ســوالات متداول

چرا کد تایید دریافت نمی کنید؟

مشکل دریافت کد در تلگرام

با رعایت تمامی نکات زیر برای هر کدام از شبکه های اجتماعی قید شده به راحتی می توانید کد تایید دریافت کنید.
به دلیل مشکلات به وجود آمده برای نسخه ویندوز تلگرام بهتر است برای اولین خرید خود از برنامه تلگرام گوشی استفاده کنید.
از نسخه رسمی تلگرام یا تلگرام ایکس استفاده کنید. از نسخه های غیر رسمی که پروکسی فعال دارند استفاده نکنید.
ای پی شما با ای پی کشوری که از آن شماره دریافت می کنید باید بکسان باشد به همین منظور از فیلترشکن هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند (ترجیحا پولی) و سرورهای اشتراکی کمی داشته باشد.
لوکیشن گوشی خود را خاموش کنید.
دو اکانت در یک تلگرام ایجاد نکنید برای هر اکانت از یک برنامه تلگرام یا سایر برنامه ها برای نسخه تلگرام استفاده کنید.
در صورت رعایت تمامی موارد فوق باز هم موفق به دریافت شماره نشدید شماره را لغو کرده و شماره دیگری را امتحان کنید.

مشکل دریافت کد در واتساپ

ای پی شما با ای پی کشوری که از آن شماره دریافت می کنید باید یکسان باشد به همین منظور از فیلترشکن هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند (ترجیحا پولی) و سرورهای اشتراکی کمی داشته باشد.
از واتس اپ بیزینس که نسخه غیر رسمی است به جای نسخه معمولی استفاده کنید
سعی کنید از کشورهای ارزان مثل قزاقستان،چین و روسیه کمتر استفاده کنید.

مشکل دریافت کد در سرویس های گوگل ،یوتیوب ،جیمیل و غیره

گوگل محدودیت های زیادی برای استفاده از شماره مجازی دارد پس هر شماره ای قابلیت تایید شدن ندارد
ای پی شما با ای پی کشوری که از آن شماره دریافت می کنید باید یکسان باشد به همین منظور از فیلترشکن هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند (ترجیحا پولی) و سرورهای اشتراکی کمی داشته باشد.
در صورت عدم رفع مشکل حافظه یا کش مرورگر خود را پاک کنید و یا از حالت ناشناس مرورگر هم می توانید استفاده کنید برای این کار کلید های کنترل+شیفت N را بزنید و برای اطلاعات بیشتر در اینترنت سرچ کنید.
در صورتی که موفق به دریافت کد نشدید آی پی خود را تغییر داده و از کشور دیگری امتحان کنید.

مشکل دریافت کد در پی پال

ای پی شما با ای پی کشوری که از آن شماره دریافت می کنید باید یکسان باشد به همین منظور از فیلترشکن هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند (ترجیحا پولی) و سرورهای اشتراکی کمی داشته باشد.
از مرورگر ویندوز به جای اپلیکیشن پی پال استفاده کنید.

مشکل دریافت کد در اپل ایدی

ای پی شما با ای پی کشوری که از آن شماره دریافت می کنید باید یکسان باشد به همین منظور از فیلترشکن هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند (ترجیحا پولی) و سرورهای اشتراکی کمی داشته باشد.
از مرورگر ویندوز استفاده کرده و از گوشی یا اپلیکیشن اپل استفاده نکنید.
در صورت عدم دریافت کد ای پی خود را تغییر داده و شماره دیگری را از کشور دیگری امتحان کنید
سعی کنید از شماره های عادی برای ساخت اکانت اپل ایدی استفاده نکنید زیرا این شماره تنها یک بار قابلیت دریافت کد دارند به همین منظور بهتر است از شماره های دائمی استفاده کنید.

مشکل دریافت کد در اینستاگرام

اینستاگرام محدودیت های زیادی برای شماره مجازی قرار داده است و حتی بعد از ورود به اکانت هم ممکن است دچار مشکل شوید اما رعایت نکات و راه اندازی اصولی اینستاگرام این مشکلات را به حداقل می رساند
لوکیشن گوشی را خاموش کنید
ای پی شما با ای پی کشوری که از آن شماره دریافت می کنید باید یکسان باشد به همین منظور از فیلترشکن هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند (ترجیحا پولی) و سرورهای اشتراکی کمی داشته باشد.
شماره مجازی را در اینستاگرامی وارد کنید که روی آن هیچ اکانت دیگری نداشته باشید.
در صورت عدم دریافت کد شماره را لغو کرده و از کشور دیگری امتحان کنید.
قبل از دریافت شماره دیتای نرم افزار را پاک کنید.

مشکل دریافت کد در سایر سرویس ها

به این نکته توجه داشته باشید که برخی از سرویس دهنده ها قابلیت ارسال کد برای شماره مجازی را محدود می کنند که این اتفاق ممکن است برخی مواقع رخ دهد با رعایت موارد زیر می توانید راحت تر از شماره انتخابی خود کد دریافت کنید.
ای پی شما با ای پی کشوری که از آن شماره دریافت می کنید باید یکسان باشد به همین منظور از فیلترشکن هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند (ترجیحا پولی) و سرورهای اشتراکی کمی داشته باشد.
اگر از مرورگر وب استفاده می کنید کش مرورگر را خالی کنید و یا اگر شماره را برای نرم افزای میخواهید نرم افزار را پاک کرده و دوباره نصب کنید و یا دیتای آن را پاک کنید.
شماره کشورهای مختلف را تست کنید.

چرا قبل از دریافت کد و به محض وارد کردن شماره اخطار بن شدن می دهد؟

در برخی مواقع شماره را در سرویس مورد نظر خود وارد کرده و این شماره مورد قبول آن سرویس دهنده قرار نمیگیرد و شما خطا ( بن شدن شماره ) را مشاهده می کنید. در این مواقع شماره را لغو کنید تا هزینه مجدد به کیف پول شما بازگردد و شماره دیگری را امتحان کنید.

با اینکه موجودی هست چرا اخطار شماره موجود نیست داده می شود؟

اعداد موجودی هر کشور براساس موجودی ارزانسل در اپراتور های مخابراتی خارج از کشور است. اما برخی مواقع با وجود داشتن موجودی شماره ای از سمت اپراتور های مخابراتی برای ارزانسل فعال نمی شود و شما با اخطار شماره موجود نیست مواجه می شوید این مشکل به خاطر بروز اختلال در اپراتور های مخابراتی خارج از کشور است و ارزانسل نقشی در آن ندارد اگر شما به عنوان مثال قصد خرید شماره ترکیه که 1 موجود هست را داشته باشید و با زدن دکمه خرید اگر در روند مخابراتی ازسمت خارج از کشوراختلالات یا ممحدودیت هایی در آن لحظه وجود داشته باشد در ان زمان امکان آنلاین شدن شماره برای دریافت پیامک وجود نخواهد داشت در اینگونه موارد کشورهای دیگر را امتحان کنید . این مشکل برای برخی از شماره های کمیاب برخی کشورها ممکن است رخ دهد . تا زمانی که کد تایید را دریافت نکرده باشید هزینه ای از شما کسر نخواهد شد و می توانید با خیال راحت کشورهای دیگر را امتحان کنید.

آیا شماره ها اختصاصی و برای همیشه برای ما هستند؟

شما زمانی می توانید یک شماره را به صورت اختصاصی و برای همیشه برای خود داشته باشید که آن شماره دائمی باشد یعنی قابلیت دریافت پیامک و تماس را داشته و و شما هر زمان که بخواهید می توایند از این شماره استفاده کنید. در ارزانسل شما می توانید شماره عادی دریافت کنید که این شماره ها هم در صورت رعایت نکات فوق کاملا اختصاصی برای شما می باشند.

شماره عادی

این نوع شماره ها از اپراتورهای مخابراتی کشورهای خارجی تهیه شده و بنا به نوع شماره ها و تجربه ما در این حوزه اختصاصی اند بعد از استفاده شماهم به شخص دیگری واگذار نخواهد شد
اگر اکانت خود را اصولی راه اندازی کنید از حسابی که ساخته اید خارج نشوید برای آن حساب نیاز به تالیید پیامکی مجدد نداشته باشید همیشه می توانید از آن استفاده کنید
شماره ها از طرف ارزانسل به هیچ عنوان به شخص دیگری واگذار نخواهد شد اما اگر برخی اپراتورهای خارجی شماره را در اختیار دیگری قرار دادند ارزانسل هیچ تعهدی نسبت به این مسئله ندارد.البته احتمال رخ دادن این مورد بسیار نادر بوده و جای نگرانی نیست. اکانت خود را از ابتدا اصولی درست کرده و رمز دو مرحله ای فعال کنید هیچگاه به این مشکل برنخواهید کرد
بعد از سپری شدن زمان شماره ها به جهت امنیت و هزینه های نگهداری از شبکه خارج شده کس دیگری به آن شماره دسترسی نخواهد داشت بنابراین امکان دریافت کد مجدد وجود ندارد و هر شماره تنها یک بار کد ارسال می کند.

تفاوت قیمت شماره ها برای چیست؟

قیمت گذاری شماره های عادی مختلف بنا به متغیر بودن کشورها و قوانین آن ها تفاوت اپراتورهای مخابراتی و هزینه های متفاوت هر کدام ار آن هاست. از این رو گرانتر بودن هر شماره الزاما به معنای کیفیت بالاتر نیست. مثلا اگر چهار نوع شماره انگلستان برای تلگرام موجود بود الزاما به این معنا نیست که هر کدام از آن ها قیمت بیشتری دارد کیفیت بالاتری دارد بلکه این مسئله کاملا متغیر و بستگی به نوع شماره و قوانین نرم افزارها دارد و تجربه کاربری شما مهمتر از قیمت شماره هاست. ولی به صورت کلی بعضی کشورهای ارزان مانند روسیه و قزاقستان و چین از کیفیت کمتری برخورداند. زیرا تعداد استفاده از این شماره ها به مراتب بیشتر است و نرم افزارهای مختلف حساسیت بیشتری به این شماره ها دارند.
برای تلگرام شماره های ستاره دار کیفیت بهتری دارند چون بدون ریپورت بوده و از ابتدای راه انداری قابلیت ارسال پیام شخصی به افراد را دارند. هنگام راه اندازی هم تلگرام حساسیت کمتری نسبت به آن ها دارد و احتمال مسدودی کم است. البته شماره های بدون ستاره نیز در صورت رعایت اصول مشکلی نخواهند داشت ولی تا حدی ریسک بیشتری دارند.
سعی کنید برای واتساپ از کشورهای ارزان قیمت مانند روسته قزاقستان و چین استفاده نکنید. استفاده بیش از حد از شماره این کشورها باعث شده است که واتساپ حساسیت بیشتری نسبت به آن ها داشته باشد و امکان مسدود شدن شماره توسط واتساپ بیشتر است.
برای سایر سرویس ها نیز به صورت کلی تفاوتی میان شماره ها نیست. مگر اینکه سرویس مورد نظر محدودیت یا حساسیت خاصی داشته باشد.
به صورت کلی اصول راه اندازی نرم افزارها را رعایت کنید. مثل ای پی شما با ای پی کشور مورد نظر هماهنگ باشد و از ای پی اشتراکی استفاده نکنید. از نسخه هایی از نرم افزارها استفاده کنید که حساسیت کمتری روی آن هاست مثل نسخه قدیمی و غیررسمی تلگرام و غیره. این اصول مهم تر از کشور انتخاب شده است. اما شماره کشورها در مواردی متفاوت هستند و برخی کیفیت بهتری دارند. به مرور می توانید تجربه های کاربری نسبت به نوع استفاده ای که از شماره دارید به دست بیاورید.

از کدام کشور بهتر است شماره بگیریم؟

انگلیس – آلمان – آمریکا – کانادا – فرانسه – هلند – مالزی – سوئد – ترکیه و … تجربه نشان می‌دهد کشورهایی که با ستاره مشخص شده‌اند، از ابتدا بدون مسدودیت (ریپورت) هستند و کیفیت بیشتری را دارند. البته همواره در تلاش هستیم تا کشورهای با کیفیت را در ابتدای فهرست قرار دهیم برای واتس‌اپ بهتر است حتما از شماره‌های باکیفیت استفاده کرده و به هیچ عنوان از روسیه، قزاقستان و چین استفاده نکنید. به عنوان نمونه برای واتس‌اپ، کشور بریتانیا هم ارزان و هم بسیار باکیفیت است.

شماره بدون ریپورت یعنی چه و کدام شماره ها این خصوصیت را دارند؟

منظور از مشاره مجازی بدون ریپورت شماره ای است که محدودیتی برای استفاده نداشته باشد. منظور این است که آن شماره مجازی قابلیت ارسال پیام شخصی به افراد را دارد.

شماره تا چه زمان در اختیار ماست؟

شماره ها با بهترین کیفیت موجود تهیه شده و اختصاصی هستند، لذا در اغلب اوقات تا زمانی که از اکانت خود خارج نشوید می توانید از آن استفاده کنید.

آیا شماره در اختیار ما بوده و همیشه می توانیم کد تایید بگیریم؟

دقت داشته باشید که شماره ها فقط یک بار کد تایید ارسال می کنند ولی تا زمانی که از حساب خود خارج نشوید معمولا امکان استفاده از شماره بوده و مشکلی نخواهید داشت.

تفاوت شماره کشورهای مختلف چیست؟

عدد مقابل کشورهای مختلف بیانگر اپراتورهای مخابراتی مختلفی است که شماره های آن ها ارائه می شود. از لحاظ کیفیت معمولا تفاوتی نداشته و فقط به جهت تنوع و موجود بودن همیشگی شماره از اپراتورهای متفاوت اضافه شده است.

آیا شماره ها امن هستند؟

شماره هایی که دریافت می کنید از طرف ارزانسل به هیچ کس دیگری واگذار نمی شود و فقط در راختیار شماست. اما برای حفظ امنیت بیشتر نکات ایمنی سرویس خود را رعایت کنید. مثلا رمز دو مرحله ای تعریف کنید در صورتی وجود رمز دو مرحله ای حتی اگر شخصی به شماره دسترسی پیدا کند تا زمانی که رمز انتخابی شما را نداشته باشد به هیچ وجه نمی توان به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند