قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

اینفلوئنسر و اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام به چه معناست؟

بازدید : 100

این که اینفلوئنسر کیست و اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام چیست. سوال خیلی از کاربران فعال شبکه های اجتماعی است. در این مقاله قصد داریم تا به این پرسش ها بپردازیم.

قطعا در شبکه‌های مجازی مختلف مثل اینستاگرام و یوتیوب چندین بار با واژه اینفلوئنسر رو به رو شده‌اید. اینفلوئنسر یا Influencer به معنی شخص تاثیرگذار است. امروزه اینفلوئنسر ها یا همان اشخاص تاثیرگذار نقش به سزایی را در شبکه های اجتماعی دارند. این افراد روش های بسیاری را در بازاریابی اینترنتی از خود دارند. به روش بازاریابی اینفلوئنسر ها در شبکه های مجازی از جمله اینستاگرام اینفلوئنسر مارکتینگ گفته می شود.

امروزه صاحبان کسب و کارها در شبکه‌های مجازی، از هر ابزاری برای پیشرفت پیج خود استفاده می‌کنند. به طور مثال، مانند فروشگاه‌هایی که در اپلیکیشن اینستاگرام وجود دارند. اینفلوئنسرها ابزار بسیار قدرتمندی برای پیشرفت آنها به حساب می آیند.

قبل از این که سراغ توضیح اینفلوئنسر مارکتینگ برویم. اجازه دهید که به صورت گسترده‌تر به توضیح اینفلوئنسرها بپردازیم.

اینفلوئنسر کیست و اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

 

اینفلوئنسر به چه کسی گفته می شود؟

همان طور که ذکر شد، اینفلوئنسر به معنای شخص تاثیرگذار است. اینفلوئنسر ها در فضای مجازی، قدرت نفوذ بسیار بالایی بر کاربران دارند. تاثیرگذاران دنیای واقعی افرادی مثل استادان دانشگاه، روزنامه نگاران، دانشمندان و چهره های مشهور هستند. اما در فضای مجازی مثل اینستاگرام، ماهیت افراد تاثیرگذار به کلی فرق می کند.

اینفلوئنسرهای شبکه های مجازی، در حوزه های خاصی، به طور حرفه ای فعالیت می کنند؛ مثل ورزش، پوشاک یا حتی هنر. آن ها به واسطه همان فعالیت حرفه ای خود، فالووران زیادی را در پیج خود جذب می‌کنند.

البته این را هم بگوییم که گاهی چهره های مشهور دنیای واقعی، اینفلوئنسرهای فضای مجازی هم هستند. بسیاری از بازیگران و ورزشکاران، با پیج هایی که دارند، جزو اینفلوئنسر های اینستاگرام محسوب می شوند؛ و حتی برعکس. خیلی از اینفلوئنسر های فضای مجازی، جزو چهره های مشهور دنیای واقعی شده‌اند.

اکثر اینفلوئنسرها با استفاده از شهرتی که در فضای مجازی کسب کرده‌اند، توانسته‌اند فعالیت حرفه‌ای خود را در دنیای واقعی هم ادامه دهند.

نبوغ اینفلوئنسر ها، روش جدیدی از بازاریابی را در فضای مجازی به وجود آورد. روشی که به اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام معروف است.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام به چه معناست؟

اینفلوئنسر کیست و اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

 

همان طور که گفتیم اینفلوئنسرها، تاثیرگذاری بسیار زیادی را بر روی مخاطبان دارند. همین تاثیرگذاری دلیلی محسوب می شود تا اینفلوئنسرها، کانال تبلیغاتی خوبی برای پیج های دیگر محسوب شوند. این نوع بازاریابی و تبلیغاتی که از سوی آن ها انجام می شود اینفلوئنسر مارکتینگ نام دارد.

اینفلوئنسرها از شبکه های اجتماعی زیادی برای بازاریابی استفاده می کنند. آن ها با استفاده از شهرتی که دارند، سعی می‌کنند مخاطبین خود را، ترغیب به فالو یک پیج یا خرید یک محصول کنند.

اینفلوئنسرها برای بازاریابی که انجام می‌دهند شیوه‌های مختلفی در نظر می‌گیرند. می‌توان گفت اصلی ترین ابزار بازاریابی اینفلوئنسرها، محتوایی است که بر روی صفحه آنها قرار می‌گیرد. به طور مثال، آنها با استفاده از انتشار تصویر مناسب از خود و محیط اطرافشان مخاطب را جذب می‌کنند. در بعضی مواقع، تصاویر به اندازه‌ای برای مخاطب جذاب است که مخاطب ترغیب به خرید آنچه در عکس موجود است می‌شود.

یکی دیگر از ابزار های اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام و شبکه های مجازی دیگر، شناخت مخاطب است. اینفلوئنسرها با توجه به شناختی که از مخاطبان خود کسب می‌کنند، می‌توانند پیج خود را در راستای علاقه آن ها پیش ببرند.

هر شبکه اجتماعی، سبک محتوای خاص خودش را دارد. چنانچه اینفلوئنسرها با تفاوت محتوا ها آشنا شوند، می‌توانند حتی در چند شبکه اجتماعی فعالیت خود را انجام دهند.

هر میزان که اینفلوئنسر های بیشتری پدید می‌آیند، تولید محتوای جذاب و کارآمد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به نوعی می شود گفت که اگر محتوای مناسب وجود نداشته باشد، اینفلوئنسر مارکتینگ هم وجود ندارد.

چنانچه قصد افزایش فالوورهای خود را دارید حتما به آموزش جذب فالوور از طریق استوری نگاهی بیندازید.

 

یک اینفلوئنسر‌ چه ویژگی هایی را دارد؟

همان‌طور که گفته شد، روز به روز تعداد اینفلوئنسر های حاضر در شبکه‌های اجتماعی، در حال زیاد شدن است. اینفلوئنسرها، خارج از بخش بازاریابی خود، بایستی دارای یک سری از ویژگی ها باشد.

  • صداقت

اینفلوئنسر ها از آن جایی که دارای مخاطبان زیادی هستند، بایستی دارای صداقت بالایی هم باشند. در اینستاگرام قوانین و مقرراتی در این باره گذاشته شده است. به طور مثال، اینفلوئنسر ها نباید تبلیغاتشان را پنهان بکنند. یا نباید از ربات‌ها برای افزایش فالوور استفاده کنند. حتی اینفلوئنسر هایی که اقدام به خرید لایک و کامنت فیک می کنند، توسط اینستاگرام مسدود می‌شوند.

  • رعایت نکات اخلاقی

جدا از بحث قوانین و مقررات شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسر ها باید بعضی از نکات اخلاقی را هم رعایت کنند. به طور مثال آن ها نباید مخاطبان خود را به بحران های فرهنگی و اجتماعی ترغیب کنند. رعایت نکردن ویژگی های اخلاقی، موجب می شود تا اینفلوئنسر ها محبوبیت خود را از دست بدهند.

  • خلاقیت

دیگر ویژگی که اینفلوئنسر ها باید داشته باشند، خلاقیت است. از آن جایی که روز به روز به فعالان شبکه های اجتماعی اضافه می شود. خلاقیت هم ضرورت اینفلوئنسر ها به حساب می آید. خلاقیت نقش به سزایی را در اینفلوئنسر مارکتینگ دارد. زیرا موجب جذاب شدن محتوا می شود.

 

چنانچه می‌خواهید تبدیل به یک اینفلوئنسر شوید، بایستی اول دارای یک حرفه باشید. در صورتی که می‌خواهید از طریق اینفلوئنسر ها معروف شوید. بایستی به آنها، مبلغی را برای تبلیغ پرداخت کنید.

 

در این مقاله سعی کردیم به توضیح اینفلوئنسر و اینفلوئنسر مارکتینگ به خصوص در اینستاگرام بپردازیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

درباره ی محمد جواد پیوندی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزار انتخاب هشتگ مناسب در اینستاگرام

بهترین ابزار های انتخاب و آنالیز هشتگ اینستاگرام

یافتن ابزار مناسب آنالیز هشتگ اینستاگرام ، دستیابی به اهداف خود را آسان‌تر می‌کند. هشتگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *