ترفندهای اینستاگرام

ذخیره فیلم از اینستاگرام با 5 روش ساده و کاربردی

با مقاله ذخیره فیلم از اینستاگرام با شما هستیم. روش ذخیره پست های اینستاگرام در گالری موضوعی است امروز به شما آموزش می دهیم. گاهی در اینستاگرام عکس‌ها و ویدئو های بسیار خوبی می‌بینید که شاید بخواهید آنها را ذخیره و دانلود کنید. متأسفانه اینستاگرام راهی مستقیم برای ذخیره محتوای خود ارائه نمی‌دهد. اما نگران نباشید، همیشه راهی برای انجام این کار وجود دارد.

دانلود فیلم از اینستاگرام و ذخیره در گالری

مزایای دانلود فیلم از اینستاگرام

 ذخیره فیلم از اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا:

 • مطالب مفید را با کاربران خود به اشتراک بگذارید.
 • تعامل را در اینستاگرام افزایش دهید.
 • ارتباط و همکاری با سایر کاربران داشته باشید.

به‌علاوه، شما می‌توانید برخی از فیلم ها را ذخیره کنید تا بعداً آن را تماشا کنید. دانلود فیلم از اینستاگرام به راحتی در این مقاله قابل انجام است و ما روش های مختلف آن را به شما یاد می دهیم.

همانطور که می دانید با استفاده از اپلیکیشن های شخص ثالث می توان به دانلود ویدئوها و عکس های اینستاگرام پرداخت. اما آیا راهی برای ذخیره یا دانلود آنها داخل برنامه اینستاگرام وجود دارد؟

در ویدئوی بالا به آموزش نحوه ذخیره ویدئوهای اینستاگرام پرداخته ایم. در ادامه مقاله به روش های ذخیره و دانلود ویدئو ها و عکس های اینستاگرام می پردازیم. با ما همراه شوید.

برای دانلود فیلم از اینستاگرام و ذخیره در گالری راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه هرکدام را به طور جداگانه ای توضیح داده ایم.

مقاله آموزش بلاک و مسدودسازی کاربر در اینستاگرام را مشاهده کنید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

5 راه ساده برای ذخیره و دانلود ویدئو های اینستاگرام

در ابتدا اینستاگرام به خاطر عکس‌های به اشتراک گذاشته‌شده توسط کاربران شناخته می‌شد. اما در حال حاضر فیلم ها بخش بزرگی از محتوای این سرویس رسانه‌های اجتماعی هستند.

این برنامه درواقع گزینه‌ای برای دانلود ویدئوهای اینستاگرامی ارسال‌شده توسط سایرین را به شما نمی‌دهد.

شما می‌توانید لینک پست را کپی کنید و در سایر رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذارید. همچنین می‌توانید آن را درون برنامه ذخیره کنید.

برخی از برنامه‌های شخص ثالث وجود دارد که امکان ذخیره و دانلود ویدئو های اینستاگرام را به شما می‌دهند. شما می‌توانید به کمک آنها استوری و فیلم خود یا دیگران را ذخیره کنید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

نکته: ذخیره و دانلود ویدئو اینستاگرامی سایر کاربران برای استفاده شخصی مجاز است. اما اجازه به اشتراک‌گذاری مجدد ویدئوی شخص دیگر را ندارید! تنها زمانی می‌توانید آن را مجدداً به اشتراک بگذارید که در پست به صاحب آن اشاره کنید! قبل از ارسال مجدد مطالب سایر کاربران، خط مشی کپی‌رایت اینستاگرام را مطالعه کنید.

برای دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با بهترین کیفیت مقاله آن را در سایت مطالعه کنید.

در اینجا چند روش ساده برای ذخیره فیلم از اینستاگرام آورده شده است.

   1. ذخیره پست های اینستاگرام در کالکشن 

این روش به شما کمک می‌کند فیلم ها را در پروفایل شخصی اینستاگرام خود ذخیره کنید. می‌توانید پست های ذخیره‌شده خود را از طریق “Collections” سازمان‌دهی کنید. انجام این کار ساده است. وقتی ویدئویی را مشاهده می‌کنید که می‌خواهید آن را ذخیره کنید، روی آیکون ذخیره در زیر آن کلیک نمایید.

پس‌از اینکه آیکن را لمس کردید، می‌توانید آن را در صفحه Saved پروفایل خود مشاهده کنید. به صفحه پروفایل خود بروید. بر روی سه خط افقی در راست بالا کلیک کنید. با انتخاب گزینه Saved می‌توانید به آن ویدیو دسترسی پیدا کنید.

برای ذخیره فیلم در یک مجموعه (Collection) خاص که ایجاد کرده‌اید، روی آیکون ذخیره ضربه بزنید و نگه‌دارید. سپس انتخاب کنید که در کدام مجموعه می‌خواهید ویدئو را ذخیره کنید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

این روش به شما امکان می‌دهد هر زمان که بخواهید بازگردید و آن ویدئو را دوباره تماشا کنید. اما، شما نمی‌توانید محتوا را از طریق Collections در فید شخصی خود بازنشر دهید.

شاید خواندن مطلب جلوگیری از پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام برای شما مفید باشد.

2. ذخیره فیلمهای استوری اینستاگرام 

شما یک ویدئو را برای پروفایل یا استوری خود در اینستاگرام ایجاد می‌کنید. پس از اتمام ایجاد ویدئو می‌توانید به‌راحتی ذخیره فیلم از اینستاگرام را انجام دهید.

ابتدا به‌سادگی ویدئو خود را ضبط کنید. پیش از ارسال آن در فید یا استوری خود، روی دکمه دانلود موجود در بالای صفحه کلیک کنید.

با این کار شما می‌توانید ویدئوهایی که برای فید یا استوری اینستاگرام خود ایجاد می‌کنید را ذخیره نمایید.

با رفتن به استوری خود و مشاهده ویدئو شروع کنید. در گوشه سمت راست پایین، برای گزینه‌های بیشتر، روی سه‌نقطه کلیک کنید.

سپس به منویی منتقل می‌شوید که می‌توانید بر روی ذخیره ویدئو ضربه بزنید. سپس ویدیوی شما مستقیماً بر روی موبایل شما دانلود می‌شود.

نکته: به Settings >> Privacy and Security >>  Story Controls بروید. سپس گزینه را به Save to Camera تغییر دهید. بدین ترتیب تمام استوری های اینستاگرام خود را به‌طور خودکار در تلفن همراه خود ذخیره کنید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

3. ضبط استوری های اینستاگرام به صورت دستی

اینستاگرام اجازه دانلود ویدئو های موجود در فید یا استوری سایر کاربران را به شما نمی‌دهد.

اما زمانی که مجوز ارسال‌ کننده اصلی پست را داشته باشید، به راحتی می توانید پست های اینستاگرام را در گالری ذخیره کنید. چندین راه‌حل هم برای آن وجود دارد. یک راه آسان برای ذخیره فیلم های اینستاگرام، ضبط صفحه‌نمایش در هنگام پخش فیلم است.

کاربران iOS می‌توانند این کار را در پنج مرحله انجام دهند:

 1. برای رسیدن به Control Center، صفحه آیفون خود را از پایین به بالا بکشید.
 2. دکمه ضبط (Record Button) دایره‌ای را فشار دهید.
 3. روی شروع ضبط (Start Recording) ضربه بزنید. اکنون شمارش معکوس سه ثانیه پیش از ضبط آغاز می‌شود.
 4. فیلم خود را ضبط کنید.
 5. دوباره Control Center را باز کنید و برای متوقف کردن، روی دکمه ضبط مدور قرمز ضربه بزنید.

ویدئوی ضبط‌ شده شما اکنون در برنامه photos موجود است.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

اندروید در حال حاضر عملکرد داخلی ندارد که به شما امکان دهد صفحه‌نمایش را ضبط کنید. اما برنامه‌های بسیار خوبی وجود دارند که به شما امکان انجام این کار را می‌دهند. چند مورد از آنها عبارتند از:

 • DU Recorder
 • AZ Recorder
 • YouTube Gaming
 • ScreenCam
 • RecMe

هر یک از این برنامه ها امکان ضبط باکیفیت صفحه‌نمایش را به شما می‌دهند. به‌علاوه این برنامه ها رایگان هستند.

4. برنامه های دانلود ویدئو از اینستاگرام

آسان‌ترین راه برای ذخیره و دانلود یک ویدیو اینستاگرامی در تلفن همراه خود به‌وسیله یک برنامه شخص ثالث است. این برنامه ها به شما امکان دانلود ویدئو ها را از فید یا استوری اینستاگرام سایر کاربران می‌دهند.

البته توجه داشته باشید که تنها زمانی این کار را انجام دهید که مجوز آنها را دارید. بنابراین شما قادر خواهید بود آن ویدئو را دوباره به اشتراک بگذارید. یا آن را ذخیره کنید تا در زمان دیگری آن ویدئو را مشاهده کنید. در اینجا چند برنامه عالی برای دانلود ویدئو های اینستاگرام معرفی‌شده است.

StorySaver یک برنامه رایگان است که به کاربران امکان دانلود عکس و ویدئو ها از استوری های اینستاگرام را می‌دهد.

کاربران می‌توانند عکس ها را از استوری های کاربرانی که آنها فالو می‌کنند دانلود کنند.

برنامه کاملا بصری و استفاده آسانی دارد. برای دانلود یک فیلم از اینستاگرام با این برنامه فقط به چند مرحله ساده نیاز است.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

پس از دانلود، می‌توانید ویدئو را در استوری یا فید خود ارسال کنید. البته اجازه و credit به خالق اصلی را فراموش نکنید.

Story Reposter یکی دیگر از برنامه های عالی برای کاربران iOS است.

این برنامه به شما امکان دانلود ویدئو ها از استوری های اینستاگرام کاربران را می‌دهد. مانند StorySaver، می‌توانید فیلم ها و تصاویر را از استوری های مختلف اینستاگرام ذخیره و مجدداً پست کنید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پروفایل فرد منتشرکننده ویدئو را  جستجو کنید. سپس قبل از انتخاب ویدئویی که می‌خواهید دانلود کنید، روی آن کلیک کنید.

برنامه Quick Reposter به شما امکان ذخیره فیلم از اینستاگرام را میدهد. به‌علاوه می‌توانید آنها را ذخیره و دانلود کنید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

دارای رابط کاربری بسیار بصری و طراحی ساده‌ای است. به‌سادگی لینک مربوط به تصویر یا ویدئویی را که می‌خواهید دانلود کنید را کپی می‌کند. سپس آن را در دستگاه شما ذخیره می‌کند.

 • Quicksave (سیستم عامل اندروید)

Quicksave برنامه عالی دیگری است که مشابه Quick Reposter می‌باشد. برای ذخیره پست، به‌سادگی URL تصویر یا ویدئو را کپی کرده و دانلود را شروع کنید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

این برنامه بیش از سه میلیون بار دانلود شده است. بنابراین با دانلود این برنامه محبوب دانلود ویدئو های اینستاگرام، همراهی‌های فراوان سایر افراد را خواهید داشت.

5. استفاده از دانلود کننده ویدئو اینستاگرام از  طریق وب

تعدادی وب سایت عالی وجود دارد که به شما امکان ذخیره و دانلود ویدئو های اینستاگرام را در رایانه خود می‌دهد.

در اینجا چند وب سایت خوب وجود دارد که به شما امکان دانلود ویدئو را با لینک اینستاگرام می‌دهند:

 • downloaders.hashtagsforlikes.co
 • blastup.com
 • savefromweb.com
 • w3toys.com
 • downloadgram.com

و دوباره فراموش نکنید حتماً اجازه منتشرکننده اصلی را برای دانلود ویدئو های اینستاگرام آنها بگیرید. به‌ ویژه اگر می‌خواهید آن را در اکانت خود دوباره پست کنید.

وب سایت Inngramer

یکی از سایت های عالی برای ذخیره سازی پست اینستاگرام در گالری می باشد. وقتی که وارد صفحه اصلی سایت می شوید، با یک کادری روبرو می شوید که از شما یک ایمیل و لینک دانلود می خواهد. وقتی که لینک را وارد می نمایید و گزینه دانلود را می زنید، می توانید دانلود فایل را انجام دهید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

وب سایت igram

اگر شما از نسخه دسکتاپ اینستا بهره می برید، نمی توانید از اپلیکیش ها در این زمینه استفاده کنید، بنابراین باید از وب سایت هایی نظیر آیگرام برای ذخیره سازی ویدیو و تصاویر در گالری و حافظه سیستم تان استفاده نمایید. ما به شما وب سایت آیگرام را پیشنهاد می کنیم. کارکرد با این سایت کاملا آسان و ساده می باشد. کافیست لینک پست تان را کپی و در کادر مربوطه سایت آیگرام قرار دهید و به راحتی محتوا را دانلود نمایید.

ذخیره فیلم از اینستاگرام

A cheap and valuable panel Discord Smm Panel

دانلود فیلم از اینستاگرام و ذخیره در گالری بدون برنامه

علاوه بر برنامه های کاربردی که برای دانلود مالتی مدیا از اینستاگرام معرفی نموده ایم، شما امکان ذخیره پست اینستاگرام در گالری تان بدون برنامه را با استفاده از وب سایت ها دارا هستید و خیلی راحت با کپی لینک پست مورد نظرتان می توانید ویدیوی مورد علاقه تان را دریافت و در گالری سیو نمایید.

در بخش بالا مهم ترین سایت های دانلود فیلم و تصویر در اینستاگرام را خدمت شما به طور کامل معرفی نموده ایم. ذخیره پست های اینستاگرامی در گالری یکی از روش های متداول و کاربردی است که امروزه توسط افراد زیادی انجام می شود.

چگونه پست های اینستاگرام را در گالری ذخیره کنیم؟

قطعا بسیار سخت است که در طول روز محتوای مفید آموزشی و هر نوع محتوای دیگر را مشاهده می نمایید، ولی نمی توانید آنها را دریافت کنید. قابلیت ذخیره سازی پست های اینستاگرام در گالری وجود ندارد و هنوز در اینستاگرام چنین قابلیتی وجود ندارد و البته نباید نا امید شوید و می توانید از اپلیکشن های ذخیره ساز فیلم و عکس اینستاگرام یا وب سایت ها بهره مند شوید. پس یاد اینجای مقاله گرفتید که چگونه پست های اینستاگرام را در گالری ذخیره کنیم.

سوالات متداول 

 1. چه روش هایی برای دانلود عکس و ویدیو از اینستاگرام و ذخیره در گالری اندروید وجود دارد؟  شما می توانید به وب سایت های دانلود ویدیو از اینستاگرام مراجعه نمایید یا از برنامه های دانلود پست از اینستاگرام استفاده کنید.

2. چگونه ویدیو های اینستاگرام را در اندروید ذخیره کنیم؟  برای ذخیره ویدیو های اینستاگرام دو راه وجود دارد. شما میتوانید اینکار را با سرویس های آنلاین تحت وب یا اپلیکیشن های اندرویدی مثل InstaSave و Fast Save انجام دهید.

3. آیا میتوان محتوای اینستاگرام را ذخیره کرد؟ دانلود و ذخیره فایل محتوا های اینستاگرام از طریق خود برنامه امکان پذیر نیست و شما باید با سرویس های آنلاین یا اپلیکیشن های مختلف اینکار را انجام دهید.

سخن پایانی

مقاله ذخیره فیلم از اینستاگرام به پایان رسید. اکنون ابزار و دانش لازم برای ذخیره و دانلود ویدئو های اینستاگرام را دارید. حالا مطالب عالی را ایجاد و منتشر کنید، یا محتوای عالی تولیدشده توسط کاربر را دوباره ارسال نمایید.

amin.esmzad

چرا مینویسم؟ چون تنها در زمان نوشتن هست که کامل یاد میگیرم. برای همین هست که عاشق نویسندگی هستم. من عاشق تکنولوژی و به خصوص موضوعات وب و شبکه اجتماعی ام . سر همون هرروز تایمی رو برای این موضوع اختصاص میدم و هر آنچه یاد گرفتم رو هم شیر میکنم.

نوشته های مشابه

118 دیدگاه

  1. بله، با دانلود کردن عکس یا ویدئو مورد نظر در دایرکت فرد مورد نظر مطلع نمی شود

  1. در اینستاگرام قانون کپی رایت وجود داره. اگر کسی گزارشی در اینباره بده میتونه باعث بسته شدن پیجتون بشه

  1. وب سایت های Dowmloaders.Hashtagsforlikes.co، Blastup.com، Savefromweb.com، W3toys.com، Downloadgram.com برای دانلود ویدئو خوبن

  1. سایت مخصوص دانلود ویدئو اینستاگرام رو باز کنید و URL رو در کادر مشخص شده پیست کنید.

  1. برنامه های 4k Stogram و Save-o-gram جزء برنامه های خوب برای دانلود چند عکس به صورت هم زمان به حساب میان

  1. برنامه DownloadGram از نظر امنیتی مشکلی نداره و میتونید با خیال راحت از اون استفاده کنید

  1. می تونید از وب سایت های Dowmloaders.Hashtagsforlikes.co، Blastup.com، Savefromweb.com، W3toys.com، Downloadgram.com برای دانلود ویدئو از اینستاگرام استفاده کنید

 1. فقط برنامه هایی که گفتید برای سیستم عامل اندروید مناسبه ؟ یا برنامه های دیگه هم وجود داره؟

  1. تنوع برنامه ها زیاده، ما دو تا از بهترین برنامه های مخصوص دانلود ویدئو از اینستاگرام رو معرفی کردیم

  1. خیر؛ بر عکس خیلی راحته. کافیه لینک ویدئو مورد نظر رو کپی کنید و در کادر مشخص شده پیست کنید. به این صورت برنامه ویدئو رو دانلود میکنه

  1. کافیه URL ویدئو رو کپی کنید و داخل کادر مشخص شده در سایت پیست کنید. به این صورت می تونید ویدئوهای مورد نظرتون رو دانلود کنید.

  1. شما می تونید از برنامه های 4k Stogram و Save-o-gram استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که برای استفاده از این دو برنامه باید هزینه ای رو پرداخت کنید.

  1. DownloadGram یک برنامه خوب و مطمئنه از نظر امنیتی و کار کردن باهش خیلی راحته. تنها نکته ای که هست شما به صورت همزمان نمی تونید چند عکس رو با هم دانلود کنید.

  1. در صورتی که شما بازنشر کنید محتوا رو مشکلی نیست. اما در صورتی که ویدئو یا عکس رو ذخیره و بعد بدون نام بردن از خالق ویدئو یا عکس، محتوا رو مجدد پست کنید بر خلاف قوانین کپی رایت هست. مگر در صورتی که شما از خالق پست اجازه به اشتراک گذاری اون محتوا رو داشته باشید.

  1. بله در صورتی که صفحه خصوصی نباشه می تونید روی سه نقطه بالا سمت راست پستی که می خواهید دانلود کنید بزنید. بعد copy link رو بزنید. سپس به تلگرام برید و لینک رو اونجا paste کنید. از اونجا می تونید ویدئو رو دانلود کنید.

  1. بله، روی سه نقطه بالا سمت راست پست کلیک کنید. بعد به جای copy link، share to رو انتخاب کنید. در اینجا می تونید با انتخاب تلگرام، ویدئو رو در تلگرام به اشتراک بذارید و دانلود و ذخیره کنید.

  1. خیر، در حال حاضر در صورتی که لینک پست اینستاگرامی رو در واتساپ بفرستید، تنها امکان مشاهده پست رو دارید نه دانلود ویدئو رو!

  1. بله، فقط باید ورق بزنید و هر کدام رو دانلود و سپس در گالری ذخیره کنید.

  1. احتمالا صفحه ای میخواید ازش ویدئو رو دانلود کنید خصوصی هست. باید به جای گزینه Copy Link به دنبال Copy Address باشید و از طریق دانلودر وب یا برنامه شخص ثالث اقدام به دانلود ویدئو کنید.

  1. با لمس سه نقطه سمت راست و بالای ویدئو، گزینه Copy Link رو مشاهده خواهید کرد. لینک رو کپی و در کادر وبسایت paste کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا