قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نحوه اجرای یک takeover موفقیت‌آمیز اینستاگرام

بازدید : 122

میزبانی takeover اینستاگرام یکی از ساده‌ترین راه‌های دستیابی به فالووران جدید و ایجاد برند خود در اینستاگرام است. این یک همکاری برد-برد برای هر دو طرف، یعنی برند و اینفلوئنسر است.

اگر به فکر اجرای takeover اینستاگرام هستید، در این مقاله همه مواردی که باید بدانید وجود دارد. با ما همراه شوید.

 

takeover اینستاگرام چیست؟

takeover اینستاگرام فرآیند “واگذاری” اکانت خود به شخص دیگری است. بدین‌صورت اجازه کنترل برند تجاری خود را به آنها می‌دهید.

اجرای takeover اینستاگرام

در هنگام takeover، شما به شخص دیگری اجازه می‌دهید حساب شما را اداره کند. بدین معنا که پست‌های معمول اینستاگرام شما را منتشر کند. محتوای پست های مهمانان شما به‌طور معمول به آنها بستگی دارد. در طول زمان رویداد، آنها صاحبان اکانت شما هستند.

معمولا، takeover یک روز به طول می‌انجامد. که اغلب ممکن است هم‌زمان با یک رویداد خاص باشد.

 

چگونه takeover اینستاگرام کار می‌کند؟

به takeover اینستاگرام به‌عنوان یک تاکتیک جدید برای جمع‌آوری محتوای تولیدشده توسط کاربر که به نفع برند شما است، فکر کنید. تفاوت در این است که شما کاملاً کنترل‌کننده محتوا نیستید. بلکه شخص دیگری که به او اعتماد دارید این کار را از طرف شما انجام می دهد.

اجرای takeover اینستاگرام

شما به‌جای اداره محتوایی که دیگران در حساب شما ارسال می‌کنند، تعدادی از افراد را برای ارسال مستقیم در پروفایل خود انتخاب می‌کنید.

بنابراین، به چه دلیلی شما باید takeover اینستاگرام را اجرا کنید؟

 

مزایای میزبانی takeover اینستاگرام

دلایل زیادی برای در نظر گرفتن میزبانی takeover اینستاگرام وجود دارد.

اجرای takeover اینستاگرام

 

آگاهی از برند

یکی از مهم‌ترین دلایل اجرای takeover اینستاگرام، تقویت آگاهی از برند شما است.

دعوت از یک اینفلوئنسر یا شخصی که فالووران زیادی در صنعت شما دارد، می‌تواند فرصتی عالی برای رسیدن به مخاطبان مناسب باشد. برند شما با آشنایی با فالووران جدید به معتبرترین روش در حال گسترش است.

 

افزایش تعامل

takeover اینستاگرام می‌تواند با دعوت افراد بیشتر به لایک کردن و کامنت گذاشتن در پست‌های شما، تعامل شما را تقویت کند.

takeover استوری های اینستاگرام با استیکرهای سؤالی، آزمون‌ها و غیره می‌تواند باعث افزایش تعامل شود. شما می‌توانید با محتوایی که اصالت بیشتری دارد، مخاطبان خود را جذب کنید.

 

ایجاد اعتماد

takeover موفقیت‌آمیز اینستاگرام می‌تواند ارزش طولانی‌مدت داشته باشد. ابتدا شما باید از افراد مناسب برای تصاحب حساب خود دعوت به عمل آورید. در این هنگام فالووران شما شروع به اعتماد به همکاری‌های شما می‌کنند.

دعوت از شخص درست برای takeover اکانت خود، می‌تواند پایه اصلی برای ایجاد اعتماد بین برند و فالووران شما باشد. فالووران هرچه بیشتر به مهمانان شما اعتماد کنند، جلب‌توجه آنها در آینده آسان‌تر خواهد شد.

 

ساخت جامعه خود

هنگامی‌که در مراحل اولیه ساخت جامعه خود هستید، takeover اینستاگرام می‌تواند ایده آل باشد.

این کار اولا باعث اعتمادسازی میان جامعه شما می‌شود. به‌علاوه موجب “متقاعد کردن” مخاطبان جدید برای به‌روز ماندن در مراحل بعدی شما است.

شما می‌خواهید با ایجاد اعتقاد به ارزش‌ها و محتوای خود، به آنها دلیلی برای بازگشت دهید.

یک مهمان معتبر به‌عنوان حامی دیگری که از برند شما حمایت می‌کند، خدمت می‌کند. آنها می‌توانند ارزش های برند شما را منعکس کنند. بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی را برای انتخاب آنها صرف می‌کنید.

 

حمایت کارمندان

تمام takeover های اینستاگرام شامل اینفلوئنسرها و مشارکت افراد خارج از شرکت نیست. در takeover داخلی، تیم‌های شما برای یک روز حساب اینستاگرام شما را تصاحب و اداره می‌کنند.

اجرای takeover اینستاگرام

takeover اینستاگرام که کارمندان شما را درگیر می‌کند می‌تواند فرهنگ برند و تیم شما را تقویت کند.

این باعث می‌شود تیم شما احساس کند در برنامه بازاریابی شما بیشتر درگیر است. همچنین به فالووران شما نیز ایده‌ای از کارهای روزمره شما در بین همکاران می‌دهد.

این یک وضعیت برد-برد است!

 

نحوه میزبانی یک takeover موفقیت‌آمیز در اینستاگرام

بیایید به مراحل عملی اجرای یک takeover (تیک اور) موفق اینستاگرام بپردازیم.

اجرای takeover اینستاگرام

برنامه‌ریزی و میزبانی takeover برند آسان است. اما هنوز هم باید به سراغ لجستیک بروید تا takeover شما با موفقیت انجام شود.

سه مرحله اصلی در روند برنامه ریزی یک takeover (تیک اور) موفق اینستاگرام وجود دارد:

 • تصمیم‌گیری در مورد مهمانی که کنترل اکانت اینستاگرام شما را بر عهده بگیرد.
 • برنامه ریزی برای نحوه تبلیغ این رویداد
 • ایجاد دستورالعمل‌هایی برای takeover که مهمان شما از آن پیروی خواهد کرد.

بیایید به نوبت به آنها بپردازیم.

 

تصمیم گیری در مورد مهمان اداره‌کننده takeover اینستاگرام شما

اولین قدم ایجاد لیستی از مهمانان بالقوه برای takeover اینستاگرام است. شما باید به معیارهایی فکر کنید که در تصمیم نهایی شما تأثیرگذار است.

اجرای takeover اینستاگرام

موضوع: به موضوعی فکر کنید که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید. در مورد میهمانانی که می‌توانند در مورد آن صحبت کنند، تحقیق کنید.

محبوبیت مهمان: هنگامی‌که می‌خواهید دسترسی خود را گسترش دهید، تعداد فالووران، میزان تعامل یا محبوبیت روزافزون میهمانان بالقوه خود را در نظر بگیرید. مراقب باشید، تعداد فالووران همیشه نشانه واقعی محبوبیت شخصی نیست. ممکن است فالووران جعلی (فیک) باشند.

تناسب برند: مهم است پیش از اینکه به مهمانان بالقوه خود دسترسی به اکانت دهید، در مورد آنها تحقیق کنید. به محتوای آنها و اینکه آیا آنها مناسب تبلیغ برند شما هستند، توجه کنید. اگر می‌خواهید در فالووران خود اعتماد ایجاد کنید این امر اهمیت به سزایی دارد.

در دسترس بودن: گاهی شما نیاز دارید که میزبانی یک takeover اینستاگرام را در اسرع وقت انجام دهید. ممکن است برخی از مهمانان با مشخصات بالا در مدت کوتاهی در دسترس نباشند. زمان بندی می‌تواند به شما در محدود کردن سایر گزینه‌های شما کمک کند.

بودجه: آیا takeover (تیک اور) اینستاگرام نیاز به بودجه دارد؟ این مشارکت می‌تواند تبلیغات خلاقانه یا هرگونه کمک اضافی برای آگاهی از برند و سایر موارد باشد. بنابراین در ابتدای کار به الزامات خود فکر کنید.

 

تبلیغ برای یک takeover اینستاگرام

تبلیغات برای موفقیت takeover اینستاگرام شما بسیار مهم است.

اولین قدم، اعلام تصرف اکانت شما توسط شخص دیگری است. برند شما و مهمان شما باید تصویری را برای ترویج و تبلیغ takeover برای مخاطبین خود به اشتراک بگذارند.

این پستی است که فالووران را به “یادآوری تاریخ” این اقدام ترغیب می‌کند. این کار باعث آمادگی مخاطب شما با پرسیدن سؤال و یا توجه به فید خود در آن روز می‌شود.

اجرای takeover اینستاگرام

یک پست کافی نیست! حتماً برنامه‌ای را برای فعالیت‌های تبلیغاتی خود ایجاد کنید.

با takeover اکانت خود به عنوان یک رویداد رفتار کنید.

روزهای قبل از takeover: حداقل یک هفته قبل از takeover با اطلاعیه شروع کنید. مطمئن شوید که حداقل چند پست (یا استوری) ایجاد می‌کنید تا به فالووران خود در مورد آن یادآوری کنید. محتوای شما نباید در این مدت یکسان باشد. بنابراین بهتر است چند قالب و تصویر متفاوت در مورد takeover ایجاد کنید.

در روز takeover: می‌توانید در آغاز روز takeover استوری ارسال کنید تا “انتقال اکانت” بین برند و مهمان خود را اعلام کنید. اگر می‌خواهید یک Recap ایجاد کنید، بعداً این روایت را آسان‌تر می‌کند.

Recap: بلافاصله پس از takeover، می‌توانید یک هایلایت استوری ایجاد کنید تا لحظات مهم روز را به اشتراک بگذارید. حتی می‌توانید در مورد آن یک بلاگ بنویسید. تا در آینده آن را به عنوان راهنما در اختیار مهمانان احتمالی قرار دهید.

اجرای takeover اینستاگرام

 

ایجاد دستورالعمل هایی برای takeover اینستاگرام خود

takeover اینستاگرام مانند همکاری با برند است. چه بسیار حرفه‌ای و چه معمولی، شما هنوز هم باید برای آن آماده شوید.

اجرای takeover اینستاگرام

در اینجا جنبه‌هایی وجود دارد که باید در فرایند برنامه‌ریزی خود به آنها توجه کنید.

ارزش‌های برند:

ارزش‌های برند خود را با میهمان خود به اشتراک بگذارید. بنابراین آنها می‌دانند که چه چیزی برای برند شما اهمیت دارد. اگر دستورالعمل‌های برند خود را ثبت نکرده‌اید، مجموعه‌ای از ارزش‌ها که برند شما را توصیف می‌کند، بنویسید. اینها می‌توانند به مهمان شما کمک کنند تا درک کند که چه چیزی برای شما حیاتی و مهم است. همچنین درمی‌یابند که مخاطبان چگونه برند شما را درک می‌کنند.

 

دستورالعمل ارسال پست:

دستورالعمل ارسال پست شما می‌تواند بخشی از استراتژی اینستاگرام شما باشد. آنها می‌توانند شامل تعداد دفعات ارسال، نحوه تعامل با فالووران خود و دستورالعمل‌های خلاقانه برای ابزارها باشند. مهمان شما لزوماً نباید به این موارد پایبند باشد. اما این می‌تواند هنگام معرفی آنها به برند شما نقطه شروع را فراهم کند. برای مثال، رنگ‌های برند شما هنوز هم می‌تواند بخشی از روند takeover باشد تا محتوا را سازگار نگه دارد.

 

برنامه نظارت:

داشتن یک برنامه نظارت که نحوه پاسخ شما به موقعیت‌های مختلف را تعیین کند مفید است. اگر کسی در یکی از پست های شما نظر منفی ارسال کند، چه می‌شود؟ اگر ترول ها در روز takeover اینستاگرام شما کامنت بگذارند چه می‌شود؟ نیازی نیست در هنگام takeover به میزان نگران‌کننده‌ای هوشیار باشید! اما هنوز هم می‌توانید برای تعامل یا هرگونه سؤالی که می‌تواند برند شما را درگیر کند، برنامه داشته باشید.

 

دسترسی به ارسال مطلب:

نکته دیگری که باید هنگام برنامه‌ریزی takeover اینستاگرام موردتوجه قرار دهید، دسترسی است که به ‌حساب خود می‌دهید. می‌توانید به ‌حساب کاربری خود دسترسی کامل بدهید. یا می‌توانید از مهمان بخواهید مطالب خود را از قبل برای شما بفرستد تا بتوانید آن را ارسال کنید. در حالت اول، می‌توانید یک رمز عبور موقت برای حساب کاربری خود ایجاد کنید. سپس بعد از اتمام takeover آن را تغییر دهید تا از امنیت حساب اینستاگرام خود محافظت کنید. اما شاید نگران دادن دسترسی کامل حساب خود به یک مهمان هستید. در این صورت می‌توانید از آنها بخواهید پست های خود را از قبل ارسال کنند. سپس شما در روز takeover، خود پست ها را به اشتراک بگذارید. این ممکن است به‌اندازه گزینه اول معتبر نباشد، اما باز هم می‌تواند جایگزینی برای برند شما باشد.

برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام خود اینجا کلیک کنید.

 

بهترین گزینه ها برای داشتن یک takeover موفق اینستاگرام

حال بیایید به بهترین شیوه‌هایی بپردازیم که takeover اینستاگرام شما را به یک رویداد موفقیت‌آمیز تبدیل می‌کند.

 

تعیین یک هدف

با تعیین یک هدف شروع کنید. آیا می‌خواهید برای ارتقاء سطح آگاهی از برند خود اقدام به اجرای یک takeover کنید؟ آیا می‌خواهید نحوه کار در شرکت خود به صورت اجمالی به اشتراک بگذارید؟ اهداف شما، برنامه شما را در مورد چگونگی استفاده حداکثری از takeover خود تعیین می‌کند.

اجرای takeover اینستاگرام

فراموش نکنید که با مراجعه به آنالیزهای اینستاگرام خود را اهداف را مرور کنید. به علاوه اینکه چگونه takeover اینستاگرام حساب شما را تقویت کرده است را بررسی کنید.

 

ارتقا و تبلیغ takeover در سایر رسانه های اجتماعی

با تبلیغ در کانال‌های دیگر، موفقیت takeover (تیک اور) اینستاگرام خود را بهبود بخشید. می‌توانید takeover اینستاگرام خود را در سایر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. تبلیغات می‌تواند در ارتباطات ایمیلی شما یا حتی گروه‌های فیسبوک که ممکن است مرتبط باشد، صورت گیرد.

شما همچنین می‌توانید takeover را در بین تیم خود ترویج دهید تا دیگران بتوانند نگاهی به آن داشته باشند.

 

الهام گرفتن از سایر takeover های اینستاگرام

اگر به دنبال الهام و ایده‌های خلاقانه برای takeover خود هستید، به آنچه دیگران انجام می‌دهند نگاه کنید. هشتگ هایی مانند takeover ،#brandtakeover# و TakeoverTuesday# بسیار مرسوم هستند. اما می‌توانید برای اجرای takeover از هشتگ برند نیز استفاده کنید.

اجرای takeover اینستاگرام

برای انتخاب هشتگ های مناسب اینجا کلیک کنید.

 

ترکیب فید و استوری های اینستاگرام در takeover

نیازی به محدود کردن فرمت takeover اینستاگرام شما به یک قالب نیست. شما می‌توانید برای فید اینستاگرام خود پست ایجاد کنید. اما همچنین می‌توانید در طول روز استوری ها را به اشتراک بگذارید.

اجرای takeover اینستاگرام

این بستگی به میزان دسترسی مهمان شما، مهارت‌های خلاقانه آنها و تعهد به همکاری دارد. گزینه‌ها بی‌پایان هستند!

 

متفاوت کردن آن از پست های معمول خود

پست های takeover اینستاگرام شما باید متفاوت از پست‌های معمول شما باشد. پست ها باید با اصالت، محتوای خلاقانه و در حالت ایده آل افزایش تعامل، از سایرین برجسته شوند.

از امتحان کردن ایده‌های جدید نترسید و به میهمان خود اجازه دهید تاکتیک‌های خلاقانه جدید را کشف کند. مثلاً اگر قبلاً تمام استیکرهای اینستاگرام را امتحان نکرده‌اید، takeover یک فرصت عالی برای درگیر شدن بیشتر با ویژگی‌های جدید است.

به یاد داشته باشید که اجازه دهید مهمانان شما، خود را بیان کنند. تا زمانی که آنها به رهنمودهای کلی برند شما پایبند باشند، باید بتوانند خود واقعی‌شان را در اکانت شما برجسته کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین اپلیکیشن های ادیت عکس برای اینستاگرام را مطالعه نمایید.

 

سخن پایانی

takeover اینستاگرام می‌تواند به برند شما کمک کند تا مخاطبان جدیدی پیدا کنید. همچنین می‌تواند در هنگام ساخت جامعه، تعامل شما را تقویت کند.

تمام آنچه شما نیاز دارید طرحی است که اهداف شما را منعکس می‌کند.

به بهترین شیوه‌ها در مورد چگونگی برنامه‌ریزی و اجرای موفقیت‌آمیز takeover اینستاگرام توجه کنید. در اینجا نکاتی که باید روی آنها تمرکز کنید وجود دارد.

هدف خود را تعیین کنید: در مورد اهداف خود تصمیم بگیرید. سپس کشف کنید که چگونه takeover اینستاگرام به شما در دستیابی به آنها کمک می‌کند.

تحقیق خود را انجام دهید: برای یافتن بهترین مهمان‌ها برای takeover برند خود، از هیچ تحقیقی فروگذار نکنید. تناسب صحیح مهمان می‌تواند کلید موفقیت شما باشد.

یک برنامه تبلیغاتی ایجاد کنید: یک برنامه تبلیغاتی را برای takeover اینستاگرام خود تنظیم کنید. فالووران شما باید از قبل بدانند چه زمانی این اتفاق می‌افتد.

خلاق باشید: ایده‌های جدید را به‌عنوان بخشی از برنامه takeover خود امتحان کنید. Takeover و کمی آزادی عمل به میهمانان اجازه می‌دهد خلاقیت خود را ابراز کنند.

موفقیت را اندازه‌گیری کنید: بهترین راه برای تشخیص موفقیت‌آمیز بودن takeover، اندازه‌گیری آن نسبت به اهداف اولیه شما است. به آنالیزها یا داده‌های کیفی که موفقیت تاکتیک‌های شما را تعیین می‌کند نگاه کنید.

با برنامه‌ریزی صحیح، takeover اینستاگرام شما می‌تواند یک مزیت نیرومند در رقابت را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین به شما در پیشرفت استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود کمک کند!

درباره ی زینت حدادی

مطلب پیشنهادی

مسابقات اینستاگرام

۷ ایده مسابقات اینستاگرام برای افزایش آگاهی از برند

حساب های اینستاگرام که مسابقه برگزار می کنند در مقایسه با بقیه مزایای زیادی کسب …

8 دیدگاه

 1. توی takeover باید یوزر و پسوورد رو به مهمان حتما بدیم؟

  • امین اسم زاده

   بله نحوه صحیح takeover اینستاگرام به این صورت هست که در طول رویداد به طور کامل اداره و کنترل اکانت رو به مهمان میسپارید ولی بعد از رویداد می تونید پسووردتون رو عوض کنید. البته می تونید پست ها رو از مهمان بگیرید و خودتون منتشر کنید که خب تا حدی از حالت takeover خارج هست این روش.

 2. محمود کوپولو

  در طول takeover چندتا پست میشه گذاشت؟

  • امین اسم زاده

   بیشتر بستگی به صاحب اکانت داره. ولی در کل به توافق مابین صاحب اکانت و مهمان بستگی داره.

 3. چه نوع محتوایی رو میشه به اشتراک گذاشت؟

  • امین اسم زاده

   میتونید عکس، ویدئو، موسیقی، استوری، پست، لایو و در کل هر نوع محتوایی رو به اشتراک بذارید.

 4. ما خودمونم در طول takeover می تونیم توی اکانت باشیم و کامنت ها رو جواب بدیم؟

  • امین اسم زاده

   بله شما می تونید در اکانت حضور داشته باشید ولی بهتره پاسخی به کامنت ها از طرف شما داده نشود و کنترل پیج تماما در اختیار مهمان باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *