قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تیک آبی اینستاگرام و بررسی تمام مراحل گرفتن آن

بازدید : 592

تا به حال تیک آبی اینستاگرام را دیده اید؟ قطعا بله.

حتما این را نیز شنیده اید که این تیک فقط به افراد مشهور و سلبریتی ها تعلق میگیرد که در کشور و یا جهان شهرت دارند. آیا کل موضوع فقط همین است؟
خیر تیک آبی فقط به چیزهایی که گفته شد ختم نمیشود. پس اگر میخواهید بیشتر در مورد آن بدانید حتما این مقاله را دنبال کنید.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

Verified Badge یا تیک آبی یک نشانه ای به شکل ستاره آبی رنگ با تیک سفید درون آن است که برای نشان دادن واقعی بودن پیج در کنار نام کاربری افراد قرار می گیرد. اگر به دنبال شخص یا برند خاص در قسمت جستجوی اینستاگرام هستید، وجود این تیک به شما نشان می دهد که پیج یافته شده متعلق به شخص مورد نظر شماست و یا تحت نظر مستقیم او اداره می شود. هر چند که اینستاگرام در سایت رسمی خود بیان کرده که تیک آبی فقط به افراد مشهور و برندهای معتبر اختصاص داده می شود اما در مواردی نیز مشاهده می شود که افراد معمولی هم توانستند این علامت را دریافت نمایند.

به طور مثال صفحه ی Comedyslam یک صفحه ی معتبر در برنامه اینستاگرام با حدود ۹ میلیون فالوور و تعدادی پست است اما دارای نشان تیک آبی نمی باشد، از طرفی یک صفحه ی دیگر با تعداد کمتری دنبال کننده و بدون هیچ پستی دارای این علامت است. این نشان دهنده ی وجود امکان دریافت تیک آبی برای تمامی اعضای این برنامه مجازی می باشد.

بسیاری از کاربران این برنامه مشهور علاقه زیادی به دریافت این نشانه برای نام کاربری خود هستند. از این رو می خواهیم به بیان نکاتی برای کسب تیک آبی بپردازیم.

چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم

چگونه می توان از اینستاگرام تیک آبی گرفت

اینستاگرام ممکن است به هر کسی تیک آبی را بدهد  و نمی توان به طور دقیق تشخیص داد که علت وجود تیک آبی در کنار نام کاربری چیست اما به طور کلی می توان بیان نمود که تیک آبی علامتی برای نشان دادن اعتبار حساب کاربری است یعنی اینکه اولین گام برای دریافت این نشانه معتبر بودن است. برای معتبر شدن باید چندین کار انجام داد که برخی از آن ها عبارتند از:

۱. برای حساب کاربری خود فالوورهای بسیار زیادی جذب نمایید

وجود فالوورهای زیاد می تواند شما را به دریافت تیک آبی نزدیکتر کند‌. در مواردی مشاهده می کنیم که فالوورهای کم نیز برای دریافت این نشانه ی اعتبار کافی است اما تعداد فالوور می تواند شانس شما را بیشتر کند؛ زیرا شما دارای یک پیج محبوب و پرطرفدار خواهید بود و این ویژگی صحت پیج شما را تضمین خواهد کرد‌. برای دریافت تیک آبی نمی توان از فالوورهای فیک استفاده نمود چون میزان فعالیت آن ها در پیج شما بررسی خواهد شد. اگر فالوورهای فیک بخرید و تعداد دنبال کنندگان خود را به این گونه افزایش دهید، به احتمال زیاد هرگز این نشانه توسط اینستاگرام به شما تعلق نمی گیرد.

افزایش فالوور نیز یکی از دغدغه های کاربران اینستاگرام است. آن ها معتقدند که داشتن تعداد زیادی از دنبال کنندگان واقعی کاری بسیار دشوار و زمان بر است اما باید گفت که می توان در زمانی کوتاه تعداد فالوورها را افزایش داد؛ کافی است که فعالیت خوبی داشته باشید.

۲. فعالیت خود را در اینستاگرام افزایش دهید

زمان پست گذاری شما در این برنامه مجازی بسیار مهم است. اگر زمان آخرین پست اپلود شده مربوط به چند ماه گذشته باشد و یا فاصله زمانی میان پست شما زیاد باشد، شما دارای فعالیت کمی در اینستاگرام خواهید بود و امکان دریافت تیک آبی برای شما بسیار کم است. اینستاگرام ارزش زیادی برای فعالیت و برقراری ارتباط با مخاطبان قائل است. این برنامه کسی را فعال می داند که در بازه زمانی کوتاه پست های پرطرفدار زیادی تولید کرده و از طریق استوری ها با مخاطبان به گفتگو بپردازد. این برنامه تمامی فعالیت کاربر متقاضی را زیر نظر دارد‌. اما برقرار ارتباط راهکار ویژه ی خود را می خواهد.

برای افزایش شهرت، فروش بیشتر کالا در صفحه مجازی، کسب فالوور و … باید با کاربران دیگر ارتباط و تعامل داشت. تعامل در این برنامه مجازی نه تنها شما را به دریافت تیک آبی نزدیک می کند بلکه شما را محبوب ساخته و می توانید از پیچ خود کسب درآمد نمایید.

۳. پیج اینستاگرام خود را رسمی کنید

پیج اینستاگرام خود را رسمی کنید

سعی کنید بیوگرآفی شما رسمی باشد. هر چه یک بیوگرافی رسمی تر باشد، ارزش آن بیشتر خواهد بود. برای رسمی کردن این قسمت بهتر است آدرس سایت خود را در آن کپی کنید. ای کار پیج شما را ماهرانه و حرفه ای نشان می دهد. همچنین می توانید لینک اکانت خود در سایر برنامه های مجازی همچون فیسبوک، توییتر، تلگرام و … را در قسمت بیو کپی کرده و از این طریق اینستاگرام را به این برنامه ها مرتبط کنید. هرچه تعداد اکانت های لینک شده بیشتر باشد، احتمال دریافت تیک آبی نیز بالا خواهد رفت؛ بنابراین پیج خود را به یک صفحه تجاری تبدیل کرده و آن را به صفحات مجازی دیگر لینک کنید.

۴. اکانت منحصر به فرد و کامل داشته باشید

تیک آبی به هر فرد و بیزینس تنها یک بار تعلق می گیرد؛ بنابراین پیج خود را شخصی کنید و از نام های تکراری استفاده نکنید. برای دریافت تیک آبی اکانت خود را عمومی کرده و بیوگرافی کاملی برای خود بنویسید. برای ارائه درخواست باید حتما عکس پروفایل و حداقل یک پست در اکانت خود داشته باشید.

تیک آبی اینستاگرام و بررسی تمام مراحل گرفتن آنبرای گرفتن تیک آبی اکانت منحصر به فرد و کامل داشته باشید

۵. از کارهای ناپسند بپرهیزید.

درست است که حساب کاربری شما به صورت مجازی است و در یک دنیای مجازی مشغول به فعالیت هستید اما شخصیت و نوع رفتار شما تعیین کننده ارزش و اعتبار حساب کاربری شماست. همان طور که گفتیم اینستاگرام شما و اعمال شما را زیر نظر دارد. اعمال و رفتارهای زشت و ناپسند شانس دریافت تیک آبی را از شما می گیرد. نوع رفتار و شخصیت شما، پست ها و واکنش های شما نسبت به کامنت های دنبال کنندگانتان و … در میزان و اعتبار و ارزش حساب شما تاثیرگذار است. برای دریافت تیک آبی باید اصول اخلاقی را همواره رعایت نمایید و در نظر بگیرید که کامنت ها و پیام های شما برای همگان قابل خواندن می باشند؛ بنابراین از بیان صحبت های شخصی و شوخی های دوستانه نابه جا بپرهیزید.

۶. آدم های معروف را به اکانت خود جذب کنید

اگر اشخاص معروف و پرطرفدار شما را در کامنت های خود تگ کرده و یا از پیج شما در استوری ها و صحبت های خود یاد کنند، اینستاگرام ارزش بالایی برای حساب کاربریتان قائل خواهد بود و به دریافت تیک آبی نزدیکتر خواهید شد. اگر فرد مشهوری که پیج شما را تبلیغ می کند، خود دارای تیک آبی باشد، اینستاگرام سریعتر شما را شناخته و برای اکانت شما اعتبار قائل خواهد شد. اگر حساب شما برای نمایش هنرها و توانایی های شماست تا می توانید آن را تبلیغ کنید. نمونه کارهای خود را بدون هیچ خجالتی برای افراد معروف بفرستید و از آن ها کمک بخواهید.

۷. ساختن اکانت های جعلی با نام خودتان

با نام کاربری خود چندین حساب جعلی بسازید اما برای انجام این کار عجله نکنید‌ ابتدا سعی کنید طرفداران زیادی برای خود و حرفه ی شخصیتان جمع کنید. بدین گونه فالوورهای خود را افزایش دهید. سپس بعد از اینکه پیج شما به خوبی شناخته شد، برای خود چندین حساب جعلی بسازید. اینستاگرام برای اینکه حساب اصلی شما از حساب های جعلی مشخص شود، تیک آبی را در کنار نام کاربریتان قرار خواهد داد؛ زیرا هدف اصلی این برنامه از ایجاد تیک آبی شناسایی افراد معتبر است. دقت کنید که با یک دستگاه به ساخت چند اکانت جعلی نپردارید؛ چرا که آی پی اکانت های شما تکراری خواهد بود و اینستاگرام متوجه این امر خواهد شد. سعی کنید با دستگاه ها و اینترنت های مختلف به ساخت اکانت جعلی بپردازید که fan page شما تلقی شوند. اینستاگرام از این طریق برای حساب شما اعتبار قائل خواهد بود.

۸. سعی کنید نام شما در جهان شناخته شود

شناساندن نام خود در جهان برای گرفتن تیک ابی

این کار بسیار سخت است اما با کمی تلاش می توان به آن دست یافت. سعی کنید هنرمندی شما به گونه ای باشد که نام شما در پایگاه های خبری ذکر شود و یا به مصاحبه ها دعوت شوید‌. این کار شما را در طول یک شب به شهرت زیادی خواهد رساند. سعی کنید هنرهایی را به اشتراک بگذارید که خبرساز شود و شما را به زبان ها بیندازد. شوخی و ساختن محتواهای خنده دار را هر کسی می تواند انجام دهد. متفاوت و بی نظیر عمل کنید تا سریعتر شناخته شوید.

۹. ارائه دادن یک برند محبوب

اگر صاحب یک برند یا مدیر بخش بازاریابی مجازی و آنلاین آن باشید، می توانید از نام این برند در پیج خود بهره ببرید. این گونه اعتبار حساب کاربری شما افزایش یافته و به دریافت تیک آبی نزدیکتر خواهید شد. دقت کنید که از نمادهای جعلی در حساب کاربری خود استفاده نکنید؛ زیرا اینستاگرام شما را به عنوان یک متخلف می شناسد و پیج شما فاقد اعتبار می گردد. سعی کنید از برندهایی استفاده کنید که خدمات عمومی ارائه داده و ارتباط بیشتری با کاربران دیگر اینستاگرام دارند.

۱۰. نوشتن نامه برای اینستاگرام به زبان لاتین

بعد از انجام تمامی مراحل بالا یک نامه به زبان انگلیسی بنویسید و از طریق ایمیل برای اینستاگرام بفرستید‌. از راه های مختلف به این برنامه پیام دهید و درخواست کنید که حساب شما را از حساب های تقلبی و جعلی تفکیک کنند‌. این کار اصولا در کوتاه مدت جواب نخواهد داد؛ بنابراین بارها این کار را تکرار کنید تا اینستاگرام به درخواست شما پاسخ مثبت دهد. دقت کنید که شما از میان ۷۰۰ میلیون نفر برای این برنامه درخواست می فرستید. یعنی ممکن است همزمان با شما میلیون ها نفر درخواست های مشابه برای اینستاگرام بفرستند و پیام شما اصلا مورد توجه قرار نگیرد؛ پس از تکرار خسته نشوید.

به طور کلی می توان گفت که بهترین راه برای کسب تیک آبی از برنامه اینستاگرام، داشتن فالوورها  و طرفداران زیاد است. برای شروع فعالیت هدفمند در این برنامه مجازی یک برنامه ریزی مناسب برای خود داشته باشید و مطابق با آن تلاش کنید که در میان کاربران اینستاگرام شناخته شوید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

مدارک مورد نیاز برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

مهم ترین نکته ای که باید در هنگام تهیه مدارک در نظر داشته باشید این است که مدارک ما ایرانیان مانند شناسنامه و کارت ملی برای اینستاگرام فاقد اعتبار است و باید پاسپورت داشته باشید. اگر پیج شما شخصی است باید صفحه اول و دوم پاسپورت خود را اسکن و ارسال کنید. اما اگر هدف شما ساخت صفحه ای برای برند یا شرکت خود هستید می توانید از مدارک مرتبط با ثبت بین المللی برند خود استفاده کنید. در این جا هم ثبت شرکت ها در ایران نیز مورد قبول برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام نمی باشد. در ضمن توجه داشته باشید که نام کامل (Full Name) در صفحه باید با نام شخص دارنده ی مدارک یکسان باشد وگرنه احتمال رد شدن درخوست شما وجود دارد.

شما میتوانید در فیس بوک نیز تیک آبی بگیرید. اگر میخواهید بدانید چگونه؟ با مقاله نحوه گرفتن تیک آبی در فیسبوک همراه شوید.

از کجا متوجه شویم درخواست ما رد و یا قبول شده است؟

نکته ی مهم این است که نتیجه ی درخواست شما فقط از طریق نوتیفیکیشن داخل اینستاگرام به شما اعلام می شود. اگر ایمیلی دریافت کردید که از شما می خواست روی لینک کلیک کنید، جدا از این کار خودداری فرمایید زیرا این یک اقدام سودجویانه برای کلاهبرداری از شما است.

چرا با در خواست من برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام رد شده است؟

پیش از هرچیزی باید بگوییم که ماهی یکبار می توانید درخواست بدهید، پس در اولین درخواست دقت لازم را به کار بگیرید. از سوی دیگر هرچه تعداد دفعات درخواست شما بیشتر باشد، شانس شما برای گرفتن این تیک کمتر می شود. اما اصلی ترین دلایل مخالفت با درخواست ما چیست؟

شاید با واژه ی Notability یا مورد توجه بودن آشنایی داشته باشید. قابل توجه بودن یکی از مهم ترین فاکتورها برای اینستاگرام است. حال سوال پیش می آید که توجه یعنی چی؟ در اینستاگرام توجه در تعداد لایک، کامنت، فالور و تعداد دفعات جستجو شدن آن پیج تعیین می شود. اگر فرد شناخته شده ای در اینستاگرام نیستید درخواست شما رد خواهد شد.

مورد بعدی نقص، مغایرت و یا صحیح نبودن مدارک ارسالی است. پس حتما مدارک را به صورت کامل و واضح اسکن کنید. پیشنهاد می شود که اگر لینکی در بخش بیوگرافی پیج خود دارید آن را بردارید زیرا شانس شما را کمتر خواهد کرد.

چه کارهایی شانس ما را برای گرفتن تیک آبی بیشتر می کند؟

  • در ویکی پدیا صفحه ای برای شما وجود داشته باشد.
  • در سایر صفحات مجازی خود تیک تایید داشته باشید مانند توییتر.
  • داشتن وب سایتی شخصی ( اگر پیج شما کاری است برای برند خود سایت بسازید)
  • در موتورهای جستجو نام شما به کرات توسط کاربران جستجو شود.
  • محتوای با ارزش در صفحه ی خود قرار دهید.
  • پیج پابلیک باشد و بیوگرافی کاملی از خودتان در آن ارائه دهید.

درباره ی نسرین ولی خانی

قبلی معرفی بهترین اپلیکیشن های کاربردی اینستاگرام
بعد چگونه به صورت مخفیانه از استوری های اینستاگرام اسکرین شات بگیریم؟

مطلب پیشنهادی

ایجاد چند حساب اینستاگرام

ساختن چند اکانت اینستاگرام در اندروید و آیفون

با مقاله ساختن چند اکانت اینستاگرام در خدمت شما هستیم. ممکن است تصمیم گرفته باشید برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *