قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

تکنیک های سئو کلاه سفید برای ویدیوهای یوتیوب

بازدید : 140

تولید محتوای بصری و اشتراک گذاری آنها، یکی از کارهای جذابی است که بسیاری به آن علاقه دارند. یکی از بهترین پلتفرم های دنیا برای اشتراک گذاری محتوای ویدئویی، یوتیوب می باشد. پس از گذشت پروسه تولید محتوای ویدئویی، باید کارهایی را برای دیده شدن محتوای خود بکنید. با انجام برخی از تکنیک های سئو می توانید بازدید کانال یوتیوب خود را بالا ببرید. در ادامه به تکنیک های سئو ویدئوهای یوتیوب می پردازیم.

 

تکنیک های سئو ویدئو های یوتیوب (تکنیک کلاه سفید)

سئو کلاه سفید به معنای استفاده از تکنیک های مورد تایید موتورهای جستجو است. با استفاده از این تکنیک ها به صورت ارگانیک سایت شما رتبه بهتری می گیرد. رتبه بندی و رنکینگ ویدئوها بر عهده خود سیستم یوتیوب می باشد. مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی ویدئو در یوتیوب به صورت زیر می باشد:

 • عنوان
 • کلمات کلیدی موجود در توضیحات
 • برچسب ها یا تگ ها
 • نگه داشتن مخاطب (مدت زمانی که کاربران به مشاهده ویدئوی شما می پردازند.)
 • بازدید ها
 • تعداد اعضای کانال شما
 • لایک ها و دیس لایک ها
 • کامنت ها

در ادامه نحوه بهینه سازی موارد گفته شده را بررسی می کنیم.

 

عنوان

برای ویدئو های خود، عنوان هایی جذاب پیدا کنید. کلمات کلیدی مرتبط را حتما در عنوان ها استفاده کنید. با این کار خزنده های یوتیوب با کراولر ها بهتر و سریع تر ویدئو و محتوای شما را پیدا کنند.

نکته: شما مجاز به استفاده از ۱۰۰ کاراکتر در عناوین یوتیوب می باشید. دقت داشته باشید که در نتایج جست و جو تنها ۵۰-۶۰ کلمه نشان داده می شود. همچنین از عوض کردن عنوان های ویدئو هایتان که فکر می کنید به اندازه کافی خوب نیستند، نترسید.

برای ساخت عنوان و توضیحات سئو شده برای ویدئوهای یوتیوب به مقاله ما در سایت مراجعه کنید.

 

کلمات کلیدی موجود در توضیحات

از توضیحات (Description) به عنوان فرصتی دیگر برای جلب توجه کاربران به سمت ویدئو هایتان استفاده کنید. از کلمات کلیدی که امکان استفاده از آن ها در عنوان وجود نداشته، حتما در توضیحات استفاده کنید. خاص بودن خود و ویدئو هایتان را در توضیحات نیز نشان دهید.

دقت داشته باشید که در خاص جلوه دادن خود نباید زیاده روی کنید. حتما از توضیحاتی مرتبط با ویدئو خود استفاده کنید. از کلمات کلیدی که محتوای شما را توصیف می کنند استفاده کنید. خزنده های یوتیوب و گوگل برای ارائه بهترین نتایج به موتور های جستجو، دائما به روز می شوند.

کلمات کلیدی در یوتیوب

 

برچسب ها یا تگ ها

از کلمات کلیدی به کار برده شده در توضیحات و موارد مرتبط می توانید به عنوان تگ استفاده کنید. حداکثر از ۲۰ مورد به عنوان تگ استفاده کنید. حتما تگ هایی مرتبط با ویدئوی خود استفاده کنید. به این ترتیب کاربران راحت تر می توانند به ویدئو های شما دسترسی پیدا کنند.

تگ ها در یوتیوب

 

حفظ یا نگه داشتن مخاطب

ماندن مخاطب در صفحه ویدئو شما و مشاهده کردن آن به صورت کامل، تاثیر زیادی در سئوی ویدئو هایتان دارد. یعنی ویدئو هایی که کاربران آن ها را به صورت کامل مشاهده می کنند، از دیگر ویدئو هایی که نصفه رها می شوند پیشی می گیرند.

ویدئو هایی که به صورت کامل مشاهده می شوند، نشانگر محتوای غنی و بر آورده شدن انتظار مخاطب می باشد. به این ترتیب برای بالا بردن نرخ ماندگاری در تماشای بیشتر، باید اصل ساخت ویدئو جذاب و خوب که نیاز مخاطب را بر آورده می کند رعایت شود.

بررسی هر ویدئو قبل از انتشار برای رفع اشکال یا باگ ضروری می باشد. با این کار در صورت نیاز می توانید ویدئو خود را ویرایش و سپس منتشر کنید.

پیشنهاد می کنم مقاله نحوه تجزیه و تحلیل کانال یوتیوب را مطالعه کنید.

 

بازدید ها

هر چقدر افراد بیشتری ویدئو شما را مشاهده کنند، تعداد بازدید بالا رفته و ویدئو شما در نتایج یوتیوب بیشتر دیده می شود. تبلیغ یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن بازدید بیشتر می باشد. ویدئو های خود را می توانید در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید.

در پایان ویدئو های ارسالی، ویدئو هایی که قصد ساخت آن ها را دارید تبلیغ کنید.

اگر وبلاگ یا سایت دارید می توانید ویدئوی خود را در آن جا نیز به نمایش بگذارید. ارسال ویدئوی خود به لیست مشترکین نیز یکی از راه های بالا بردن بازدید می باشد.

با پرداخت هزینه ای به سایت یوتیوب، می توانید ویدئو هایتان را در آن تبلیغ کنید. با داشتن کمی خلاقیت می توانید راه های مختلفی برای افزایش بازدید ویدئو هایتان پیدا کنید.

افزایش بازدید ویدئو های یوتیوب

 

تعداد اعضای کانال

تعداد اعضای کانال در کسب رتبه بهتر در یوتیوب و دیده شدن ویدئو هایتان تاثیر زیادی دارد. یعنی کانال هایی که اعضای زیادی دارند، یوتیوب به آن ها رتبه خوبی داده و ویدئو هایشان را بیشتر به نمایش می گذارد.

برای بالا بردن اعضای کانال نیز همان طور که قبلتر اشاره شد، ساخت ویدئو های باکیفیت و جذاب برای رفع نیاز و دغدغه مخاطب می باشد. می توانید در انتهای ویدئو های خود از کاربران بخواهید تا به کانال شما بپیوندند. همچنین با قرار دادن یک واتر مارک روی ویدئو هایتان، می توانید از مخاطبان بخواهید تا عضو کانال شما شوند.

برای افزایش اعضای کانال یوتیوب خود مقاله ما را در سایت بخوانید.

دنبال کردن کانال یوتیوب

 

لایک ها و دیس لایک ها

لایک ها و دیس لایک ها به صورت غیر مستقیم در رتبه بندی کانال یوتیوب شما تاثیر دارد. برای بالا بردن تعداد لایک های خود از مخاطبان بخواهید تا ویدئوی شما را لایک کنند.

 

کامنت ها

برای افزایش کامنت های خود علاوه بر داشتن ویدئوی خوب باید سوالاتی از مخاطبان خود بپرسید. و همچنین در انتها از آن ها بخواهید تا ویدئوی شما را لایک کنند.

توصیه می کنم مقاله راه های افزایش کامنت در اینستاگرام را نیز مطالعه نمایید.

 

بهینه سازی ویدئو های یوتیوب برای گوگل

تقریبا همه مرحله های سئو یوتیوب و افزایش رنک در آن برای گوگل با یکدیگر یکسان است. علاوه بر بهبود رنک ویدئو ها در یوتیوب بهتر است در قسمت نتایج گوگل نیز جزو بهترین ها باشید. به این صورت ترافیک زیادی را از طریق موتور های جستجو، به سمت ویدئو و کانال خود هدایت می کنید.

با داشتن رتبه خوب در گوگل تعداد بازدید ها افزایش زیادی پیدا می کند.

برای بهینه سازی ویدئو خود برای گوگل، می توانید از کلمات کلیدی پر استفاده در جستجوی گوگل استفاده کنید. با جستجوی بعضی از عبارت ها متوجه می شوید که در گوگل برخی از کلمات کلیدی، نتایج ویدئویی دارد. این کلمات برای بهینه سازی از بهترین کلمات می باشند.

 

کلمات کلیدی

یکی از تکنیک های سئو ویدئوهای یوتیوب، پیدا کردن کلمات کلیدی پربازدید می باشد. این کار باعث بهینه سازی ویدئو می شود. همچنین در گرفتن رتبه های بهتر در نتایج جست و جو یوتیوب تاثیر بسیاری دارد.

یکی از راه های پیدا کردن این کلمات کلیدی مراجعه به یوتیوب می باشد. با جستجو کردن کلمه مورد نظر در یوتیوب، طیف وسیعی از کلمات کلیدی مرتبط به شما نمایش داده می شود.

در ویدئو های پربازدید هم می توانید کلمات کلیدی محبوبی را پیدا کنید.

برای این کار ابتدا به کانال های مرتبط با کلمه کلیدی خود مراجعه کنید. سپس ویدئو ها را با فیلتر Most Popular بر اساس میزان محبوبیت طبقه بندی کنید. یکی از ویدئو های مرتبط با کلمه کلیدی خود را باز کنید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی به عنوان، توضیحات و تگ های آن دقت کنید.

ممکن است به مقاله بهترین ابزار انتخاب هشتگ مناسب نیز علاقه مند باشید.

 

سخن پایانی

در این مقاله به تکنیک های سئو ویدئوهای یوتیوب پرداختیم. با دقت به این نکات می توانید سئو ویدئو هایتان را بالا ببرید. و در نتیجه، بازدید ویدئو هایتان را افزایش دهید.

 

درباره ی پشتیبانی فالووران

قبلی ترفندهای بازاریابی در یوتیوب چه هستند و چه مزایایی دارند؟
بعد ترفند های افزایش بازدید یوتیوب

مطلب پیشنهادی

ترفند های افزایش بازدید یوتیوب

ترفند های افزایش بازدید یوتیوب

یوتیوب یکی از بهترین سایت های اشتراک گذاری محتوای ویدئویی در دنیا می باشد. اگر …

10 دیدگاه

 1. چگونه می توان کلمات کلیدی مهم را برای محتوای خود پیدا کنیم ؟

  • الناز میرزایی

   در ویدئو های پر بازدید می توانید کلمات کلیدی محبوبی را پیدا کنید. برای این کار ابتدا به کانال های مرتبط با کلمه کلیدی خود مراجعه کنید. سپس ویدئو ها را با فیلتر Most Popular بر اساس میزان محبوبیت طبقه بندی کنید. یکی از ویدئو های مرتبط با کلمه کلیدی خود را باز کنید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی به عنوان، توضیحات و تگ های آن دقت کنید.

 2. چه ویدئو هایی توسط کاربران به صورت کامل مشاهده می شوند ؟

  • الناز میرزایی

   ویدئو هایی که دارای محتوایی غنی و جذاب می باشند. این ویدئو ها نیاز مخاطب را به صورت کامل رفع می کند.

 3. از چه کلماتی می توان به عنوان برچسب در ویدئو ها استفاده کرد ؟

  • الناز میرزایی

   از کلمات کلیدی به کار برده شده در توضیحات و موارد مرتبط می توانید به عنوان تگ استفاده کنید. بهتر است ۲۰ مورد به عنوان تگ انتخاب کنید. حتما از برچسب های مرتبط با ویدئوی خود استفاده کنید. با این کار کاربران می توانند خیلی راحت تر به ویدئو های شما دسترسی پیدا کنند.

 4. تعداد کاراکتر های مجاز برای نوشتن عنوان در یوتیوب چقدر می باشد ؟

  • الناز میرزایی

   شما مجاز به استفاده از ۱۰۰ کاراکتر در عناوین یوتیوب می باشید. دقت داشته باشید که در نتایج جست و جو تنها ۵۰-۶۰ کلمه نشان داده می شود. به همین دلیل بهتر است عناوین ویدئو های خود را بهینه سازی کنید.

 5. چه فاکتور هایی در رتبه بندی ویدئو در یوتیوب تاثیر دارد ؟

  • الناز میرزایی

   عنوان ویدئو، کلمات کلیدی موجود در توضیحات، برچسب ها یا تگ ها، نگه داشتن مخاطب در ویدئو، بازدید ها، تعداد اعضای کانال شما، لایک ها و دیس لایک ها، کامنت ها از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در رتبه بندی ویدئو های یوتیوب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *