان اصلی شما در منطقه خاصی مانند کالیفرنیا زندگی می‌کنند، باید انتشار پست را مطابق با زمان استاندارد اقیانوس آرام (PST) انجام دهید. به همین ترتیب، اگر اکثر فالووران شما در شهر تهران قرار دارند، باید در منطقه زمانی استاندارد ایران (IRST) پست منتشر کنید.

اما اگر مخاطبان شما در سراسر جهان پراکنده باشند چه می‌شود؟ اینجا جایی است که آزمایش و خطا حرف اول را می‌زند!

اگر به دنبال یک راهنمای سریع برای بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در سطح جهانی هستید، در این صورت بهتر است از پلتفرم‌های زمان‌بندی پست استفاده کنید.

 

۴) بیشتر در ساعات غیر کاری روز به‌جای ساعات کاری پست ارسال کنید

بیشتر در ساعات غیر کاری روز به‌جای ساعات کاری پست ارسال کنید

به‌طورکلی، بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام، زمان ناهار (۱۲ تا ۱ ظهر) و عصرها (۷ تا ۹ بعدازظهر) است. به‌جای ارسال پست درحالی‌که در محل کار خود هستید، ارسال پست‌های اینستاگرام را در طول روز کاری برنامه‌ریزی کنید تا در طول زمان آزاد نیازی به نگرانی در مورد آن نداشته باشید!

 

۵) پست‌های مهم خود را برای روزهای هفته ذخیره کنید

پست‌های مهم خود را برای روزهای هفته ذخیره کنید

تفاوت‌ها اندک است، اما متوسط تعامل در اینستاگرام بسته به‌روز تغییر می‌کند.

به‌عنوان‌مثال، شرکت‌های B2B ممکن است درحالی‌که مخاطبان آنها سرکار هستند، تعامل بیشتری را در طول هفته به دست آورند؛ درحالی‌که وبلاگ نویسان ممکن است در تعطیلات آخر هفته بیشتر تعامل جذب کنند یعنی وقتی‌که مخاطبان آنها تمایل بیشتری برای خواندن پست‌های آنها دارند.

 

۶) بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در روزهای هفته را بیابید

بیشتر در ساعات غیر کاری روز به‌جای ساعات کاری پست ارسال کنید

می‌تواند تغییراتی در تعامل با اینستاگرام، حتی در یک ساعت مشخص در روزهای مختلف هفته وجود داشته باشد.

به‌عنوان‌مثال، ممکن است از دیدن نرخ تعامل بالا در انتشار پست در اینستاگرام در ساعت ۵ صبح شگفت‌زده شوید. دلیل این امر این است که افراد اغلب به‌محض بیدار شدن از خواب در روزهای کاری موبایل خود را چک می‌کنند. اما روزهای تعطیل همین ساعت می‌تواند تعامل کمتری داشته باشد، زیرا مردم در تعطیلات هستند و زمان کمتری را برای چک کردن اینستاگرام خود اختصاص می‌دهند.

 

۷) بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام برای کسب‌وکارها، مختلف است.

بهترین زمان ارسال شما به بخشی که در آن کار می‌کنید بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، HubSpot جدول زمانی زیر را برای بهترین زمان انتشار محتوا در اینستاگرام برای کسب‌وکارهای مختلف منتشر کرده است:

شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
شرکت‌های فناوری ۱۰ صبح
شرکت‌های B2C ۱۱ صبح

۱ ظهر

ارگان‌های آموزشی ۸ صبح
سازمان‌های بهداشتی و درمانی ۱ ظهر
سازمان‌های غیردولتی ۳ بعدازظهر

۹ شب

۳ بعدازظهر

۴ بعدازظهر

۲ ظهر

۳ بعدازظهر

۱۰ صبح

۲ بعدازظهر

 

 

 

Sprout Social نیز بهترین زمان ارسال دو بخش دیگر را ذکر کرده است:

شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
شرکت‌های کالاهای مصرفی ۳ بعدازظهر
شرکت‌های رسانه‌ای ۹ صبح

 

 

تفاوت لیست بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در پلتفرم‌های مختلف

تفاوت لیست بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در پلتفرم‌های مختلف

درحالی‌که تصمیم‌گیری برای بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام کاری دشواری است؛ اما سه ابزار مختلف زمان‌بندی ارسال پست، جدول زمانی خود را بر اساس آنالیزهای پلتفرم خود از اکانت های اینستاگرام منتشر کرده‌اند. بیایید به بررسی و مقایسه این نتایج با هم بپردازیم.

توجه داشته باشید که زمان‌ها بر اساس استاندارد منطقه زمانی مرکزی (CDT) هستند.

علامت * کنار ساعت‌ها سطح تعامل بسیار بالایی را نشان می‌دهند.

 

۱٫ HubSpot

بهترین روزها و ساعات برای پست گذاشتن در اینستاگرام طبق داده‌های HubSpot به‌صورت زیر است:

 • یکشنبه: ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر
 • دوشنبه: ۱۱ صبح تا ۵ عصر
 • سه‌شنبه: ۵ صبح، ۹ صبح تا ۶ عصر
 • چهارشنبه: ۵ صبح، ۱۱ صبح، ۳ بعدازظهر*
 • پنجشنبه: ۵ صبح*، ۱۱ صبح*، ۳ تا ۴ بعدازظهر
 • جمعه: ۵ صبح*، ۹ صبح تا ۴ عصر
 • شنبه: ۱۱ صبح

 

۲٫ Sprout Social

طبق دادهای به‌دست‌آمده از آنالیزهای Sprout Social، بهترین روزها و ساعات برای انتشار پست در اینستاگرام به‌صورت زیر است

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در SproutSocial

 • چهارشنبه: ۱۱ صبح*
 • جمعه ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح*
 • چهارشنبه به‌طورکلی بهترین روز است
 • سه‌شنبه تا جمعه، ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر

 

۳٫ Later

Later نیز بر اساس یافته‌های خود از آنالیز اکانت ها، بهترین زمان گذاشتن پست در اینستاگرام را به‌صورت زیر اعلام کرده است:

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام در Later

 

متأسفانه، همان‌طور که مشاهده می‌کنید، بهترین زمان معینی برای انتشار پست در اینستاگرام وجود ندارد.

بااین‌وجود، می‌توانید از مطالعات اخیر ایده‌های کلی در مورد زمان‌های محبوب ارسال پست کسب کنید و سپس آنها را با داده‌های واقعی از Insight اینستاگرام خود ترکیب کنید تا راهنمای خوبی برای عادت‌های مخاطبان اینستاگرام خود داشته باشید.

تاریخ پست های اینستاگرام

این تاریخ پست های اینستاگرام نیز که اهمیت دارد بلکه زمان آنهاست. درست است که شما در زیر هر پست میتوانید تارریخ دقیق آن را ببینید اما زمان انتشار آن بیشتر اهمیت دارد.

تاریخ پست های اینستاگرام

پس زمانی که یک پست را در زمان درست منتشر کردید سعی کنید آن را برای دیگران نیز ارسال کنید و در ساعات اول به خوبی دیده شوید. زیرا زمان انتشار برای دیده شدن به تنهایی کافی نیست.

قبل از به پایان رساندن مقاله باید بگوییم که میتوانید ارزانترین پنل خدمات اینستاگرام و تلگرام را از طریق سایت ما دریافت کنید.

سخن پایانی

ازآنجاکه بسترهای رسانه اجتماعی زیادی وجود دارد، زمانی که مردم برای هر رسانه اجتماعی می‌گذارند متفاوت است. علاوه بر این، توجه به این نکته مهم است که بهترین زمان ارسال پست در توییتر، فیس بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی با بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام متفاوت است.

باور کنید یا نه، بهترین زمان به‌تنهایی وجود ندارد. بهترین زمان ذکرشده عمومی است و ممکن است بهترین زمان ارسال محتوا در اینستاگرام شما متفاوت باشد. علاوه بر این، بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام برای مشاغل و حساب‌های شخصی متفاوت است. درواقع، همه کاربران اینستاگرام مخاطب منحصربه‌فردی دارند، بنابراین باید زمان ارسال را بر اساس فعالیت فالووران خود تعیین کنند.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام مسلماً قابل‌دستیابی است. فقط باید کمی زمان صرف کنید و تلاش کنید که استراتژی‌های ذکرشده را اجرا کنید و راهکارهایی را دنبال کنید که منجر به کسب شناخت کافی از مخاطبان شما شود.

درباره ی تیم محتوای فالووران

قبلی الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ چگونه عمل می‌کند؟
بعد چگونه از فیس افکت اینستاگرام استفاده کنیم؟

مطلب پیشنهادی

ایجاد چند حساب اینستاگرام

ساختن چند اکانت اینستاگرام در اندروید و آیفون

با مقاله ساختن چند اکانت اینستاگرام در خدمت شما هستیم. ممکن است تصمیم گرفته باشید برای …

12 دیدگاه

 1. بسیار مطلب مفیدی بود ممنون

 2. چرا مخاطبان Insight اینستاگرام من فعال نیست، با اینکه پیجم تجاریه؟

 3. اگه فالوورامون از منطقه های زمانی متفاوت باشن، چطور بهترین زمان انتشار پست تو اینستا رو پیدا کنیم؟

  • امین اسم زاده

   در این صورت بهتر است از ابزارهای آنلاین آنالیز اینستاگرام استفاده کنید. یا از Insight اینستاگرام کمک بگیرید و ببینید مخاطبان شما بیشتر در چه ساعاتی فعال هستند. حتی پیشنهاد می کنیم مخاطبان هدفتان را شناسایی کنید و آنها را در اولویت قرار دهید.

 4. بهترین زمان انتشار یک ویدئو با عکس یکی هست؟

  • امین اسم زاده

   نه لزوما، چرا که بهترین زمان انتشار ویدئو در اینستاگرام زمانی است که کاربران در منزل باشند تا بتوانند به راحتی ویدئوها را با صدا مشاهده کنند، ولی برای عکس ها اینگونه نیست.

 5. ابزارهای آنلاین زمان بندی پست اینستاگرام هم مثل Insight اینستاگرام آنالیز دارن؟

  • بله، اتفاقا در داشبورد این ابزارها اطلاعات بیشتری نسبت به Insight اینستاگرام برای یافتن بهترین زمان انتشار پست خواهید یافت.

 6. پس زمان مشخصی رو نمیشه به عنوان بهترین زمان انتشار معرفی کرد؟

  • درسته، برای همه افراد بهترین زمان ارسال یکسانی وجود ندارد. اما با توجه به نوع پیج، کسب و کار و مخاطبانی که در اکانت اینستاگرام خود دارید، می توانید بهترین زمان انتشار پست را با توجه به راهکارهای گفته شده پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *