قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نحوه ایجاد و استفاده از کالکشن های اینستاگرام

بازدید : 614

آیا زمان آن نرسیده که از ویژگی کالکشن اینستاگرام خود استفاده کنید؟ حتی اگر این ویژگی به‌اندازه استوری های اینستاگرام اعتیادآور نباشد، اما قطعاً یکی از ویژگی‌های مفید است!

 

آموزش ویدئویی ایجاد و مدیریت کالکشن اینستاگرام

اینستاگرام یک پلتفرم رسانه اجتماعی است. به کاربران امکان به نمایش گذاشتن عکس‌ها را مستقیماً از طریق تلفن‌های همراه خود می‌دهد. این پلتفرم همچنین می‌تواند به‌عنوان ابزاری مفید برای ذخیره عکس ها به‌صورت آنلاین استفاده شود.

کالکشن یک ابزار جدید در اینستاگرام است. این ابزار به شما امکان می‌دهد پست ها را در پوشه‌های جداگانه ذخیره و سازماندهی کنید. استفاده از کالکشن اینستاگرام راحت و آسان است. با استفاده از آن شما می‌توانید هر محتوایی را که دوست دارید ذخیره و مرتب کنید.

برای دانلود استوری و پست اینستاگرام به راهنمای ما در سایت مراجعه کنید.

کالکشن اینستاگرام به شما کمک می‌کند محتوای تولیدشده توسط کاربر را جمع‌آوری کنید. به‌علاوه رقیب خود را زیر نظر قرار دهید. و در کل پست هایی را که می‌خواهید، به خاطر بسپارید و پیگیری کنید.

در ادامه نحوه ایجاد، مدیریت و استفاده از کالکشن های اینستاگرام را بیاموزید. به‌علاوه راه‌های استفاده برندها از این ابزار به‌عنوان بخشی از استراتژی اینستاگرام خود را بیاموزید.

کالکشن های اینستاگرام

 

چرا باید از کالکشن اینستاگرام استفاده کنیم؟

ذخیره پست های اینستاگرامی در یک کالکشن می تواند به منظور دلایل مختلف صورت بگیرد. به طور کلی ایجاد کالکشن می تواند روشی راحت برای دنبال کردن ایده ها، جملات الهام بخش، مقصدهای مسافرتی هیجان انگیز، ذخیره آموزش های پرکاربرد، نکات ورزشی و … باشد.

ذخیره کردن پست ها در کالکشن های دسته بندی شده باعث می شود که نیاز به صرف زمان برای پیدا کردن یک پست نشوید. به راحتی با انتخاب کالشکن مربوطه می توانید محتوای مورد نظر را بببینید.

بنابراین کالکشن های (Collection) اینستاگرام روشی عالی برای ذخیره عکس ها یا ویدئوهای اینستاگرامی پست شده می باشند.

 

ایجاد یک کالکشن جدید در اینستاگرام

 1. به صفحه اصلی خود بروید و بر روی Saved در سمت راست ضربه بزنید.

وارد اکانت اینستاگرام شوید و به صفحه اصلی خود بروید. از آنجا، روی سه خط افقی در سمت راست بالا ضربه بزنید. گزینه Saved را انتخاب کنید و به شما امکان می‌دهد وارد کالکشن های خود شوید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. روی + در گوشه بالا سمت راست یا روی «کالکشن ها» در سمت راست کلیک کنید.

در این صفحه باید کالکشن یا کالکشن ها را در سمت راست ” All Posts” مشاهده کنید. برای ایجاد کالکشن جدید، روی علامت + در سمت راست‌بالای صفحه کلیک کنید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. عکس‌های موردنظر خود را که می‌خواهید در کالکشن خود ذخیره کنید را انتخاب کنید.

بعد از زدن +، به صفحه‌ای منتقل خواهید شد که شامل همه عکس‌های ذخیره‌شده اینستاگرام شما است. به میان عکس‌های ذخیره‌شده خود بروید. روی عکس‌هایی که می‌خواهید به کالکشن خود اضافه کنید ضربه بزنید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. کالکشن خود را نام‌گذاری کرده و دکمه “Add” را بزنید.

شما می‌توانید هنگام ایجاد یک کالکشن، نام آن را وارد کنید. به نامی فکر کنید که نشان‌دهنده انواع عکس‌هایی است که می‌خواهید به کالکشن اضافه کنید. سپس روی “Add” ضربه بزنید.

کالکشن های اینستاگرام

اکنون وقتی به صفحه کالکشن خود بازمی‌گردید، باید کالکشن جدیدی را که اخیراً ایجاد کرده‌اید ببینید.

کالکشن های اینستاگرام

 

افزودن پست به یک کالکشن

 1. پستی را که می‌خواهید به کالکشن اضافه کنید انتخاب کنید.

هنگامی‌که یک پست یا عکس خاص را می‌خواهید به کالکشن خود اضافه کنید، می‌توانید آن را به‌صورت دستی اضافه کنید. پست را در صفحه خود پیدا کنید. سپس با ضربه زدن روی آن، آن را انتخاب نمایید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. روی آیکون پرچم در پایین سمت راست عکس ضربه بزنید و نگه دارید.

با ضربه زدن و نگه‌داشتن آیکون، کالکشن های مختلفی که قبلاً ایجاد کرده‌اید ظاهر می‌شوند. همچنین به شما امکان می‌دهد برای عکسی که انتخاب کرده‌اید کالکشن جدیدی ایجاد کنید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. یک کالکشن را در اینستاگرام انتخاب کنید.

می‌توانید عکس خود را به کالکشن موجودی که قبلاً ساخته‌اید، اضافه کنید. به بالا و پایین بروید تا تمام کالکشن های مختلف خود را مرور کنید.

اگر هیچ کالکشنی برای این عکس خاص مناسب نیست، می‌توانید با فشار دادن علامت + در سمت راست صفحه، یک کالکشن جدید بسازید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. روی دکمه “Done” ضربه بزنید.

بعد از اینکه پست را به کالکشنی که می‌خواهید اضافه کردید، آن را ذخیره کنید. با زدن دکمه “Done” آن ذخیره می‌شود. اکنون می‌توانید به صفحه بوکمارک های خود برگردید. پست را در کالکشنی که در آن ذخیره کرده‌اید، پیدا کنید.

کالکشن های اینستاگرام

 

 

حذف و تغییر نام کالکشن های اینستاگرام

 1. به صفحه اصلی خود بروید و روی Saved ضربه بزنید.

وارد حسابی شوید که می‌خواهید از آن استفاده کنید و به صفحه اصلی خود بروید. از آنجا، به صفحه Saved خود بروید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. کالکشن را انتخاب کنید.

پس از ورود به صفحه Saved، یک برگه برای “All Posts” و برگه هایی برای کالکشن ها وجود دارد. روی متن کالکشن های خود ضربه بزنید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. کالکشنی را که می‌خواهید تغییر نام دهید یا حذف کنید انتخاب کنید.

به میان کالکشن های خود بروید و روی یکی از آنهایی که می خواهید ویرایش کنید ضربه بزنید. وقتی به آن ضربه بزنید، تصاویر کوچک تمام عکس‌های موجود در کالکشن آورده می‌شود.

کالکشن های اینستاگرام

 1. روی سه نقطه عمودی در بالا سمت راست ضربه بزنید و دکمه “Edit Collection” را بزنید.

در گوشه سمت راست بالای این صفحه، دکمه سه نقطه منوی دیگری را پایین می‌آورد. این منو به شما امکان می‌دهد کالکشن های مختلف را تغییر نام دهید، ویرایش کنید و حذف کنید.

کالکشن های اینستاگرام

 1. کالکشن خود را تغییر نام دهید یا روی متن “Delete Collection” ضربه بزنید.

نام جدید کالکشن خود را در فضای موجود وارد کنید. اگر دیگر از کالکشن استفاده نمی‌کنید، می‌توانید برای حذف آن روی متن قرمز ضربه بزنید.

کالکشن های اینستاگرام

 

روش استفاده از کالکشن های اینستاگرام برای تجارت

وقتی پست‌های اینستاگرام را که می‌خواهید بعداً به آنها رجوع کنید ذخیره می‌کنید، آنها به بخش خصوصی پروفایل شما اضافه می‌شوند. اینستاگرام به شما امکان می‌دهد تا پست های ذخیره‌شده خود را در کالکشن های جداگانه سازماندهی کنید. بدین ترتیب می‌توانید آنچه را که می‌خواهید آسان‌تر پیدا کنید.

در اینجا روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از کالکشن اینستاگرام به‌عنوان ابزاری مفید برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

 

۱) جمع آوری، سازماندهی و اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

کالکشن اینستاگرام روشی مفید برای مدیریت محتوای تولیدشده توسط کاربر (UGC) است. همچنین می‌توانید یک کالکشن جداگانه از UGC ایجاد کنید که اجازه استفاده از آنها را دارید. بنابراین با شرایط و مقررات اینستاگرام سازگار هستید.

اکنون فهرستی از محتوای تولیدشده توسط کاربر موجود است. شما می‌توانید هنگام ساخت تقویم محتوای رسانه‌های اجتماعی خود به آنها مراجعه کنید.

بهره‌گیری از محتوای تولیدشده توسط کاربر در اینستاگرام کلید داشتن یک فید زیبا در اینستاگرام است. تهیه و جمع‌آوری UGC باکیفیت بالا با استفاده از کالکشن های اینستاگرام، بسیار ساده‌تر شده است!

گاهی هنگام مرور فید یا صفحه اکسپلور در اینستاگرام خود، عکس زیبایی مشاهده می‌کنید که می‌خواهید آن را دوباره ارسال کنید. پست های ذخیره‌شده اینستاگرام یک راه‌حل عالی برای این کار است.

کالکشن های اینستاگرام

همین استراتژی در مورد پست های اینستاگرام دارای تگ اعمال می‌شود. شما فقط از طریق برنامه موبایل اینستاگرام می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. می‌توانید عکس‌های تگ شده خود را مرور کرده و بهترین UGC را در کالکشن اینستاگرام خود ذخیره کنید.

پست‌هایی را بررسی کنید که در آن برند شما را منشن کرده‌اند یا شما را تگ کرده‌اند. یا هشتگی ایجاد کنید که افراد هنگام ارسال پیام در مورد برند شما می‌توانند از آن استفاده کنند. این پست ها را به یک کالکشن اینستاگرام اضافه کنید.

حتی می‌توانید چندین کالکشن UGC را بر اساس محصولات، مضامین یا حتی رنگ‌ها ایجاد کنید. بنابراین هر زمان که به مورد مرتبطی برخورد کردید، می‌توانید آن را در کالکشن مناسب ذخیره کنید تا بعداً مرور کند.

حفظ زیبایی کلی برند و طرح اینستاگرام شما ضروری است. داشتن کالکشنی از UGC باکیفیت بالا برای انتخاب شما در طولانی‌مدت شما را به موفقیت می‌رساند.

 

۲) رصد و تجزیه و تحلیل رقبا

اعتراف کنید! شما زمان قابل‌توجهی را در اینستاگرام صرف جاسوسی از رقبای خود کرده‌اید. نگران نباشید، همه ما این کار را می‌کنیم!

با جمع‌آوری اطلاعات از برندهای رقیب، یک تحلیل رقابتی مداوم انجام دهید. فید رقبایتان را برای تصاویر و کپشن هایی که در حال ارسال هستند، بررسی کنید. بر هشتگ هایی که آنها استفاده می‌کنند، نظارت کنید. آیا آنها با اینفلوئنسرها همکاری می‌کنند؟

کالکشن ذخیره‌شده اینستاگرام ابزاری عالی برای انجام همین کار است. این پست ها در یک (یا چند) کالکشن اینستاگرام برای مراجعه به آنها در هنگام بهینه‌سازی استراتژی اینستاگرام خود ذخیره کنید.

کالکشن های اینستاگرام می‌توانند بدون استفاده از بودجه بازاریابی به شما در تحقیق در مورد رقبا کمک کنند. به دنبال برندهای بزرگ یا مشاغل محلی در صنعت خود باشید. پست های مربوطه را در یک کالکشن ذخیره کنید.

آنالیز این کالکشن ها به شما کمک می‌کند تا در مورد پست‌های به اشتراک گذاشته‌شده توسط رقبای خود و چگونگی برقراری ارتباط با جامعه خود به‌روز باشید. همچنین می‌توانید ببینید که آیا پست های اینستاگرام شما با میزان جذابیت بصری رقبای شما مطابقت دارد.

کالکشن های اینستاگرام

پست هایی که در کالکشن های خود ذخیره می‌کنید برای دیگران قابل‌دسترسی نیست. رقبای شما نمی‌دانند که شما یکی از پست های آنها را ذخیره کرده‌اید. بنابراین این بهترین راه برای پنهان کردن جاسوسی از رقبای شما است!

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید کالکشنی را برای ذخیره پست در مورد محصولات یا ویژگی‌های آنها ایجاد کنید. یا اگر کپشن های خوبی می‌نویسند، می‌توانید پست‌های آنها را برای الهام گرفتن ذخیره کنید.

برای نوشتن کپشن حرفه ای برای اینستاگرام این مقاله را در سایت بخوانید.

شما حتی می‌توانید از کالکشن ها برای پیگیری میزان جذب پست های رقبا استفاده کنید. یا هشتگ هایی که رقبا استفاده می‌کنند را بربایید. می‌توانید حتی برای هر یک از بزرگ‌ترین رقبای خود کالکشن های جداگانه ایجاد کنید.

در واقع هرچه نیاز خاص شما باشد، ماهیت مخفی کالکشن اینستاگرام، آن را به ابزاری مناسب برای جمع‌آوری اطلاعات تبدیل می‌کند.

 

۳) پیگیری تعامل ها

کالکشن ها می‌توانند برای ارتباط برقرار کردن با فالووران اینستاگرام شما، مفید واقع شوند. مهم است که به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان خود تعامل کنید. اما شما همیشه وقت ندارید که به هر منشن یا تگ شدن پاسخ دهید.

استفاده از کالکشن های اینستاگرام

در اینجا یک راه‌حل وجود دارد. به‌جای اینکه بگذارید این منشن ها بی‌پاسخ بمانند، آنها را در یک کالکشن اینستاگرام ذخیره کنید. سپس بعداً می‌توانید به آنها پاسخ دهید.

وجود همه پست‌هایی که در آنها منشن یا تگ شده‌اید در یک مکان، پیگیری مکالمات شما را آسان می‌کند. نظارت بر افرادی که شما را دنبال می‌کنند را ساده می‌کند. به‌علاوه هر زمان که وقت دارید می‌توانید با آنها تعامل کنید.

خواندن مقاله چگونگی پاسخ به کامنت ها در اینستاگرام توصیه می شود.

 

۴) الهام گرفتن

اگرچه مهم است که برند شما متمایز و منحصربه‌فرد باشد. اما الهام گرفتن از مشاغل دیگر که از نظر اجتماعی عالی هستند، ضرری ندارد.

کالکشن های اینستاگرام شما می‌توانند تقریباً هر آنچه در حیطه شغل شما قرار دارد را در خود نگه‌دارند.

تصاویر اینستاگرام را برای الهام گرفتن در یک کالکشن خصوصی ذخیره کنید. به دنبال تصاویر و فیلم‌هایی باشید که با تصویر برند موردنظر برای پروژه سازگار باشد. یا تصاویری که به شما انرژی می‌بخشد. از تصاویر موجود در این کالکشن برای جلب ایده‌های بازاریابی بصری فعالیت‌های خود استفاده کنید.

کالکشن های اینستاگرام

اگر شما مایل به همکاری با یک اینفلوئنسر هستید، پست‌های او را در یک کالکشن ذخیره کنید. یا حتی اگر به دنبال الهام گرفتن برای کمپین بازاریابی بعدی اینستاگرام خود هستید. تمام کاری که شما باید انجام دهید ایجاد کالکشنی است که بیانگر خصوصیات زیبایی‌شناختی و بصری موردنظر شماست.

سپس می‌توانید از کالکشن ها برای خلاصه کردن تیم، عکاسان، اینفلوئنسرها یا هر کس دیگری استفاده کنید.

برای نحوه برگزاری یک کمپین موفق اینستاگرامی به مقاله ما در سایت مراجعه نمایید.

اینها فقط چند روش عالی برای استفاده از کالکشن های اینستاگرام برای تجارت شماست. اما درواقع فرصت‌ها بی‌پایان هستند!

 

سخن پایانی

در اینستاگرام، ایجاد کالکشن های خصوصی سریع و آسان است. از کالکشن های اینستاگرام به‌عنوان صفحه دید شخصی خود استفاده کنید.

سازماندهی پست‌های ذخیره‌شده می‌تواند به شما در انجام تجزیه‌وتحلیل رقابتی و نظارت بر برند و فالووران خود کمک کند.

در کالکشن می‌توانید پست هایی را که درباره شما یا آینده برند شما صحبت می‌کنند علامت‌گذاری کنید. تصاویر، کلمات کلیدی و هشتگ های مرتبط با برند تجاری خود را جستجو کنید. همه اینها بدون صرف هیچ هزینه‌ای از بودجه بازاریابی شما انجام می‌گیرد.

این کالکشن های اینستاگرام را در هنگام انتشار مطالب جدید و ایجاد طوفان مغزی در نظر داشته باشید.

درباره ی زینت حدادی

مطلب پیشنهادی

سری IGTV

چگونه یک سری IGTV اینستاگرام ایجاد کنیم؟

با توجه به عناوین اختصاصی، تم‌ها و یک دکمه ثبت اشتراک برای مطلع شدن از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *