قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ارسال پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

بازدید : 8,716

با موضوع پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام با شما عزیزان هستیم. آیا می‌دانید می‌توان در دایرکت اینستاگرام پیام‌های ناپدید شونده فرستاد؟

دایرکت اینستاگرام، سرویس پیام‌رسان برنامه، در حال حاضر حدود ۳۰۰ میلیون کاربر در هرماه دارد. اما تا به امروز، تمام پیام‌های به اشتراک گذاشته‌شده در دایرکت دائمی بودند.

با تغییرات جدید اینستاگرام، کاربران می‌توانند عکس‌ها و ویدئوهای ناپدید شونده را در دایرکت گروهی و خصوصی ارسال کنند. درحالی‌که ارسال پیام به شیوه سنتی در دایرکت را نیز حفظ می‌کنند.

قابلیت ارسال پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام، بسیار شبیه به برنامه پیام‌رسان iOS یا اسنپ چت است.

 

آموزش ویدئویی ارسال پیام های منقضی شونده در اینستاگرام

اسنپ چت بستر اصلی ارسال پیام‌های عجیب‌وغریب است. و امکان می‌دهد که عکس‌های در لحظه گرفته‌شده را با نیت ناپدید شدن پس از یک‌بار مشاهده به دوستان خود فرستاد.

اما اینستاگرام به شما امکان می‌دهد پیام‌های ناپدید شونده را به یک یا چند مخاطب خود ارسال نمایید بدون اینکه آنها را در فید خود منتشر کنید.

پیام های منقضی شونده در اینستاگرام

در ویدئوی بالا می‌توانیم ببینیم که چگونه پیام‌های منقضی شونده را در دایرکت اینستاگرام ارسال، مشاهده یا پاسخ دهیم.

تفاوتی که اینستاگرام با دیگر شبکه های اجتماعی دارد این است که هر روز در حال آپدیت شدن و به اشتراک گذاشتن قابلیت های جذاب است.

حالت ناپدید شدن در اینستاگرام چیست

یکی از قابلیت های جذابی که این روزها به اینستاگرام اضافه شده است. و نظر کاربران را به خود جلب کرده، پیام های ناپدید شونده می باشد.

مزیتی که این پیام ها دارند این است که تنها یک بار امکان مشاهده را دارند. و برای هر چند افرادی که می خواهید می توانید ارسال کنید.

بنابراین اگر می خواهید تصویر یا ویدیویی برای شخصی ارسال کنید که پس از مشاهده به صورت خودکار حذف شود این قابلیت، امکانات مدنظر شما را فراهم کرده است.

ارسال پیام های منقضی شونده در اینستاگرام

اگر میخواهید به راحتی بتوانید پیام های مختلف را در دایرکت اینستاگرام ریپلای کنید حتما با مقاله ریپلای پیام در دایرکت اینستاگرام همراه شوید.

پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام، جدیدترین ویژگی دایرکت اینستاگرام است. که به شما امکان می‌دهد تا ویدئوها و تصاویری ارسال کنید که بعد از یکبار بازدید ناپدید می‌شوند.

این آخرین به‌روزرسانی، انتخاب و کنترل بیشتری را در اختیار کاربران برنامه قرار داده است. و به‌احتمال‌زیاد درست همانند اسنپ چت، افراد را به اشتراک محتوای صمیمی از طریق دایرکت اینستاگرام جذب و وسوسه می‌کند.

 

پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

 

نحوه ارسال پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

می‌توانید یک عکس یا ویدیوی ناپدید شونده را به‌صورت پیام گروهی یا فردی ارسال کنید.

بعدازاینکه کسی پیام ناپدید شونده‌ای را دید که برای آنها ارسال کرده‌اید، آن پیام دیگر در دایرکت آنها قابل‌مشاهده نیست. مگر اینکه اجازه پخش مجدد پیام خود را داده باشید.

نحوه ارسال پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

می‌توانید به دو روش، پیام ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام خود بفرستید.

 

روش اول ارسال پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام:

۱) وارد اینستاگرام خود شوید.

۲) در بالا سمت راست صفحه روی دایرکت خود ضربه بزنید.

دایرکت اینستاگرام

۳) اکنون در دایرکت بر روی علامت دوربین کنار نام هر کاربری بزنید که می‌خواهید برای او پیام ناپدید شونده ارسال کنید.

پیام های ناپدیدشونده در دایرکت اینستاگرام

*اگر می‌خواهید پیام ناپدید شونده را در دایرکت به چندین نفر بفرستید، بر علامت بالا سمت راست کلیک کنید و سپس بر Chat بزنید.

اکنون یک گروه را تشکیل داده‌اید که هرکسی در گروه می‌تواند پیام شما را ببیند یا پاسخ دهد. برای ارسال پیام ناپدید شونده روی علامت دوربین آبی کلیک کنید.

ارسال پیام های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

۴) اکنون، عکس یا ویدئوی خود را با زدن بر روی دایره سفید بگیرید. یا آن را از گالری خود انتخاب کنید.

ارسال پیام های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

۵) می‌توانید عکس خود را ویرایش کنید. می‌توانید استیکر، طراحی یا متن را به عکس خود اضافه کنید.

 • برای افزودن متن، در بالا سمت راست روی Aa ضربه بزنید. می‌توانید یک رنگ انتخاب کنید، متن را وارد کنید، سپس روی آن ضربه بزنید و متن را روی عکس قرار دهید.
 • برای طراحی بر روی آیکون قلم‌مو در سمت چپ آیکون Aa بزنید.
 • برای اضافه کردن استیکر، روی آیکون چهره بزنید و از میان استیکرها انتخاب کنید.

۶) برای ارسال عکس یا ویدئوی ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام سه گزینه را در نوار پایینی می‌بینید.

انتخاب گزینه در ارسال پیام های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

View Once: با انتخاب این گزینه شخص یا گروهی که عکس یا ویدئوی ناپدید شونده شما را دریافت می‌کند فقط یک‌بار می‌تواند آن را مشاهده کند. (بعد از یک‌بار دیدن پیام ناپدید می‌شود و دیگر قابل‌مشاهده نیست.)

Allow Replayبا انتخاب این گزینه به گیرنده یا گیرنده‌های عکس یا ویدئوی خود اجازه می‌دهید که قبل از ناپدید شدن عکس یا ویدئو چند بار دیگر آن را ببیند. (چندین بار برای یک دوره محدود اجازه پخش مجدد را می‌دهید.)

Keep in Chat: با انتخاب این گزینه می‌توانید یک پیش‌نمایش از عکس یا ویدئوی ناپدید شونده خود را در دایرکت حفظ کنید. (عکس یا ویدئو به‌صورت دائمی در چت باقی می‌ماند.)

۷) پس از انتخاب گزینه، روی ارسال (Send) در پایین صفحه بزنید.

فرستادن پیام های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

 

روش دوم ارسال پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

۱) وارد اینستاگرام خود شوید.

۲) به دایرکت خود بروید.

۳) در همان لیست دایرکت در پایین صفحه یک علامت دوربین مشاهده می‌کنید. (با زدن روی آن می‌توانید عکس ناپدید شونده خود را تهیه نمایید.)

فرستادن پیام های ناپدید شونده در لیست دایرکت اینستاگرام

۴) همانند مراحل بالا عکس یا ویدئوی خود را انتخاب کنید و آن را ویرایش نمایید.

۵) یکی از سه گزینه را انتخاب کنید. سپس بر روی Send بزنید.

 

نکات مهم در مورد پیام های ناپدید شونده

 • شما نمی‌توانید با زدن بر روی علامت دوربین در بالای صفحه، پیام ناپدید شونده را در دایرکت اینستاگرام ارسال کنید. (این گزینه برای ارسال استوری شماست که بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شود ولی امکانات پیام ناپدید شونده را ندارد.)
 • به خاطر داشته باشید که می‌توانید عکس یا ویدئوهای ناپدید شونده را برای افرادی بفرستید که شما را فالو می‌کنند یا قبلاً پیام‌هایی را باهم ردوبدل کرده باشید.
 • وقتی موارد دیگری (مانند پست‌هایی از فید، متن یا هشتگ) را با استفاده از دایرکت اینستاگرام ارسال می‌کنید، این پیام‌ها از بین نمی‌روند و در مکالمه قابل‌مشاهده خواهند بود.
 • وقتی عکس یا فیلمی را ارسال می‌کنید، در مکالمه با عنوان “Delivered” ظاهر می‌شود.
 • هنگامی‌که مخاطب آن را مشاهده کرد، “Opened” می‌شود.

پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام

اگر به طور کلی در دایرکت خود هی پیامی دریافت نمیکنید حتما با مقاله علت نیامدن پیام در دایرکت اینستاگرام همراه شوید.

چگونه پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام را ببینم یا پاسخ دهم؟

اگر شخصی عکس یا ویدئوی ناپدیدشونده ای را برای شما ارسال کند، آن پیام مانند سایر پیام های دریافتی شما در دایرکت نخواهد بود. بلکه در صفحه لیست دایرکت های شما به صورت یک پیام آبی رنگ به شکل زیر خواهد بود.

دیدن پیام های ناپدید شونده در لیست دایرکت اینستاگرام

در یک گروه، می‌توانید پاسخ‌های همه افراد و اینکه چه کسی دیگری آن پیام را دیده است را ببینید.

برای دیدن پیام ناپدید شونده باید آن چت را باز کنید. سپس روی پیام آبی‌رنگ در صفحه دایرکت بزنید.

همچنین می‌توانید به آن دایرکت بروید و آن پیام ناپدید شونده را مشاهده کنید. حتی بدون رفتن به صفحه چت دایرکت نیز می‌توان بر روی پیام آبی‌رنگ کلیک کرد.

در داخل چت دایرکت، با توجه به گزینه های انتخابی فرد یک پیام آبی رنگ یا تصویر کوچک است. وقتی گزینه Keep in Chat را انتخاب کرده باشید، تصویری کوچک با قابی آبی رنگ در دایرکت نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت یک پیام آبی رنگ خواهید دید.

تصویر زیر زمانی را نشان می‌دهد که شما یک پیام ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام ارسال کرده‌اید یا پیامی ناپدید شونده را دریافت کرده‌اید و دیده‌اید.

 • شماره ۱ زمانی است که ارسال کننده پیام گزینه Allow Replay را انتخاب کرده باشد که می‌توانید در بازه زمانی مشخص آن را دوباره ببینید.
 • در شماره ۲ ارسال کننده بر گزینه View Once زده که بعد از مشاهده دیگر قادر نخواهید بود آن را ببینید.
 • در نهایت شماره ۳ زمانی است که ارسال کننده با انتخاب گزینه Keep in Chat پیام را دائمی کرده است.

دیدن پیام های ناپدید شونده در چت دایرکت اینستاگرام

توجه:

*بعد از دیدن پیام مجدداً بسته به انتخاب گزینه‌ها توسط شخص ارسال‌کننده، ویدئو یا عکس برای همیشه ناپدید خواهد شد. و دیگر نمی‌توانید آن را باز کنید. مگر اینکه گزینه Keep in Chat را انتخاب کرده باشد.

پیام ناپدید شونده با حذف کلی دایرکت اینستاگرام متفاوت است. برای حذف دایرکت به مقاله حذف کلی دایرکت های اینستاگرام در چند گام ساده مراجعه نمایید.

برای پاسخ به عکس یا ویدئوی ناپدید شونده، باید دایرکت را باز کرده و روی پیام ناپدید شونده بزنید.

در قسمت پایین عکس یا ویدئوی ارسالی (Message…) می‌توانید پیام خود را ارسال کنید. یا شما نیز متقابلاً عکس یا ویدئویی بفرستید.

همچنین می‌توانید بعد از دیدن پیام ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام، به‌طور مستقیم در دایرکت پاسخ دهید.

 

کجا عکس‌ها و ویدئوهای ناپدید شونده‌ای را که خودم ارسال کرده‌ام ببینم؟

شما نمی‌توانید عکس‌ها یا ویدئوهای ناپدید شونده‌ای که ارسال کرده‌اید مشاهده کنید، مگر اینکه گزینه Keep in Chat را انتخاب کرده باشید.

اما می‌توانید بینید که آیا ویدئو یا عکس به شخص رسیده است، بازشده است، دوباره پخش‌شده است یا اینکه کسی از پیام شما اسکرین شات گرفته است.

بعد از ارسال عکس یا ویدئو ناپدید شونده، وضعیت پیام (Delivered، Opened، Replayed، Screenshot) را در انتهای مکالمه خود در دایرکت مشاهده خواهید کرد.

کجا عکس‌ها و ویدئوهای ناپدید شونده‌ای را که خودم ارسال کرده‌ام ببینم؟

 

چه مدتی پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام باقی می‌ماند؟

پیشتر، بعد از اینکه شخصی که شما تصویر یا ویدئوی خود را برای او ارسال کرده‌اید، آن را مشاهده می‌کرد، برای همیشه از مکالمه شما ناپدید می‌شود.

اما حالا شما می‌توانید انتخاب کنید که پیام ناپدید شونده شما در دایرکت اینستاگرام به مدت ۲۴ ساعت قابل‌مشاهده باشد. یا با گزینه Keep in Chat، آن را برای همیشه در گپ نگه دارید.

این حرکت کنترل بیشتری را به کاربران می‌دهد. و همچنین می‌تواند افراد را به اشتراک‌گذاری تصاویر صمیمی‌تر و طعنه‌آمیزتر از طریق دایرکت وسوسه کند.

چه مدتی پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام باقی می‌ماند؟

 

اسکرین شات گرفتن از پیام ناپدید شونده

مانند استوری، پیام‌های ناپدید شونده دایرکت اینستاگرام، پیام‌هایی هستند که منقضی می‌شوند. بااین‌حال، پیام‌های ناپدید شونده دایرکت فقط می‌توانند عکس یا ویدئو باشند.

اگر از پیام‌های ناپدید شونده دایرکت اینستاگرام اسکرین شات بگیرید، اینستاگرام به کاربر یا اعضای دیگر گروه اطلاع می‌دهد که از پیام اسکرین شات گرفته‌اید.

اسکرین شات گرفتن از پیام ناپدید شونده

هنگامی که کسی از پیام شما اسکرین شات بگیرد، به شکل زیر در کنار آن علامتی ایجاد می‌شود.

اسکرین شات از پیام های ناپدیدشونده در دایرکت اینستاگرام

 

می‌توان پیام‌های ناپدید شونده را در اینستاگرام ذخیره کرد؟

در حقیقت، اینستاگرام اجازه ذخیره کردن عکس‌ها یا ویدئوهای ناپدید شونده در دایرکت را نمی‌دهد.

بااین‌حال، ممکن است راه‌های فرعی مانند برنامه‌های شخص ثالث یا ضبط کننده‌های صفحه‌نمایش وجود داشته باشد.

می‌توان پیام‌های ناپدید شونده را در اینستاگرام ذخیره کرد؟

دیدن دوباره عکس یکبار مصرف اینستاگرام

اگر میخواهید عکس را اسکرین بگیرید و صاحب عکس متوجه آن نشود قبل از باز کردن عکس. اینترنت خود را خاموش کرده(مطمئن شوید که از هر لحظه اینترنت قطع است) سپس عکس مورد نظر را باز و از آن اسکرین بگیرید. سپس به طور کامل برنامه اینستاگرام را ببندید. حال اینترنت را روشن کرده و وارد اینستاگرام شوید.

اگر یکبار تصویر را باز کرده باشید دیگ نمایش پیدا نخواهد کرد. پس قبل از باز کردن عمل بالا را انجام دهید.

قبل از به پایان رساندن مقاله بهتر است بگوییم که سایت ما انواع خدمات اینستاگرام را ارائه میدهد. یکی از این خدمات فروش لایک است. بنابراین شما میتوانید خرید لایک ایرانی اینستاگرام با قیمتی بسیار مناسب از طریق سایت ما انجام دهید.

کلام آخر

قابلیت اینستاگرام برای ارسال پیام‌های ناپدید شونده به دوستان، یکی دیگر از ویژگی‌های رقابت مستقیم اینستاگرام با اسنپ چت است.

پیچیدگی زیادی در این ویژگی جدید ارسال پیام‌های ناپدید شونده در دایرکت اینستاگرام اضافه نشده است.

اما بزرگ‌ترین تفاوت آن در مقایسه با اسنپ چت این است. که کاربران اکنون می‌توانند تصمیم بگیرند که پیام‌هایی را که در دایرکت اینستاگرام با دیگران به اشتراک می‌گذارند، پس از یک‌بار مشاهده ناپدید شوند. یا قابلیت پخش مجدد داشته باشند یا به‌طور دائم در گپ بمانند.

درباره ی تیم محتوای فالووران

قبلی ریپلای پیام در دایرکت اینستاگرام با چند روش
بعد روش گذاشتن لایو دو نفره در اینستاگرام چگونه است؟

مطلب پیشنهادی

گذاشتن ویدئو طولانی در اینستاگرام

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام (آپلود IGTV)

در این مقاله به مبحث نحوه گذاشتن فیلم طولانی در پست اینستاگرام می پردازیم. همانطور …

18 دیدگاه

 1. چجوری میتونم از حالت ناپدید یک پیام رو در بیارم

  • الناز میرزایی

   بهترین راهش گرفتن اسکرین هستش.
   چون شما نمیتونید به عنوان یک گیرنده یک پیام رو از حالت ناپدید شونده خارج کنید.

 2. پس کسی نمی تونه تو اینستا پیام ناپدیدشونده ما رو سیو کنه؟

  • امین اسم زاده

   درسته که در صورت گرفتن اسکرین‌شات از پیام ناپدیدشونده شما اینستاگرام شما را آگاه می کند و راهی برای ذخیره آن در برنامه اینستاگرام وجود ندارد، اما همیشه راه هایی برای ذخیره تصاویر یا ویدئوها وجود دارد. مثلا استفاده از screen record ها یا عکس گرفتن از صفحه گوشی با گوشی دیگر. پس بهتر است در ارسال پیام‌های ناپدیدشونده نیز احتیاط کنید.

 3. من پیام ناپدیدشونده رو دیدم ولی تا بخوام جواب بدم تموم شد؟ حالا چطوری جوابشو بدم؟

  • امین اسم زاده

   اگر پیام ناپدیدشونده در دایرکت را دیدید و پاسخ ندادید، می توانید در دایرکت به مکالمه خود با شخص ادامه دهید.

 4. ممکنه کسی از پیام اسکرین شات نگیره اما اینستاگرام اون رو به عنوان اسکرین شات گرفته محسوب کنه؟

  • امین اسم زاده

   این امر تقریبا غیر ممکن است مگر اینکه اینستاگرام دچار مشکل شود. در غیر این صورت تنها اگر مخاطب از پیام ناپدید شونده شما اسکرین ‌شات بگیرد، زیر اسم او عبارت Screenshot درج خواهد شد.

 5. موقعی که از پیام ناپدیدشونده اسکرین شات می گیرن نوتیفیکیشنی برای ما ارسال میشه؟

  • امین اسم زاده

   بله، هنگام گرفتن اسکرین شات از پیام ناپدیدشونده در دایرکت اینستاگرام و همچنین هنگامی که آن را دوباره باز می کنند، اینستاگرام در اعلان گوشی شما نوتیفیکیشنی ارسال خواهد کرد.

 6. پیامی ناپدیدشونده ای که دوستم فرستاده بود رو نتونستم ببینم، راهی وجود داره که بتونم دوباره ببینمش؟

  • امین اسم زاده

   امکان دیدن پیام ناپدید شونده بیش از یک‌بار وجود ندارد، مگر اینکه دوست شما گزینه Keep in Chatرو زده باشد. از دوست خود بخواهید تا آن را دوباره برای شما ارسال کند.

 7. نشونه خونده شدن پیام ناپدیدشونده توی دایرکت اینستا چیه؟

 8. چطوری میشه پیام دایرکت رو حذف کرد قبل از اینکه کاربر مقابل ببینه؟

  • پیام هایی که در دایرکت ارسال می کنید می توانید با نگه داشتن پست برای یک لحظه و زدن گزینه Unsend حذف کنید.

 9. میشه یکی از پیامهای ناپدید شونده رو که تو اینستاگرام برای من ارسال کردنو پاک کنم؟

  • پیامی که توسط دیگران برای شما ارسال شده را نمی توانید پاک کنید، مگر اینکه کل دایرکت خود را با فرد موردنظر پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *