قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

قابلیت reels در اینستاگرام و چه کاربردی دارد؟

بازدید : 2,412

امروز میخواهیم بدانیم کاربرد قابلیت reels در اینستاگرام چیست؟

مدیران اینستاگرام تمام سعی خود را میکنند تا بتوانند بیش از پیش این شبکه اجتماعی را قدرتمند ساخته و به هر نحوی از رقبا پیشی بگیرند.

برای مثال قابلیتی که اخیرا اینستاگرام به اپلیکیشن خود اضافه کرده به نوعی الهام گرفتن از برنامه ای مانند تیک تاک است.

این قابلیت که reels نام دارد یکی از جدیدترین آپشن های این شبکه اجتماعی بوده و هدف آن رقابت با tiktok میباشد.

قابلیت reels در اینستاگرام و کاربرد آن

سالهای پیش نیز اینستاگرام از برنامه های دیگر الهام میگرفت و در اپلیکیشن خود آن را پیاده سازی میکرد مانند استوری که اولین بار توسط برنامه اسنپ چت انجام شده بود.

اما با آمدن این قابلیت در اینستاگرام بازدهی بسیار بالا بوده و مورد توجه همه کاربران قرار گرفت.

reels چیست ؟

reels چیست ؟ این قابلیت اینستاگرام به صورت آزمایشی در اینستاگرام قرار گرفت، تا به کاربران این اجازه را بدهد که ویدئوهای کوتاه در حد ۱۵ ثانیه را ثبت کنند، سرعت آن را کم و زیاد کنند. و همچنین بتوانند برای موسیقی های خود تصویر زمینه (background) انتخاب کنند.

reels چیست

طریقه استفاده از این ویدئو به این صورت است ک افراد آن را در استوری خود قرار داده و یا در دایرکت برای دوستان خود ارسال کنند.

همچنین قسمتی در اینستاگرام تحت عنوان top reels اضافه شده که کاربران بعد از ادیت ویدئوهای خود بتوانند آن را انتشار دهند. (این قسمت در کنار بومرنگ اینستاگرام قرار دارد.)

reels چیست

قابلیت reels در اینستاگرام

ازآنجایی که کاربران برزیلی آشنایی بیشتری با ادیت و اشتراک گذاری ویدئو ها دارند مدیران اینستاگرام در ابتدا این قابلیت را در کشور برزیل به صورت آزمایشی قرار دادند. و از ابتدا هدف این بود که کاربران tiktok نیز بیشتر به اپلیکیشن اینستاگرام جذب شوند.

زیرا مدتی است به دلیل امکانات خوب کاربران تیک تاک هرروز در حال افزایش هستند و رقیبی مانند اینستاگرام دوست ندارد که کاربران خود را از دست بدهد.

از آنجایی که کاربران علاقه زیادی به ویدئوها و ویرایش آن ها نشان میدهند این شبکه اجتماعی قصد داشت قابلیتی تحت عنوان scenes اضافه نماید. تا کاربران بتوانند فیلم و موسیقی را به سلیقه خود ادیت و سپس منتشر کنند. که بعدها نام آن عوض شده و با نام کنونی به اینستاگرام اضافه شد.

اگر می خواهید در استوری خود آهنگ بگذارید، به مقاله ما در سایت سری بزنید.

کاربرد قابلیت reels در اینستاگرام و فرق آن با این قابلیت در تیک تاک

 

قابلیت های دیگر reels:

  • شما میتوانید ویدئوهای بی صدا ضبط کرده و موسیقی مورد علاقه خود را روی آن قرار دهید.
  • با این قابلیت میتوانید افکت های مختلف روی ویدئو قرار داده، در حالی که سرعت آن کاهش پیدا نکند.
  • reels به افراد کمک میکند ویدئوهای جذابتری بسازند و در فضای مجازی باهم رقابت کنند. (زیرا استفاده از اینستاگرام به نحوی شده که افراد دوست دارد تمام قابلیت ها را آموزش دیده و با استفاده از آنها بازدید پیج خود را افزایش دهند.)
  • برای استفاده از آهنگ ها نیز یک بانک موزیک در فیس بوک وجود دارد که از طریق اینستاگرام شما به آن دسترسی پیدا کرده و میتوانید موسیقی خود را بسازید)

کابرد های قابلیت reels در اینستاگرام زیاد است که ما به کلیدی ترین نکات اشاره کردیم. و چون این قابلیت هنوز در حالت آزمایشی قرار دارد در حال حاضر تمام کارایی های آن مشخص نیست.

نکته: استفاده از نرم افزارهایی برای ادیت ویدئو و اهنگ نیازمند تبحر و یا آموزش های زیادی هستند. اما قابلیت هایی که در اینستاگرام اضافه میشود در عرض چند دقیقه قابل انجام بوده و افراد میتوانند به راحتی ویدئو خود را تولید و سپس منتشر کنند.

قابلیت های دیگر reels

اگر میخواهید نمونه هایی از reels را دراینستاگرام ببینید میتوانید هشتگ آن را جستجو کرده تا تعدادی از آنها را مشاهده کنید.

قابلیت های دیگر reels

 

reels در اینستاگرام و تیک تاک:

  • اگر از اپلیکیشن تیک تاک استفاده کرده باشید حتما دیده اید که میشود افکت های واقعیت افزوده به ویدئوها اضافه کرد و و همچنین ریمیکس روی آهنگ ها انجام داد که این کار حالا برروی اینستاگرام نیز قابل انجام است.
  • نکته مهم در مورد اپلیکیشن تیک‌ تاک شیوه متفاوت در استفاده از محتواست. و تفاوت های زیادی با اپلیکیشن اینستاگرام دارد و همین تفاوت ها باعث میشود هرکدام از آن ها کاربران خود را داشته باشند.

reels در اینستاگرام و تیک تاک

 

واقعیت افزوده چیست؟

افکت واقعیت افزوده در واقع به ورژنی از واقعیت اطلاق میشود که در آن از نماهای زنده با استفاده از دیجیتال سازی بهره برده اند.

به زبان ساده تر یعنی چیزهایی که در محیط اطراف خود میبینیم به صورت دیجیتالی و کاملا واقعی پیاده سازی شده اند که فقط شامل عکس نیست و میتواند فیلم، آهنگ، صوت و … باشد.

 

چگونه reels را فعال کنیم

حال که کاربرد قابلیت reels در اینستاگرام را بررسی نمودیم میخواهیم بگوییم چگونه reels را فعال کنیم؟

در ابتدا لازم است که که نکته ای را مطرح کنیم و آن در مورد اشتراک گذاری میباشد. اشتراک گذاری به صورت زیر انجام پذیر است.

  1. اشتراک گذاری برای دوستان و نزدیکان یا همان (CLOSE FRIENDS)
  2. اشتراک گذاری عمومی و برای همه (که گاهی ممکن است در قسمت top reels صفحه سرچ نیز نمایش داده شود)

چگونه reels را فعال کنیم

 

آموزش فعال سازی reels اینستاگرام

برای اینکه به طور دقیق با این ابزار کار کنید باید مراحل زیر را دنبال نمایید.

در قسمت استوری ها، یک منو تحت عنوان reels قرار داده شده است.

ویدیو را انتخاب و با دکمه reels آن را ضبط نمایید. سپس یک موزیک با آن ترکیب کنید.
اکنون افکت مورد نظر را انتخاب کرده تا به برنامه شما اضافه گردد.

اکنون میتوانید سرعت ویدیو را کم یا زیاد نمایید. (تا ۱۵ ثانیه از یک ویدیو را پخش میکند.)

در انتها نیز میتوانید کاور ویدیو را تعییر دهید. بهتر است از یک تصویر زیبا و مرتبط با ویدیو استفاده کنید. در انتها نیز ویدیو را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آموزش فعال سازی reels 

طبق گفته کارشناسان قابلیت reels در اینستاگرام تفاوت هایی با reels در تیک تاک دارد
هدف آن ها از ارائه ابزار، این بوده که کاربران خود را راضی نگه دارند و امکانات جدیدی به آن ها ارائه دهند.

همچنین روزانه ۵۰۰ میلیون نفر استوری های را چک کرده و علاقه زیادی به ویدئوهای کوتاه نشان میدهند. و به دلیل اینکه در ورژن های قبلی اجازه گذاشتن کلیپ های کوتاه وجود نداشت افراد زیادی از این موضوع ناراضی بودند.

پس چه این قابلیت کپی باشد و چه نباشد مهم این است که امکانات این شبکه اجتماعی هرروز بیش از پیش میشود. و کاربران واقعا در استفاده از آن راضی هستند.

اگر به قابلیت های خاص علاقمند هستید ممکن است بخواهید حالت تاریک اینستاگرام را نیز فعال کنید برای این کار به مقاله حالت شب یا Dark Mode سری بزنید.

آموزش کار با ابزار reels اینستاگرام

 

کار با ابزار reels برای اکانت های تجاری

همانطور که متوجه شده اید قابلیت reels در اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن ویدیو ها به کار میرود. موضوعی که برای اکانت های تجاری نیز مهم است دیده شدن توسط بسیاری از افراد میباشد.

پس در واقع این قابلیت به اکانت های تجاری نیز فرصت بازدید بیشتر میدهد. و بسیار نیز برای تولید کنندگان محتوا جذاب و مفید خواهد بود.

کار با ابزار reels برای اکانت های تجاری

پس اگر شما نیز یک اکانت تجاری دارید حتما از این قابلیت برای بهبود عملکرد پیج خود کمک بگیرید تا بازخورد کاربران خود را مشاهده کنید.

در این مقاله سعی میکنیم ۲ روش بازاریابی برای استفاده از Reels در اکانت های تجاری را برایتان شرح دهیم.

Reels بسیار جذاب طراحی شده است و به کمک افکت های مختلف میتوان تغییرات بسیار خاصی در ویدیو ها اعمال نمود. که همین موضوع باعث میشود بتوانید در کسب و کار خود از این قابلیت استفاده نمایید.

با این قابلیت دیگر نیاز نیست از اپلیکیشن های مختلف برای ساخت و تغییر ویدیو استفاده نمایید.

همچین این قابلیت به شما اجازه میدهد تا محتواهای آموزشی باکیفیت نیز تولید نمایید. و دقیقا موضوعی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. و میخواهند که از این قابلیت استفاده نمایند.

کار با ابزار reels برای اکانت های تجاری

نکاتی درباره reels

از آنجایی که Reels کاملا جدید است هنوز اطلاعات دقیقی درباره الگوریتم ها و نحوه کار آن منتشر نشده است. پس نمیتوان به طور دقیق گفت که چه هشتگ هایی را باید برای آن به کار برد که پر بازدید باشند.

اما چیزی که تجربه نشان داده استفاده از هشتگ و همچنین تولید محتوای باکیفیت و موارد این چنینی برای تمامی بازدید ها مفید خواهند بود.

ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال بالا بردن بازدیدهای ویدیو و همچنین بالا بردن تعداد فالوورهای خود هستید حتما از Reels استفاده کنید.

نکاتی درباره reels

درست است که این روزا بسیاری از اکانت های تجاری از آن استفاده میکنند. اما برای اکانت های معمولی نیز بسیار موثر خواهد بود.

هر زمان که اطلاعات جدیدی در مورد این قابلیت به دست ما برسد حتما در سایت با شما درمیان خواهیم گذاشت. تا شما بتوانید با قدرت هرچه بیشتر از Reels ها برای بالا بردن بازدیدهای ویدیوی خود استفاده نمایید.

اگر به دنبال روش های بهتر دیده شدن و افزایش بازدید در اینستاگرام هستید حتما به مقاله ما در سایت نگاهی بیندازید.

نکاتی درباره reels

 

قبل از به پایان رساندن مقاله باید بگوییم خرید فالوور ایرانی اینستاگرام را میتوانید با قیمتی بسیار مناسب از طریق سایت ما انجام دهید.

سخن آخر در مورد قابلیت reels در اینستاگرام

ما در این مقاله سعی کردیم کاربرد قابلیت reels در اینستاگرام را به طور کامل توصیف نماییم. با این کار به شما کمک کنیم تا بتوانید ویدئوهای خود را ادیت کرده و آن ها را منتشرکنید.

اگر میخواهید در بین مخاطبان پیج خود محبوب باشید حتما از این قابلیت در آینده استفاده کنید. چون افراد بسیار زیادی استوری ها را چک میکنند. و اگر بتوانید ویدئوی بسیار خوبی بسازید قطعا مورد توجه آنان قرار خواهید گرفت.

 

درباره ی تیم محتوای فالووران

تمامی آموزش های تیم فالووران با عشق و علاقه برای کاربران تدارک دیده میشود تا بتوانند در زمینه شبکه های اجتماعی دانش خود را بالا ببرند
قبلی آموزش تصویری ایجاد نظرسنجی برای استوری اینستاگرام
بعد قابلیت access data در اینستاگرام

مطلب پیشنهادی

جذب فالوور از طریق استوری اینستاگرام

آموزش جذب فالوور از طریق استوری اینستاگرام

آیا هنوز درباره جذب فالوور از طریق استوری اینستاگرام دچار تردید هستید؟ استوری های اینستاگرام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *